takip et takip et takip et
Gündem

5 Ağustos 2020 - 418 Okunma

‘KURBAN PAYLAŞMAK DEMEKTİR’

Abone Ol

64 büyükbaş ile 335 küçükbaş kurban eti ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak

Tokat Belediyesi Aşevi tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla başlatılan ‘Kurban Paylaşmak Demektir’ kampanyasına bağış yapan vatandaşların destekleri ile alınarak kesimi yapılan 64 büyükbaş ile 335 küçükbaş hayvan eti ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaya hazırlanıyor.

            Aşevinde devam eden hummalı çalışmaları yerinde inceleyen Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, ekiplere teşekkür ederek, kolaylıklar diledi.

            Kurban bağışları hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Hayırlı güzel bir bayramı daha idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Kurban Bayramı, yardımlaşmanın doruğa çıktığı, kurban hisselerinin dağıtıldığı müstesna bir bayram. Bizler de Tokat Belediyesi Aşevi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda bağışlanan kurbanlarınızı pay ederek, dağıtıma hazır hale getiriyoruz. “ dedi.

KURBAN EMANETLERİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILMAK İÇİN HAZIRLANIYOR

            Başkan Eroğlu, “Bu yıl yaptığımız Kurban çalışması geçtiğimiz yılın %40 daha fazlasına tekabül etti. Bu yıl 800’e yakın bağışçımızın kurbanlarını helal usulde ve steril bir ortamda kesimini gerçekleştirdik. Rabbim kurbanlarınızı kabul ve makbul eylesin. Tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Kurbanlarınız ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırılacak. 20 Tona yakın et Belediyemiz Aşevi tarafından parçalanarak ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtılmaya hazırlanıyor. Hem kıyma hem de et şeklinde paketlerimizi hazırlıyoruz. Bu kurban etlerimizi soğuk hava depolarımızda tutuyoruz. 20’ye yakın ekibimiz halen parçalama, kıyma ve paketleme çalışmalarını sürdürüyor. Bayramın ilk iki günü 40’a yakın kasabımız Aşevimizde görev aldı.

            Kurban ibadeti Rabbimizin bize emrettiği, hali vakti yerinde olan insanların yapması gereken bir ibadettir. İhtiyaç sahibi fakir ailelerimize bu kurban dağıtılması da yine dinimizin bir emridir. Bizler de sizin bu emanetlerinizi ihtiyaç sahibi ve fakir ailelerimize dağıtımını gerçekleştireceğiz.Allah bağışlarınızı, kurbanlarınızı kabul ve makbul eylesin. Bayramınız mübarek olsun.” Şeklinde konuştu.


" ‘KURBAN PAYLAŞMAK DEMEKTİR’ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ‘KURBAN PAYLAŞMAK DEMEKTİR’ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ‘KURBAN PAYLAŞMAK DEMEKTİR’ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku