takip et takip et takip et
Gündem

19 Ağustos 2019 - 78 Okunma

KURBAN BAYRAMINDA BALLICA’YA ZİYARETÇİ AKINI

Abone Ol

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne giren Ballıca Mağarası, Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki Ballıca Mağarası, Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Tokat Şube Müdürü İhsan İkinci, Ballıca Mağarası’nı 4 günlük bayram tatilinde toplam 9 bin 624 yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiğini açıkladı.

Keşfedilmemiş bölümleriyle gizemini koruyan Ballıca Mağarası’nı yurt içinden çok sayıda kişi ziyaret ediyor. Mağara, il merkezine 26 kilometre uzaklıktaki Pazar ilçesine bağlı Ballıca köyünde, 1085 rakımlı tepede bulunuyor. Ortalama hava sıcaklığı 18 derece ve nem oranı yüzde 54 olan mağara, milyonlarca yılda oluşan sarkıt ve dikitler ile dikkat çekiyor. Mağarayı tedavi edici özelliği nedeniyle astım, bronşit ve KOAH rahatsızlığı bulunanlar da sıklıkla ziyaret ediyor.


" KURBAN BAYRAMINDA BALLICA’YA ZİYARETÇİ AKINI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KURBAN BAYRAMINDA BALLICA’YA ZİYARETÇİ AKINI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KURBAN BAYRAMINDA BALLICA’YA ZİYARETÇİ AKINI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku