takip et takip et takip et
Gündem

17 Ocak 2020 - 404 Okunma

KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIĞA ÖNEMLİ YATIRIM

Vali Dr. Ozan Balcı, Koyunculuğu Geliştirme Projesi kapsamında 5 yılda 100 bin koyun yetiştirileceğini söyledi.

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda Tarım Tokat projesi kapsamında Küçükbaş Hayvancılığı Geliştirme Projesi Toplantısında yapılan ve yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Tokat’ta küçükbaş hayvancılığın gelişmesi için yöreye uygun karayaka ve ardından diğer ırk teminin yapılarak çiftçilerimize ulaştırılmasının hedeflendiği ifade edildi.

Proje kapsamında sürdürebilir, büyüyen, gelişen, kişilere bağlı olmayan bir sistem kurulacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Köylümüze ve çiftçimize destek veriyoruz, onların zenginleşmesine katkı sağlıyoruz. Tokat’ın hayvancılığına büyük katkısı olacak bu projeyi önemsiyorum.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, çalışmalarda emeği geçen proje ekibine teşekkür etti.

Toplantıya Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin, Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı, DSİ İl Müdürü Ali Çetinkaya, TKDK İl Müdürü Fevzi Çiçek, OKTAM Müdürü Ahmet Boz, Ticaret İl Müdürü Ali Osman Sakar, Fidanlık Şefi Salih Eraydın, ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.


" KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIĞA ÖNEMLİ YATIRIM konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIĞA ÖNEMLİ YATIRIM ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIĞA ÖNEMLİ YATIRIM ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku