takip et takip et takip et
Gündem

24 Eylül 2020 - 434 Okunma

KOVİD-19 DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Abone Ol

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için Sağlık İçin Hepimiz İçin mottosuyla yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde yapılan genel denetimler devam ediyor.

Denetimler kapsamında Vali Ozan Balcı, beraberinde Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kınay, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sümbül ve İl Hıfzıssıhha Kurulu üyeleriyle ‘Sağlık için hepimiz için’ sloganı ile koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan kararların sahadaki uygulamalarını denetledi. Denetimlerde Vali Balcı ve beraberindekiler, esnafı ziyaret ederek maske, mesafe ve hijyen uyarılarında bulundu.

Vali Dr. Ozan Balcı, maske, sosyal mesafe, hijyen ve alınan diğer tedbirlere Tokatlı vatandaşların hassasiyet gösterdiklerini belirtti.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokatlı hemşehrilerimizi tebrik ediyorum.  Maske konusunda Tokat’ta kaydedici bir başarı var. Bu başarıyı yüzde yüze getirmemiz lazım. Sosyal mesafeye de dikkat ediliyor. Bu konuda ben il valisi olarak mutluluk duyuyorum. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralına uymamız lazım.  Toplumda beraber yaşıyoruz. Sosyal sorumluluk gereği  sadece kendimize karşı değil topluma karşı sorumluyuz. Toplumda beraber yaşadığımız insanlarda kronik hastalarımız, engellilerimiz, yaşlılarımız, zayıflarımız var. Birbirimizi korumamız lazım. Bana bir şey olmaz dememeliyiz. Bir kişinin de bin kişinin de canı bizim için çok önemli. Şuanda sağlık ordumuz, doktorlarımız başta olmak üzere tüm sağlık personelimiz canla başla mücadele ediyor. Hem onların emeğini zayi etmemek hem de başarılı olmamız için destek vermemiz lazım. Bu toplumsal bir mücadele. El birliğiyle bu işin üstesinden gelmeliyiz. Bu mücadelede emeği geçen bütün arkadaşlarıma ve tedbirlere riayet eden vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

“TEDBİRLERİ UYGULAMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Alınan tedbirler kapsamında düğünlerin bir saat nikah töreniyle sınırlandırıldığını hatırlatan Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokatlı hemşehrilerimiz bunlara uyuyorlar. Lütfen uymaya devam edelim. Bunun dışında evde karantina uygulamaları var. Buna da harfiyen uyulmasını rica ediyorum. Kuralları ihlal edenler mecburi karantinaya alınacak. Yurtlarımız var. Testleri pozitif çıkan ve ailesini riske atmak istemeyen vatandaşlarımız da gönüllü olarak yurtlarda kalabilir. Halkımızın ve insanlarımızın sağlığını korumak için de bu tip kuralları uygulamak zorundayız. Bunun dışında para cezalarını tahsil etmeye başladık. Şu ana kadar 55 bin lira ceza tahsil edildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi cezaların tahsili de devam edecek. Amacımız ceza değil, vatandaşlarımıza rehberlik etmek, onları yönlendirmek. Bu bir mücadele. Birlik ve beraberlik duygusu içerisinde hep beraber üstesinden geleceğimize inanıyorum. Tokat’ta da biz bunu yaptık, yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Her zaman sahadayız. Sahada olacağız. Denetimleri eksiksiz yerine getireceğiz. Yapılan işleri denetleyeceğiz. Sosyal mesafe, maske ve hijyene uymaya devam ediyoruz. Tokat’ta kurallara uyuluyor.” diye konuştu.


" KOVİD-19 DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KOVİD-19 DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KOVİD-19 DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku