takip et takip et takip et
Gündem

5 Ağustos 2020 - 552 Okunma

KORUYUCU AİLESİ OLDUKLARI ÇOCUKLARI İÇİN SÜNNET DÜĞÜNÜ YAPTILAR

Abone Ol

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir eşi Şafak Özdemir ile birlikte yaklaşık 2 yıldır koruyucu aile yanında olan çocukların sünnet merasimine katıldı.

Doğan Ailesi yaklaşık 2 sene önce Tokat Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne başvuru yaparak koruma ve bakım altında kalan 2 çocuğa koruyucu aile oldu. Doğan Ailesi geçtiğimiz hafta sonunda küçük çocukları için sünnet merasimi düzenledi. Koruyucu ailesiyle mutlu bir aile ortamına kavuşan çocuğun sevincine yakınları da ortak oldu.

            Doğan Ailesi, sosyal çevre ve internetten öğrendikleri koruyucu aile hizmetimiz ile ilgili bilgi almak için geldikleri İl Müdürlüğüne ‘Koruyucu Aile’ hizmetinden yararlanmak için dilekçelerini verdi.

Tüm şartları yerine getiren aile, Koruyucu Aile Birimi tarafından yapılan çocuk eşleştirmelerini tereddüt etmeden kabul etti.

            Doğan çifti, 2 yıldır koruyucu ailesi oldukları çocukları için hayallerinde olan sünnet düğünü düzenlemeye karar verdi. Evlerinin önünde düzenlenen sünnet merasiminde davullar ve zurnalar eşliğinde çocuklar doyasıya eğlendi. Davetliler, sosyal mesafelerini koruyarak ve koronavirüse karşı tedbirlerini alarak katıldıkları sünnet merasiminde Doğan Ailesini tebrik etti ve iyi dileklerini iletti. Duygu dolu anlar yaşayan Doğan Ailesi, sünnet koltuğunda oturan oğlu ve abisinin karşılıklı oynamasını ilgiyle izledi.

            İl Müdürü Mahmut Özdemir, “Doğan Ailesi, çocuklarımız ile birlikte güzel iletişim kurdu. Çocuklarımız da onlarla beraber çok mutlu. Ailemiz çocuklarımız için gerçekten çok güzel bir organizasyon hazırlamış. Çocuklarımız sanki damat oluyormuş gibi sünnet merasimi hazırlamışlar. Bizlerde çok duygulandık ve mutlu olduk. Kuruluşlarımızda koruma ve bakım altında kalan çocuklarımızın aile ortamında yetişmesi için çocuklarımıza anne/baba olabilecek herkesi Koruyucu Aile hizmetimiz ile ilgili bilgi almaları için İl Müdürlüğümüze bekliyoruz. Ben ailemize tekrardan teşekkürlerimi ve minnetlerimi sunuyorum. Bir kez daha Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak her koşulda yanlarında olduğumuzu ifade ediyorum. ” dedi.

“HERKES BU DUYGUYU TATSIN”

            Duygularını saklayamayan baba, “En mutlu günümüz, bunu kelimelerle anlatamıyorum. Yapmış olduğumuz dualar kabul, hayallerimizde gerçek oldu. İnşallah evlatlarımın düğünlerini de yapmak bizlere nasip olur. İmkânı olan herkes bu duyguyu tatsın.” diye konuştu.


" KORUYUCU AİLESİ OLDUKLARI ÇOCUKLARI İÇİN SÜNNET DÜĞÜNÜ YAPTILAR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KORUYUCU AİLESİ OLDUKLARI ÇOCUKLARI İÇİN SÜNNET DÜĞÜNÜ YAPTILAR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KORUYUCU AİLESİ OLDUKLARI ÇOCUKLARI İÇİN SÜNNET DÜĞÜNÜ YAPTILAR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku