takip et takip et takip et
Gündem

21 Kasım 2019 - 200 Okunma

‘KORUYUCU AİLE’ BİRİNCİ KADEME EĞİTİMİ BAŞLADI

Abone Ol

Tokat Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından verilen ‘Koruyucu Aile Birinci Kademe Eğitimi’ başladı.

17 aileye verilen Koruyucu Aile Birinci Kademe Eğitimi, korunma altındaki çocuğun bakımı, yetiştirilmesi, koruyucu ailenin görevleri ve becerileri konularında ailelerin farkındalıklarını artırmaya yönelik başlatıldı. Tokat Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimleri İl Müdürlüğü Koruyucu Aile Biriminde görevli çocuk gelişimci Nurten Ünlü Öner ve sosyal çalışmacı Ferhat Aksoy verdi. 9 modülden oluşan eğitimlerin 4 hafta süreceği açıklandı. Koruyucu ailelere eğitimin sonunda sertifika verilecek.

Eğitim programında konuşan İl Müdürü Mahmut Özdemir, koruyucu aile olmanın adımlarını ve kısaca önemini vurguladı. Özdemir, “Allah sizlerden razı olsun. Sizler de bu çocuklarımızı koruyup kolladınız. Birçoğunuz bu çocukları kendi evlatları yerine koydu, bir kısmınız da kendi evlatlarınızdan ayırmadı. Hepinize katılımınız için teşekkür ediyor, katıldığınız bu eğitimin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


" ‘KORUYUCU AİLE’ BİRİNCİ KADEME EĞİTİMİ BAŞLADI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ‘KORUYUCU AİLE’ BİRİNCİ KADEME EĞİTİMİ BAŞLADI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ‘KORUYUCU AİLE’ BİRİNCİ KADEME EĞİTİMİ BAŞLADI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku