takip et takip et takip et
Gündem

12 Ağustos 2020 - 424 Okunma

KORONAVİRÜSE YÜKSEK YOĞUNLUKLU DENETİM

Abone Ol

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Tokat Valiliği. Tokat Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere tüm kurum müdürleri ve oda başkanları önderliğinde başlatılan denetimler dün de devam etti. Sosyal mesafe ve maske takma kuralı başta olmak üzere korona virüs ile mücadelede hijyen kurallarına uyulmasına yönelik denetimler ve uyarılar yapıldı

Türkiye’deki koronavirüs salgınında yaz ve bayram rehavetiyle vaka sayılarında artış görülmesinin ardından tüm yurtta koronavirüs denetimleri gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Salı günü tüm Türkiye’de koronavirüs tedbirleri ile ilgili yüksek yoğunluklu bir denetleme gerçekleştireceğiz.” açıklamasında bulunmuş, İçişleri Bakanlığınca 81 İl Valiliğine, “Kovid-19 Tedbirleri Denetimleri” konulu genelge gönderilmişti. Dün Türkiye genelinde “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla denetimler devam etti.

Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere tüm kurum müdürleri ve oda başkanları önderliğinde kapsamlı bir denetim yapıldı. Sosyal mesafe ve maske takma kuralı başta olmak üzere korona virüs ile mücadelede hijyen kurallarına uyulmasına yönelik denetimlerde pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, taksiler ve tüm yaşam alanlarında, valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, esnaf ve ticaret odaları, kurum müdürleri, kolluk ve zabıta ekipleri görev aldı. Tokat Valiliği önünden başlayan denetimlere Tokat Vali Yardımcısı Mehmet Gödekmerdan, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Tokat Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül başta olmak üzere diğer kurum müdürleri katıldı. Yetkililer sahada vatandaşa ‘Maskesiz sokağa çıkmayın, sosyal mesafenizi koruyun’ uyarısında bulundu.

AKŞAM SAATLERİNE KADAR DEVAM ETTİ

Vali Yardımcısı Mehmet Gödekmerdan ve beraberindekiler restoran, kafe, berber salonu, kuyumcu, banka, kahvehane, lokanta, iletişim merkezi gibi yerlerde denetim yaptı. Ülke genelinde 3’üncüsü yapılan denetim, tüm kurumların görevlendirdiği personellerin katılımı ile akşam saatlerine kadar devam etti. Vatandaşlardan temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymalarını rica eden Tokat Vali Yardımcısı Mehmet Gödekmerdan, “İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı Türkiye çapındaki bu korona denetimlerinin bugün 3’üncüsünü yapıyoruz. Bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Tokat ilimizde, merkez ve bütün ilçelerimiz dahil olmak üzere bu denetimleri yapmaya başladık. Polis, jandarma, sağlık ekiplerimiz, belediye zabıta ekiplerimiz, tarım müdürlüğümüz bütün kurumlarımız hep beraber denetim yapacağız. Umuma açık alanlarda kalabalık olan yerlerde vatandaşlarımızın bulunduğu yerlerde bu denetimi yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymalarını rica ediyoruz. Denetimlerimiz sürekli olarak devam edecektir. Koronavirüsten vatan olarak millet olarak kurtulmayı hedefliyoruz” dedi.


" KORONAVİRÜSE YÜKSEK YOĞUNLUKLU DENETİM konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KORONAVİRÜSE YÜKSEK YOĞUNLUKLU DENETİM ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KORONAVİRÜSE YÜKSEK YOĞUNLUKLU DENETİM ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku