takip et takip et takip et
Gündem

26 Mart 2020 - 441 Okunma

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAYMAKAMLAR TOPLANTISINDA GÖRÜŞÜLDÜ

Abone Ol

Koronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınması gereken tedbirlerin ele alındığı toplantı, İl Emniyet Müdürlüğü Uzunburun yerleşkesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun selamını kaymakamlara ve videokonferans toplantısına katılan ilgililere ileterek sözlerine başlayan Vali Dr. Ozan Balcı “Vefa Sosyal Destek Projesi başlamış bulunmakta, ikametinden ayrılmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını devletimizin imkanları dahilinde karşılıyoruz. Vefa Sosyal Destek Projesini hassasiyetle uyguluyoruz. 24 saat vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Alışveriş yapmak isteyen, ihtiyaçlarını karşılanmasını isteyen vatandaşlarımız 155, 156 numaralı Vefa Sosyal Destek İletişim Merkezlerini her zaman arayabilir, ihtiyaçlarını iletebilirler. Bu salgının üstesinden,  Milli birlik ve beraberlik, toplumsal dayanışma içerisinde devlet millet el ele üstesinden geleceğiz.” dedi.

Devletin görevinin vatandaşların huzur ve mutluluğunu sağlama, hayatını ve yaşamını kolaylaştırma olduğunu ifade eden Vali Balcı,  “Yazılım sistemi geliştirdik, bunun üzerinden entegre çalışacağız. Vefa sosyal destek projesine gelen başvurular bu yazılım ile takip edilecek. Koronavirüs ile ilgili alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar Tokat Merkezde Valiliğimiz ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz, ilçelerimizde ise Kaymakamlarımız sorumluluğunda yürütülüyor. Her ofiste bir koordinatör bulunuyor. Yapılan tüm müracaatlar yazılım sistemine işlenecek ve oradan takip edilecek.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatandaşımızı aç susuz bırakmamak, vatandaşımızın kazanını kaynatmak bizler için çok önemli. Genel bir ihtiyaç planlaması yapılarak, devletimizin imkanları ile temin edilen malzemeler, Cumhurbaşkanımızın ve İçişleri Bakanımızın selamları ile vatandaşlarımıza en kısa zamanda ulaştırılacak. Bizler her zaman vatandaşımızın derdini dert edindik, bundan sonrada dert edinmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR

Vali Dr. Ozan Balcı sözlerine şöyle devam etti “Koronavirüs hastalığı kapsamında özverili çalışmalarından dolayı sağlık personeline çok teşekkür etmek istiyorum. Doktorlar, hemşire, ebe, sağlık teknisyeni, sağlık memuru, idari personel olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum. Sağlık çalışanlarımızın her zaman destekçisi olduk ve destek vermeye de devam edeceğiz.” dedi.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mahmut Özdemir, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sümbül, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gültekin Çakmak, videokonferans yolu ile kaymakamlar, ilçe emniyet müdürleri, ilçe jandarma komutanları, ilçe hastane başhekimleri ve ilgililer katıldı.


" KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAYMAKAMLAR TOPLANTISINDA GÖRÜŞÜLDÜ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAYMAKAMLAR TOPLANTISINDA GÖRÜŞÜLDÜ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAYMAKAMLAR TOPLANTISINDA GÖRÜŞÜLDÜ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku