takip et takip et takip et
Gündem

22 Eylül 2020 - 505 Okunma

KORONAVİRÜS GÖLGESİNDE EĞİTİM

Abone Ol

Okullarda yüz yüze eğitim anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflar için dün başladı

Resmi ve özel olmak üzere ilkokul 1. sınıf öğrencileri, okul öncesi öğrencileri, özel eğitim okulları ana sınıfı ve 1. sınıfları için dün ilk ders zili çaldı. Aileleriyle okula gelen öğrenciler içeriye sosyal mesafe kuralı göz önünde bulundurularak teker teker alındı. Okul girişinde ateşleri ölçüldü ve maske dağıtımı yapıldı. Tokat’ta ilkokul birinci sınıf, okul öncesi ve özel eğitim öğrencileri olmak üzere toplam 16 bin 50 öğrenci yüz yüze eğitime başladı.

Okullarda yüz yüze eğitim anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflar için dün saat 9 itibari ile başladı. 21-25 Eylül’de gerçekleştirilecek uyum programına göre yüz yüze eğitim haftada 1 gün olacak. Bakanlık, yurt genelinde yüz yüze eğitime geçilecek okullarda son hazırlıklar tamamlandı. Tokat’ta ilkokul birinci sınıf, okul öncesi ve özel eğitim öğrencileri olmak üzere toplam 16 bin 50 öğrenci yüz yüze eğitime başladı. Yüz yüze eğitimin ilk günü 75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulunda yapılan programla başladı. Programa Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Yüz yüze eğitimin ilk gününde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatları doğrultusunda ilk teneffüs 40 dakika olarak belirlendi. 40 dakikalık teneffüste öğrencilere Tokat’ın meşhur üzüm tarhanası dağıtıldı.

Öğrencilere kitap hediye eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Yüz yüze eğitim ilimizde ve tüm Türkiye’de tüm tedbirler alınarak başladı. Çocuklarımız heyecanlı, öğretmenlerimiz hazır. Yeni eğitim öğretim dönemimiz öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olsun” dedi.

Öğrencilere ilk teneffüslerinde Tokat’ın meşhur üzüm tarhanasını ikram eden Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “Çocuklarımızın okullarındaki ilk günleri tatlı geçsin, ağızları tatlansın diye Tokat’ımızın üzüm tarhanasından ikram ettik. İnşallah yeni eğitim öğretim yılımız çocuklarımız için hayırlı uğurlu olur” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ise yüz yüze eğitimin detaylarını paylaşarak şunları söyledi, “Öğrencilerimiz okula başladı. Hepsi çok heyecanlı ve mutlu. Çocuklarımız İlk haftalarını uyum haftası olarak geçirecek ve haftada bir gün okula gelecekler. Sınıfları iki gruba böleceğiz, her grup bir gün gelecek.  İkinci hafta her öğrenci iki gün gelecek, yine iki gruba bölünecek sınıflar. Pazartesi salı ders olacak, çarşamba okulun dezenfekte edilmesi için boş olacak. Perşembe cuma yine ders olacak.  Günde 5 saat ders olacak, ders saatleri 30 dakika teneffüs araları 10 dakika olacak. 12:30’da çocuklar okuldan ayrılmış olacaklar. Taşıma planları yapıldı, taşımalı öğrencilere yemek verilmeyecek. Kantinler açık olmayacak.  Çocuğun okula devamı Veli’nin isteğine kalmış, veli isterse çocuğunu gönderecek istemezse göndermeyecek. Yüz yüze eğitimle beraber uzaktan eğitim de devam edecek. Okullarımızda tüm tedbirler alındı: Acılan tüm okullarımıza ateş ölçer verildi, okullarımıza maskeler gönderildi, dezenfektan üniteleri yerleştirildi, el ve yüzey dezenfektanları gönderildi, sosyal mesafeye göre oturma planları yapıldı, temassız oyun alanları çizildi, okullarımız eğitim öğretime hazır. 2020-2021 eğitim öğretim yılımız öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olsun”

Anaokulu öğrencilerine yüz yüze eğitimin ilk dersinde öğretmenleri tarafından korona virüs anlatıldı ve uygulamalı olarak doğru şekilde el yıkama yöntemleri öğretildi. Ardından öğrenciler, temassız oyunlar oynayarak ilk okul günlerini tamamladı.


" KORONAVİRÜS GÖLGESİNDE EĞİTİM konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KORONAVİRÜS GÖLGESİNDE EĞİTİM ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KORONAVİRÜS GÖLGESİNDE EĞİTİM ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku