takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

24 Mart 2020 - 11:00:27 - 607 Okunma

KORONA VÜRÜS SPOR ‘U VURDU

Sonunda korona virüs Tokat’ta da başta futbol olmak üzere tüm spor dallarını da vurdu. Zaten hem futbolda olsun hem de voleybol da olsun durumlar belli, başta futbol olmak üzere 50 yıllık çınar yok olup gitti, hem de göz göre göre, yazık hem de çok yazık oldu. Zaten parmakla sayılacak kadar az olan seyirciye oynayan kulüp, bu sıkıntıya aylar önce yaşamaya başladı ve birde korona virüs yasağı gelip maçlar ertelenince değişen bir şey olmadı. Zaten Bölgesel amatöre düşmüş bir takım, o cefakâr seyircisini çoktan kaybetmişti. Onun için değişen bir şey olmadı. Bu gidişle A.Ş. tamamen yok olup gidecektir.

Bunda sonra ne olur, bana sorarsanız, hiç bir şey olmaz, çünkü şehirde artık heyecan kalmamış. Herkes kendini bir yere kaçırıyor ve sorumluluk almak istemiyor. Birlik beraberlik yok, özellikle futbol adeta kaderine terk edilmiş, bundan sonrada bir şey olacağını zannetmiyorum. Bizler 50 yıllık çınara sahip çıkamadık, göz göre göre kaderine terk edilmiş oldu. Artık bu saatten sonra bir Amasya bir Yozgat’tan farkımız kalmadı, bizlerde onların durumuna düştük.

Artık bu saatten sonra çabala dur bakalım, bir üst lige çıkmak o kadar kolay olacak mı, bakın bir zamanlar süper ligde top koşturan Yozgatspor ve diğer bir takım komşumuz Amasyaspor düştükten sonra o kadar seneler geçmesine rağmen bir üst lige çıkamıyorlar. Neden bu saatten sonra çıkmaları o kadar kolay değil, A.Ş’nin de durumu aynı olacaktır.

Ne diyelim bundan sonra Allah her şeyin hayırlısını versin, umarım bu futbol bu şehirde tekrardan hayata geçer ve yaşatılır, inşallah o güzel günleri görür ve yaşarız.

Diğer bir husus ise başta dünya olmak üzere ülkemizde de görülen Korona virüs vakaları. Burada bu durumu çok dikkate almamız gerekir. Ülke olarak top yekûn olarak bu bulaşıcı virüsle mücadele etmeliyiz. Hükümetimizin aldığı kararlara harfi harfine uymalıyız. Özellikle 65 yaş ve üstü büyüklerimizin bir müddet evde kalmaları hem kendi açılarından, hem de Hükümetimiz açısından çok iyi olacaktır. Dışarı çıkılmaması gerekiyorsa çıkılmayacak, çünkü bu büyüklerimizin bu virüsü kapmaları daha çabuk, tedbiri elden bırakmaksak bizler bu virüsle başa çıkarız.

Özellikle hijyene çok dikkat etmeliyiz. Elleri 20 saniye sabunla su ile yıkamalıyız. Evlerimizi sık sık havalandırmalıyız. Dışarıda zorunlu olarak bulunan insanlarla yakın temastan uzak durmalıyız, yüksek ateş, boğaz ağrısı ve aşırı halsizlik durumunda en yakın sağlık kuruluşuna gidilmesi gerekmektedir.

Bizlerden istenilenleri bizler yerine getirirsek hem kendimiz için hem karşımızdaki kişileri korumuş oluruz. İnşallah en kısa zamanda ülkemiz bu virüsü kontrol altına alır. Bunda da bizlere çok büyük işler düşüyor. Belirtilen kurallara uyalım, uymayanları uyaralım. Tedbiri elden bırakmayalım.

"ÇETİN KAMİL GENÇ" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma BeConvert codlio web tasarım ajansı kutrtv ilhan kut kimdir
html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf