takip et takip et takip et
Gündem

22 Kasım 2019 - 796 Okunma

KOOPERATİFLER FUARINA TOKAT’TAN 3 KADIN GİRİŞİMCİ

Abone Ol

Tokat’tan üç kadın girişimi ile bir üretim ve pazarlama kooperatifi Ticaret Bakanlığının Türkiye Kooperatifler Fuarına gidiyor.

Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı “Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi” teması ile 5-8 Aralık 2019 tarihlerinde ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde ziyaretçilerle buluşacak.

Türkiye’deki kooperatif ürünlerini yerel ve küresel ticaret ağına dahil etme misyonuyla düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı’nın sloganı “Birlikte Üretim, Birlikte Büyüme” olarak belirlendi.

Katılımın oldukça yüksek olarak beklendiği fuarda çeşitli illerden 160’tan fazla başarılı kooperatif ve kooperatif üst kuruluşu ürünlerini ve hizmetlerini tanıtacak.

Fuara Tokat’tan S.S. Toktrük Organik ürün Üretim ve Pazarlama Kooperatifi, S.S. Turhal Birlik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, S.S. Yeşilırmak Havzası Hanımeli İnsiyatifi Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi ve S.S. Emirseyitli Rençper ve Zanaatkar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi katılacak. Kooperatifler yöreye özgü üretimlerinin tanıtım ve satışını yapmanın dışında Fuar boyunca düzenlenecek ikili görüşmelere ve eğitimlere de katılacak.

Türkiye Kooperatifler Fuarı ile kazanılan vizyon sayesinde kooperatiflerin üretim kapasitelerinde ve ticaret hacimlerinde artış sağlaması, kooperatiflerin ihracatta da pay sahibi olmasının amaçlandığını belirten Tokat Ticaret İl Müdürü Ali Osman Sakar, “Bunun için, fuarda sadece kooperatifler değil, kooperatifçilikle ilgili kamu kurum ve kuruluşları, kooperatifçiliğe destek sağlayan bankalar, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları, perakende sektörünün temsilcileri, önde gelen elektronik ticaret firmaları da yer alıyor. Kooperatifler fuar boyunca Türkiye’nin önde gelen e-ticaret temsilcileri ile ikili görüşmeler yaparak ürünlerini modern çağın ticaret ağında pazarlama imkanlarını değerlendirecekler. Market temsilcilerinin de hazır bulunacağı fuarda kooperatifler, ürünlerini market raflarına taşıma fırsatı bulacak. Fuara dünyanın çeşitli ülkelerinden alım heyetleri de davet edildi. Alım heyetleriyle yapılacak birebir görüşmeler sayesinde kooperatifler kendilerine yeni ihracat rotaları belirleme ve küresel pazara dahil olma imkanı yakalayacak. Fuar boyunca kooperatiflere ihracat süreçleri ve destekleri, dijital gelişmeler, e-ticaret ile ilgili konularda eğitimler verilecek.

İlham verici başarılı kooperatif hikâyelerinin ve yurtdışından gelen kooperatiflerin tecrübelerinin aktarılacağı panel ve eğitimler de düzenlenecek. Cam, gümüş işleme, keçe sanatı, ebru sanatı ve kaligrafi gibi “kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri devam ettiren kooperatifler de ürünlerini sergileyecek.

Fuarda, çocuklarda ve gençlerde kooperatif bilincini geliştirecek etkinliklere de yer veriliyor.

Fuar açılışında,Türkiye genelinde orta öğretim çağındaki öğrenciler arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye girenlere para ödülü takdim edilecek, 81 ilde birinci olan resimler fuar boyunca sergilenecek. Çocuklar için özel olarak yazılan kooperatifçilik konulu çocuk tiyatrosu fuar süresince sahnelenecek. Çocuklara yönelik atölye çalışmalarıyla birlik ve beraberlik içinde başarı kazanmanın öneminin çocuklara aşılanması amaçlanıyor. Vatandaşlar fuarı ücretsiz ziyaret edebilecek. 7 milyona yakın ortağı bulunan kooperatifleri yakından tanıyıp ürünlerini satın alabilecek.


" KOOPERATİFLER FUARINA TOKAT’TAN 3 KADIN GİRİŞİMCİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KOOPERATİFLER FUARINA TOKAT’TAN 3 KADIN GİRİŞİMCİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KOOPERATİFLER FUARINA TOKAT’TAN 3 KADIN GİRİŞİMCİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku