takip et takip et takip et
Gündem

10 Temmuz 2020 - 333 Okunma

KONSERLERİN VAZGEÇİLMEZ SANATÇISI “AYŞEGÜL PINAR”

Abone Ol

Tokatlı Türk Halk Müziği Sanatçısı Ayşegül Pınar konserlerin vazgeçilmez sanatçılar arasında yer alıyor.

Tokat Erbaa doğumlu Pınar, festivallerde, konserlerde, TV programlarında ve diğer organizasyonlarda aranan sanatçılar arasında yer alıyor. Sazıyla sözüyle Tokat’ımızı ve Erbaa’mızı en iyi şekilde temsil etmeye çalışan THM Sanatçısı Ayşegül Pınar özellikle televizyon programlarında Tokat’ın yazmalarını ekranlarda tanıtmada elçilik ediyor. Şuan tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınından dolayı tüm festival ve konserler gibi organizasyonlar iptal edilmişti. Yasak ortadan kalktığı zaman THM Sanatçısı Pınar, eski günlerdeki gibi yine sazıyla sözüyle, festivallerde, konserlerde, TV programlarında ve diğer organizasyonlarda aranan sanatçılar arasında yer alacak.

            Ayşegül Pınar Türk Halk Müziği Sanatçısı ve Müzik Öğretmeni olarak uzun senelerdir kariyerini başarı ile sürdürmektedir. 2010 yılında Amasya kristal elma ödülüne layık görülen Pınar, 2014 yılında Tokat halkı tarafından Tokat Enler Ödülüne layık görüldü.

AYŞEGÜL PINAR KİMDİR

Usta sanatçı Ayşegül Pınar, Tokat’ın Erbaa İlçesi Keçeci Köyü’nde dünyaya gelmiştir. İlkokul, Ortaokul, Lise ve müzik okulunu İstanbul’da tamamlamış, 2000 senesinde Arif Sağ müzik okulunu en üstün başarılı bir derece ile bitirmiş, TRT’nin gönülden Gönül’e halk müzik topluluğunda yer almıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi ve Çalgı Aletleri, yandal olarak da İşletme Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. 

AYŞEGÜL PINAR’IN KARİYERİ

2005 senesinde, Radyo ve Televizyon hayatına adım atan Pınar, radyodaki başarılı adımını 9 sene sürdürmüştür. Radyocu kimliği ile sanatçı kimliğinin birbirine karışmaması için radyo programına ara vermiş, televizyon programına devam etmiştir. Birçok izleyici kitlesine sahip olduğu reytingleri kıran programı Ayşegül PINAR ile Dolu DoluTürküler’le sazıyla, sözüyle televizyon ekranlarında sevenleri ile buluşmaya devam etmiştir. TRT avaz, TRT Müzik ve birçok TRT ve diğer televizyon ekranlarına konuk olmuş, konuk olmaya da devam etmektedir. İlk albüm CD’si 2009 yılında Sivaslıymış türküsü ile çıkış yapmış, 2012 yılında Şanslıyım albüm CD’si ile sevenleri ile tekrar buluşmuştur.

Ayrıca söz müziği kendisine ait olan türküleri

Bize derler ERBAALI

Tokat sarması

Ahi keçeci baba eserleri 2. albümünde yer almıştır. Günümüze kadar 2 albüm çıkarmış ve 7 adet klibini sevenleri ile buluşturmuştur. Yurtdışı, yurtiçi, il ve ilçelerde birçok konseri ile hayranlarıyla buluşmaya devam etmektedir. 2014 yılından bu yana Devlet okulunda müzik öğretmenliği yapmaktadır.

Okul yararı için birçok ücretsiz konser vererek tüm gelirlerini okula bağışlayarak müzik atölyesi sınıfı,resim atölyesi sınıfı,zeka oyunları sınıfı,yaptırarak gelecek nesillerimize katkı sağlamıştır hatta o sınıflarda ismi bile yazmaktadır.


" KONSERLERİN VAZGEÇİLMEZ SANATÇISI “AYŞEGÜL PINAR” konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KONSERLERİN VAZGEÇİLMEZ SANATÇISI “AYŞEGÜL PINAR” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KONSERLERİN VAZGEÇİLMEZ SANATÇISI “AYŞEGÜL PINAR” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku