Dolar 33,1952 -0.11%
Euro 36,0226 -0.6%
Gram Altın 2.549,54 -1,98%
Çeyrek Altın 4.258,00 -1,32%
Yarım Altın 8.508,00 -1,32%
Tam Altın 16.929,98 -1,91%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Kızızılay’ın yurt içi ve yurt dışında kurban kesimleri başladı

Kızızılay’ın yurt içi ve yurt dışında kurban kesimleri başladı

ABONE OL
17 Haziran 2024, 21:31:03

Türk Kızılay’ın vekalet yoluyla kurban kesim kampanyası hedefini aşıyor. Türkiye ve 20 farklı ülkede 128 bin kurban hissesine ulaşılarak kampanya genişletiliyor. Türkiye’de ve yurtdışında kesimler başlıyor. Kızılay’ın Kurban Modeli ile dünya genelinde ihtiyaç sahiplerine ulaşılıyor. Kampanya kapsamında kurbanlar Türkiye’den Balkanlar’a kadar 19 ülkede kesilecek. Yaklaşık 3,8 milyon ihtiyaç sahibine erişmeyi hedefleyen Kızılay, modern tesislerde kesilen kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Gazze’ye özel destek planları yapılıyor, kavurma konserveler bölgeye ulaştırılacak.

Türk Kızılay'ın Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası Hedefini Aştı

Türk Kızılay, Gelenekselleşen Kampanyasında Yeniden Hedef Belirledi

Türk Kızılay, vekaletle kurban kesim kampanyası kapsamında Türkiye ve diğer 20 ülkede 128 bin kurban hissesine ulaşmayı başardı. Özellikle Gazze'ye yönelik yapılan bağışlar, hayırseverlerin ilgisi sayesinde ek kotayla genişletildi. Kızılay ekipleri, bayramın ilk günü itibarıyla yurt içinde ve yurt dışında 19 ülkede kesim işlemlerine başladı.

Kızılay'ın Kurban Modeli Türkiye'de ve Dünyada İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyor

Türk Kızılay, 18 yıldır başarıyla uyguladığı 'Kızılay Kurban Modeli' ile toplumun her kesiminden ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıyor. Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye sloganıyla yürütülen kampanya kapsamında hayırseverlerin vekalet aldığı kurbanlar, Türkiye'nin yanı sıra Asya, Afrika, Ortadoğu ve Balkanlar'daki 19 ülkede kesilmeye başlandı.

Türkiye ve Dünya Genelinde İhtiyaç Sahiplerine Ulaşmayı Hedefliyor

Türkiye dahil 20 ülkede vekalet yoluyla kesilen kurbanlarla yaklaşık 3,8 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı amaçlayan Kızılay, yurt içindeki kesimlerden elde edilen payları kavurma konservelere dönüştürerek sadece bayramda değil, yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatıyor. Yurtdışında gerçekleşen kesimlerde ise kurban etleri soğuk zincir korunarak hemen ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Modern Tesislerde İhtiyaç Sahiplerine Ulaşacak

Yurt içinde kesilen kurbanlar, Et ve Süt Kurumu başta olmak üzere Türkiye'nin önde gelen tedarikçileriyle iş birliği yaparak modern tesislerde, hijyen kurallarına ve İslami şartlara uygun şekilde kesilip konservelere dönüştürülüyor. Kızılay, bu yılın büyük bir bölümünden depremzede ailelere yönelik dağıtılacak. Konserveler aynı zamanda Türkiye genelindeki Kızılay aşevlerinde sıcak yemek olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

DİKKAT!  Tokat’ta Ekmek Ve Firin Ürünleri̇ne Zam Geli̇yor!

Gazze'ye Destek Artıyor

Bu yıl Gazze'deki çatışma mağdurlarına yönelik özel bir planlama yapan Kızılay, bölgedeki aksamaları gidermek için uzun süreli kavurma konservesi çözümüne odaklandı. Gazze ayaklı kurban kampanyası, yoğun ilgi üzerine ek kotayla genişletildi. Türkiye'de kesilen kurbanlıklardan hazırlanacak 400 bin konservenin, İyilik Gemileriyle Gazze'ye gönderileceği belirtildi.

Daha Fazlasını Keşfedin

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet Portobet Giriş Ajaxbet Güncel Giriş Ajaxbet Whatsapp Ajaxbet Tv Ajaxbet Para Yatırma Ajaxbet Para Çekme Ajaxbet Güvenilir Mi Ajaxbet Güncel Giriş Ajaxbet Para Çekme Ajaxbet Güncel Link Ajaxbet Güvenli Mi?
Ertesi Gün Hapı