takip et takip et takip et
Gündem

23 Eylül 2020 - 324 Okunma

KİTAP TOKAT YENİ DÖNEME HAZIR

Abone Ol

21 Eylül Pazartesi günü okul öncesinde ve ilkokul 1. sınıflar için yüz yüze eğitim başladı. Okulun ilk gününde heyecan ve umut vardı. Okulun ilk günü miniklere Kitap Tokat Projesi kapsamında kitaplar hediye edildi.

Kitap Tokat Projesi

İki yıldır uygulanan Kitap Tokat Projesi  yediden yetmişe tüm Tokat genelinde okurlarına kitap hediye etmeye devam ediyor. 21 Eylül Pazartesi  günü, hem uzaktan eğitim hem de yüz yüze eğitim birlikte başlamış oldu.

Uzaktan eğitim süreciyle birlikte öğrencileri yalnız bırakmayan ve  onları okumaya teşvik ederek ödüllendiren Kitap Tokat Projesi,  yeni dönemde daha etkin ve daha nitelikli okumalar yapılması yönünde çalışmalar yaparak yoluna devam ediyor.

25 Bin Kitap Ulaştırıldı

Pandemi süreciyle başlayan kontrollü sosyal hayatta hem öğrencilere hem de 65 yaş üstü vatandaşlara www.kitaptokat.gov.tr sistemi üzerinden talep edilen 25 bin kitap okurlara,  gönüllü öğretmenler, Sosyal Destek  Vefa Grupları ve PTT aracılığıyla evlerinde teslim edildi. Hedef 80 bin kitap.

Ödüllü Kitap Okuma Yarışması

10 Nisan’da başlayan yarışmaya 45 bine yakın müracaat olmuş durumda. Yoğun müracaatın olduğu yarışmanın sonuçlandırılması için hassas ve ayrıntılı bir değerlendirme sürecine girildiğini öğrendik.

Öğrenciler Heyecanla Bekliyor!

Yarışmaya katılan öğrencilerden dereceye girenlere ödülleri Valilik tarafından temin edilerek teslim edilecek.

Okul öncesi 200 öğrenciye scooter,  500 ilkokul öğrencisine bisiklet, 500 ortaokul öğrencisine spor ayakkabısı ve 250 lise öğrencisine saat hediye edilecek.

Yeni Dönem

Kitap Tokat Projesi 21 Eylül’de yeni okuma dönemini başlatmış bulunuyor. Bu dönemde öğrenciler okudukları kitapların künyelerini, sayfa sayılarını  ve değerlendirmelerini  http://www.kitaptokat.gov.tr sistemine kaydederek yarışmaya dahil olacaklar.

VELİLERE KİTAP OKUMA YARIŞMASI

Yeni dönemde veliler de Kitap Tokat Projesi sistemine  http://www.kitaptokat.gov.tr adresinden kaydolarak yarışmaya katılabilecek.

EVLERDE OKUMA SAATİ UYGULMASI

Okullarda başlatılan sabah saatlerindeki “okuma saati” uygulaması evlerde devam edecek. Gönüllü bir uygulama olacak olan evlerdeki okuma saati uygulamasına velilerin de destek vereceği düşünülüyor. Veliler öğrencileriyle birlikte aynı saatlerde evlerinde kitap  okuyacaklar. Bu uygulamanın farkındalık oluşturması bekleniyor.

BU ŞEHİRDE KİTAP OKUMA SAATİ UGULAMASI VARDIR

Zamanla apartman ve site girişlerine de kitap okuma saatlerinin yazılacağı  dikkat çekici tabelaların  konulması  planlanıyor.

Böylece tüm şehir aynı anda kitap okuyacak ve son aşamada şehrin giriş noktalarına “bu şehirde kitap okuma saati” uygulaması vardır şeklinde tabelaların asılması hedefleniyor.

KİTABIN BAŞKENTİ TOKAT

Kitap Tokat Projesiyle birlikte Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ı kitabın başkenti yapacağız.” demişti. Yeni dönemde hem öğrencilerin hem de velilerin sisteme dahil edilerek bir şehrin tamamının kitaba odaklaması projenin etkin, nitelikli, sürdürebilir ve sonuç odaklı olduğunu gösteriyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, “Biz, kitaba kutsallık atfeden bir milletiz. Medeniyetimizin sembolü kalemdir, kitaptır. Kütüphanesiz okul kalmayacak. Tüm öğrencilerimize talep ettikleri kitapları ulaştıracağız.” diyor.

Kitap Tokat Projesi’nin resmî adresi  http://www.kitaptokat.gov.tr üzerinden talep edilen kitaplar, Tokat Valiliği ile PTT arasında imzalanan protokol çerçevesinde öğrencilere ve 65 yaş üstü vatandaşlara PTT tarafından evlerinde teslim edilmeye devam edilecek.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, “Öğrencilerimize istedikleri kitapları hediye etmeye devam edeceğiz, ‘küçük okurları olmayan bir milletin büyük okurları olmaz’  sözünden ilhamla bebeklerden başlayarak herkese kitap hediye edeceğiz” diyerek projenin önemine dikkat çekiyor.


" KİTAP TOKAT YENİ DÖNEME HAZIR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KİTAP TOKAT YENİ DÖNEME HAZIR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KİTAP TOKAT YENİ DÖNEME HAZIR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku