takip et takip et takip et
Gündem

16 Eylül 2020 - 319 Okunma

KİTAP TOKAT PROJESİ YENİ DÖNEME HAZIR

Abone Ol

Kitap Tokat Projesi’yle yakından ilgilenen Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve Kitap Tokat Proje koordinatörlerinin katılımıyla değerlendirme ve planlama toplantısı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında mevcut durum ve 2020-2021 döneminde yapılacaklara ilişkin bilgilendirilmeler yapıldı. Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, salgın döneminde okuldan uzaklaşan öğrencilerin kitap ile bağlarının kopmaması ve proje kapsamında kitaba ulaşma imkânlarının sağlanmasının önemine dikkat çekerek bu kıymetli projenin her şart altında devam ettirilmesi gerektiğini vurguladı.

Talep Edilen Kitaplar Öğrencilere Ücretsiz Ulaştırılıyor

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, salgın döneminde büyük bir özveri ile gayret gösteren gönüllü öğretmenler, Sosyal Destek Vefa Grubu’nun destekleri ve PTT iş birliğiyle öğrencilerin talepleri doğrultusunda kitaba erişim konusunda sorun yaşamadığını, proje kapsamında yapılan yarışmanın çok yakında neticelendirileceğini ve başarı sağlayan öğrencilerin ödüllendirileceğini ifade etti. Kitap Tokat web sitesi üzerinden (www.kitaptokat.gov.tr) kitaba erişimin son derece kolaylıkla ve tamamen ücretsiz olarak sağlanması öğrenci ve veliler tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.

Kitap Okuma Yarışması Yakında Açıklanıyor!

Proje kapsamında yapılan yarışmaya salgın döneminde 44.000 müracaat gerçekleşmiş, müracaatlar okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde olmuştur. 1000 öğrenci ödüllendirecek.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta öğrenim gören her sınıf düzeyindeki öğrencinin kitap okumayı küçük yaştan itibaren alışkanlık haline getirmesi ve nitelikli okur olması yolunda Kitap Tokat Projesi’nin çok önem arz ettiğini; “insana yapılan yatırım, en büyük yatırım” düşüncesi ile hareket ettiklerini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, kitaba ulaşma imkânlarının kolaylaşması kadar nitelikli okuma ve daha nitelikli çıktılar elde etmek yeni dönemde öncelikli hedeflerinin olacağını buna ek olarak yeni kurulacak olanlarla birlikte Z-Kütüphanelerin hem nicelik hem de nitelik bakımından geliştirileceğini ifade etti.

Kitap Tokat Projesi kapsamında öğretmenlerin desteği ve öğrencilerin katılımı ile çeşitli edebî türlerde Yazarlık Atölyeleri için hazırlıklar yapılmasının da gündeme geldiği toplantıda yeni dönemde projenin birçok açıdan geliştirileceği açıklandı.


" KİTAP TOKAT PROJESİ YENİ DÖNEME HAZIR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KİTAP TOKAT PROJESİ YENİ DÖNEME HAZIR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KİTAP TOKAT PROJESİ YENİ DÖNEME HAZIR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku