takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

13 Eylül 2019 - 09:36:43 - 688 Okunma

Kimse yok mu?

Bu nasıl bir sessizliktir anlamış değilim. Gecen sene Tokatspor’un kongresi oldu. Kongrenin bitişi ile birlikte Tokatspor’un vefakar ve cefakar  taraftarları  “Ahmet Dursun başkan Tokatspor Şampiyon” diye slogan attı hem de dakikalarca. Tokatspor’un Başkanı Sayın Ufuk Akçekaya Bey demedi ki; “beyler bir dakika Tokatspor’un Başkanı benim.”

Sayın Başkan bana göre bu sessizliğin iki nedeni vardır. Birincisi  Tokat’ı ve Tokatspor’u hiç bilmediğiniz halde keza Tokatlı da değilsiniz sizin Elazığlı olduğunuz söylendi, ama Elazığlı ama bir başka şehirli… Tokatspor’un geçen sene  yaşadığı  sorunların benzerini Elazığspor yaşıyorken ve hatta Elazığspor Süper Lige çıktığı gün Elazığ mezarlığında bir pankart dikkatleri çekmişken o pankartta Elazığ mezarlığında yatan Elazığspor taraftarları Elazığspor’a Süper Ligde başarılar dilerken, neden Tokatspor’u tercih ettiniz demezler mi sayın Başkanım? Eğer diyorsanız ki bu dünyada Tokatspor öbür dünyada  Elazığspor, renkleri aynı ya her iki takım da bordo beyaz, buna da saygı duyarım. Bu mudur yani? Yoksa  sizin ağzınızın suyunu akıtacak vaatler olmuş da siz de hiç tanımadığınız Ahmet  Dursun ve Okay Karacan denilen iki zatla yol arkadaşlığı yaparak Tokat’ta geldiniz. Bunların cevaplarını veremeyecek kadar aciz olamazsınız, lütfen Allah aşkına sessizliğinizi bozun.

Başka bir sessizlik de her şeyi en bilen her yerde hiç susmayan Tokatspor’un sözde akil insanlarına soruyorum. Tokatspor A.Ş. için kongreyi oldu bittiye getirip delegelerden yetki isteyen ve Yönetim Kuruluna giren akil insanlar, yetkiyi aldınız. Birbirimizi 6 ay tanıyalım dediğimde lafı ağzıma tıkanlar Tokatspor’u A.Ş. yaptınız. Yaptınız da bir sözleşme yapmayı nasıl atladınız da Tokatspor’u acze düşürdünüz? Çok daha vahimi, Ender beyden başka yönetici neden istifa edemiyor, bunun cevabını da çok bilen biriniz çıksın ve açıklasın.

Dün 3 bin, 5 bin, 7 bin kişiye ev sahipliği yapan GOP. Stadyumu bugün Tokatspor A.Ş. – Erbaaspor müsabakasında 100 kişiye ev  sahipliği yapmıştır. Ve dün hasta adam Tokatspor ölmüştür. Tokatspor’u bu hale getiren her kim ise bir spor adamı olarak ben hakkımı helal etmiyorum. Ve biliyorum ki Tokatspor’a gönülden bağlanan Tokatspor yaşasın diye kendi hayatlarını hiçe sayan ve hayalleri olan binlerce genç de helal etmeyecektir haklarını. Tokatspor yaşasın diye çok zor günleri yaşadık. Toptancılardan şekeri tuzla takas yapan, halden maydanozla marulu değiştiren, gece 12’de tesiste aç kalan sporculara yemek yapan ben her zaman maddi manevi desteklerini esirgemeyen sayın Vekilim Kadim Durmaz abim, şimdi balkonda seyretme  zamanı değil. 2006’dan beri Kick Boks Federasyonu Disiplin Kurulunda koskoca federasyonu beraber dizayn ettiğimiz Sayın Vekilim Yücel Bulut beyefendi… Zaman Tokatspor’u yeniden dizayn  etme  zamanıdır. Sayın Vekilim Yusuf Beyazıt bey, Sayın Vekilim Mustafa Aslan bey ve sayın Vekilim Özlem Zengin hanımefendi, sayın Cumhurbaşkanımın ülkenin onlarca sorunlarıyla birebir ilgilendiği halde spora olan sevgisini saygısını görüyoruz, günde 4 saat uyku uyurken yine de müsabakalara iştirak ederken hiç değilse sayın Cumhurbaşkanımıza saygı adına zaman Tokatspor’a çözüm arama zamanıdır. Emekli bir spor adamı olarak sizlerden hasseten rica ediyorum. Spor Tokat’ı hayata geçirmenizle, forma nedir spor ayakkabısı nasıl giyilir bilmeyenlere projenizle çocuklarımızı mutlu eden sayın Valim çok teşekkür ediyorum. Biliyorum ki sayın Cumhurbaşkanımızın adına Tokat’taki spor faaliyetlerinin başkanı sizsiniz. Bir eser de Tokatspor’u kurtarmak olsun. Sayın Belediye Başkanım demek bana çok hafif geliyor, bana göre siz bu şehrin Şehr-i Eminisiniz. Sizin sevmemek gibi küsmek gibi bir lüksünüz olamaz. Sayın Şehr-i Eminim Eyüp Eroğlu bey sizden hasseten rica ediyorum. Tarihe geçmek göreceli bir kavramdır. Başka bir şey de söylemiyor, sürç-i lisan ettiysem  affola diyor, saygılar sunuyorum.

"Vecdi Ayça" diğer yazıları için tıklayın.

Yorumlar (2 Yorum)

  • …TOKATSPORun icinde bulundugu aci gercekleri su yuzune cikaran Sayin Veci Ayca arkadasimizi tebrik ediyorum.Bu sutunlarda TOKATSPORlu diger yorumcu kardesleri
    gormek,seslerini/bildiklerini,arzu ettikleri hususlari dile getirmelerini istiyorum.Beyler,lutfen bu mesele susmakla olmaz! Gur sesinizi bu sayfalarda duyurmaniz gerekli…Valisinden,Belediye Bsk.ve diger mali kaynaklari/yetenekleri olanlari devamli/gundemde tutmamiz sart… Uyuma zamani cokdan gecti.Simdi hareket vakti,Bu takim aynen gecen sene ki senoryoyu hatirlatiyor..Yakin bir gelecekde birseyler yapilmazsa sonuc cok daha acikli/vahim olucaga benziyor!..Bu genclere de cok yazik oluyor.Reelde takimda bir abilik yapicak,ozenecekleri hic kimse(…role model) yok! Kabahatleri nedir ki?Tecrubesizler…Nasil yapsinlar? 17 yas ortalamasi (…11-teenager) bir takim!..Bu cocuklarin da moralleri devamli bozuluyor.Gelecekleri tehlikeye dusuyor.Eger bir yetenekleri varsa o da harcanmis oluyor..Allah askina birseyler densin/yazilsin bu sutunlarda..TOKATSPORu seven/tutkusu olan bir iki satirla doktur/yazin fikirlerimiz olsun, uyuyanlar uyansin efkar-i aydinlatsin. Sizlerden Istedigim odur.En guzel/bariscil gunler sizlerin olsun. Hosca kalin TOHATLI/TOKATSPOR taraftari :))) Love ‘ya!

  • berat uçar

    Tek suçlu şehrine hiçbir zaman sahip çıkmamış hep birilerinin peşinden giderek avanta yaşamayı alışkanlık haline getirmiş Tokat halkıdır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku