Dolar 27,5057 0.16%
Euro 28,7998 0%
Gram Altın 1.607,42 -0,36%
Çeyrek Altın 2.736,00 -0,36%
Yarım Altın 5.472,00 -0,36%
Tam Altın 10.860,62 -0,75%
Kılıçdaroğlu cephesinden istifasını isteyenleri küplere bindirecek sözler

Kılıçdaroğlu cephesinden istifasını isteyenleri küplere bindirecek sözler

ABONE OL
05 Haziran 2023, 14:04:37

Kılıçdaroğlu Cephesinde İstifaya Yönelik Tartışmalar: Özgür Özel’den Dikkat Çeken Açıklamalar

Cumhur İttifakı’nın Meclis Çoğunluğu ve Kılıçdaroğlu’na Yönelik İstifa Çağrıları

Son yapılan 14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından Cumhur İttifakı’nın Meclis çoğunluğunu elde ettiği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini de Recep Tayyip Erdoğan’ın kazandığı biliniyor. Bu sonuçlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderlik koltuğunu sallamaya başladı ve kendi seçmen kitlesinden “Artık görevi bırak” çağrıları almaya başladı.

CHP Grup Başkanı Özgür Özel’den İstifa Çağrılarına İlişkin Çarpıcı Açıklama

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, bugün FOX TV’de İlker Karagöz’le Çalar Saat programında konuk olarak Kılıçdaroğlu’na yönelik istifa çağrılarıyla ilgili dikkat çeken bir çıkış yaptı. Özel, “Ben Kılıçdaroğlu istifa etsin diye bir tartışma duymuyorum. Sosyal medyada Kılıçdaroğlu istifa etsin diyenlerin altını kazıyın ya AK Partili ya Cumhur İttifakı trolü çıkar” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun İstifa Süreci ve Parti İçi Değerlendirmeler

Özel, Kılıçdaroğlu’nun istifasıyla ilgili tartışmalara ilişkin olarak şunları söyledi: “Sayın Genel Başkanın istifası ile ilgili bir tartışma duymuyorum. Partiler seçimi çok kötü sonuçla kaybedersiniz, fahiş hata sonucu kaybedersiniz lider istifa eder gider. CHP, yüzde 52’ye 48 bitmiş bu seçim. Alınmış 25.5 milyon oy ve aldığımız oyların beklentileri, korkuları, endişeleri, umutları ve onları umutsuz bıraktığınızda karşınızdakinin nasıl zalim olduğunu bildiğiniz için. Biz bu seçimi 58’e 42 kaybetsek, başka bir iktidar davranışı refleksi görürsünüz. Şimdi başka, dağılıp paramparça olursak başka, bir arada dimdik olursak başka.”

DİKKAT!  BAŞKAN ÖZCAN'DAN BAYRAK ÇAĞRISI
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments