takip et takip et takip et
Gündem

16 Ekim 2019 - 82 Okunma

“KEMERİN SES GETİRSİN” YARIŞMASINDA TOKAT’A ÖDÜL

Abone Ol

Yaralamalı ve ölümlü trafik kazalarının azaltılması, trafik güvenliği konusunda farkındalığı oluşturulması amacıyla Türkiye genelinde düzenlenen “Kemerin Ses Getirsin” projesinde çektiği video ile ödül almaya hak kazanan Tokatlı ilkokul 1. Sınıf öğrencisi Duru Beyzanur İçmez’e hediyesi verildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından “Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin” sloganıyla “Kemerin Ses Getirsin” isimli ödüllü video yarışması düzenlendi. Yarışma kapsamında çocuklar, emniyet kemeri takmaları için sürücü ve yolcuları uyarırken çektikleri videolarla yarışmaya katıldı. Gönderilen videolardan en çok beğeniyi alan ilk 100 çocuğa scooter, kask ve koruma ekipmanı hediye edildi. Scooter kazanan yarışmacılardan biri de Tokatlı ilkokul 1. Sınıf öğrencisi 6 yaşındaki Duru Beyzanur İçmez oldu.  İHA Tokat Muhabiri Nurhan İçmez’in kızı olan Duru Beyza ödülünü Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ve Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nun elinden aldı.

Kemerin Ses Getirsin yarışması ile ilgili bilgi vererek ödül almaya hak kazanan Minik Beyza’yı tebrik eden Vali Dr. Balcı, “ ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’ sloganıyla yaya öncelikli trafik için etkinlik gerçekleştirilmekte. Bu kapsamda Kurban Bayramı döneminde ‘Kemerini tak ses getirsin’ projesi uygulandı.  Anne ve babaların trafikte duyarlılıklarını sağlamak için çocuklar video çekerek bunları paylaşmışlardı. Beyza da ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının azaltılması, yaya öncelikli trafik, kemerini tak ses getirsin gibi  projelere kendi büyük yüreğiyle katkı sağladı ve güzel bir video çekti. Yapılan değerlendirmede proje kapsamında videosu ödüle layık görüldü. İçişleri Bakanlığımızın gönderdiği scooter ödülünü Duru Beyza’ya vermek için bir araya geldik. Aslında Duru Beyza şahsında tüm çocuklarımıza vermiş olduk. Çocuklar Kırmızı Düdük uygulaması ile trafikte anne babalarını kurallara uyması konusunda uyarsınlar ve emniyet kemerlerini mutlaka taksınlar” dedi.

Valilik Makamında düzenlenen programa Vali Dr. Ozan Balcı, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Duru Beyzanur İçmez’in annesi Aysel ve babası Nurhan İçmez katıldı.


" “KEMERİN SES GETİRSİN” YARIŞMASINDA TOKAT’A ÖDÜL konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere “KEMERİN SES GETİRSİN” YARIŞMASINDA TOKAT’A ÖDÜL ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda “KEMERİN SES GETİRSİN” YARIŞMASINDA TOKAT’A ÖDÜL ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku