takip et takip et takip et
Gündem

22 Kasım 2019 - 305 Okunma

KAYSERİ ŞEKER’DE MAUSLA YÜKLEME BAŞARI SAĞLADI

Abone Ol

Kayseri Şeker ile sözleşmeli pancar ekimi yapan bölgelerde pancar söküm hizmetlerinin 6 sıralı pancar söküm makinesi ve yükleme işinin de maus aracılığı ile yapılarak randevulu sistem dahilinde sevk edilmesi pancar tarımının sürdürülebilirliğine büyük katkı sağlanıyor.

Kayseri Şeker’e bağlı Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal şeker Fabrikalarında 2019-2020 kampanyası içerisinde 575 bin dekar arazide  yaklaşık 3 milyon ton şeker pancarı söküm ve tesellümünün yapılarak %95 oranında randevulu sisteme uyum sağlandığı belirtildi.

Türkiye açısından stratejik bir tarımsal ürün olan şeker pancarı tarımı yapılırken Kayseri şeker tarafından pancar çiftçilerine sağlanan hizmetler dolayısıyla pancar tarımına rağbet her geçen gün artıyor.

Bünyan-Tuzhisar bölgesinde pancar hasadının ve yükleme işlemlerinin yapıldığı tarla günü etkinliğine Kayseri pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ile birlikte Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halis Lektemur katıldı.


" KAYSERİ ŞEKER’DE MAUSLA YÜKLEME BAŞARI SAĞLADI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KAYSERİ ŞEKER’DE MAUSLA YÜKLEME BAŞARI SAĞLADI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KAYSERİ ŞEKER’DE MAUSLA YÜKLEME BAŞARI SAĞLADI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku