takip et takip et takip et
Erbaa

19 Ağustos 2019 - 75 Okunma

KAYMAKAM ARACI GAZİ DÜĞÜNÜNDE GELİN ARABASI OLDU

2015 yılında PKK saldırısı sonucu gazi olan Jandarma Uzman Çavuş Metehan Doğru (28), Erbaa'da dünya evine girdi.

2015 yılında PKK saldırısı sonucu gazi olan Jandarma Uzman Çavuş Metehan Doğru (28), Erbaa’da dünya evine girdi. Doğru’nun düğününde Kaymakam Bülent Karacan’ın makam aracı gelin arabası olarak tahsis edildi.

Bingöl’ün Karlıova ilçesi Hacılar köyü yakınlarında 15 Ağustos 2015’de zırhlı aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin yola yerleştirdiği EYP’nin infilak etmesi sonucu 3 asker şehit olmuş, 6 asker yaralanmıştı. Yaralanan askerlerden Uzman Çavuş Metehan Doğru, 1 yıl süren tedavisinin ardından malul gazi olarak görevden ayrıldı. Olaydan 4 yıl sonra evlenmeye karar veren Metehan Doğru düğününü gazi olduğu saldırının gerçekleştiği 15 Ağustos tarihinde yapmaya karar verdi. Erbaa’nın Üzümlü köyünde yapılan düğüne katılan Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan da kendi makam aracını gaziye tahsis etti. Kaymakamın makam aracı süslenerek gelin arabası olarak kullanıldı.

Gazi Doğru’nun, aracın arkasına ‘Gazi oldum, böyle vurulmadım’ yazdırması ise dikkat çekti.

Düğününü özellikle bu güne denk getirdiğini ifade eden Gazi Metehan Doğru, “Terör örgütünün önceden döşemiş olduğu EYP’nin infilak etmesi sonucu araçta yaralanmıştım. Hastanede 1 yıl tedavi gördüm. O tarihi düğün tarihim yapmak istedim. Kaymakam bey de sağ olsun makam aracını bize tahsis etti, çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


" KAYMAKAM ARACI GAZİ DÜĞÜNÜNDE GELİN ARABASI OLDU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KAYMAKAM ARACI GAZİ DÜĞÜNÜNDE GELİN ARABASI OLDU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KAYMAKAM ARACI GAZİ DÜĞÜNÜNDE GELİN ARABASI OLDU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku