takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

7 Aralık 2018 - 09:51:33 - 4 Okunma

KAPALI PAZAR YERİ

Teşekkürler sayın başkanımız, teşekkürler Belediye. Behzat Deresi ile halkımız mikroplardan ve çirkin görünümden kurtuldu. Pazar yeriyle de dar gelirli ve orta direk vatandaşımız rahatça alışveriş yapacakları yere kavuştular.

                İlimizde Pazar yeri zaman zaman değişiyor olsa da halkımız rahat edemiyordu. Bir insanın değeri yaptıkları ile ölçülür. Vatandaşı hemhallıktan kurtarıp cazip ortamlar yaratmak da hizmet adamlarını mualla durumuna getirir. Pazarcılar ve pazar yerinden alışveriş yapan dar gelirli vatandaşlarımız yağmur, çamur ve güneşten kapalı pazar yeriyle kurtulmuş oldu, rahata kavuştu.

                Pazarcılar uygun şekilde yerleştirilmiş, ortada kalan kısımla alışveriş yapanların rahatça dolaşmaları sağlanmış. Bu alan ilerde daraltılmadan muhafaza edilirse, düzen bozulmazsa herkes rahatça alışverişini yapar. Görülen hatalar da düzeltilirse daha da güzel olacaktır. Örneğin pazarcıların bağırması. Tavana çarpan seslerin yankı yapmasıyla daha da ses kirliliği yaratıyor. Bağırarak malını pazarlayanların yanına yaklaşmadığım gibi hızla oradan uzaklaşıyorum. Boğazını neden rahatsız edip bozuyorsun. Malının üzerine koy etiketini vatandaşta fiyatını sormaktan kurtulsun. Belediye bu yanlışlara yasak koymadan pazarcıların hassasiyet göstermesini umuyorum.

                Araya aracı koymadan yetiştirdiği ürünü pazarlayan köylülerimiz daha önemli. Bunlar sayesinde hem taze hem de organik ürünler almış oluyoruz. Onları teşvik edip çoğalmalarını sağlamalıyız. Onların yaşatılması ile köylülerimizi köye bağlayıp köylerimizin yok olmasını önlemiş oluruz. Başka ülkelerden gıda ithalini ancak böyle önleyebiliriz. Paramız başka ülkelere gitmez. Yarın ithal edecek ülke bulamayınca aç kalmaktan böyle kurtuluruz. Bugün köylerimiz günden güne boşalıyorsa bu siyasilerimizin kabahati. Köylünün emeği değer bulursa köylerin boşalması önlenecektir.

                Köyden gelip malını pazarlayanlara ayrı bir yer ayrılmış. Çoğu vatandaş orayı bilmiyor, göremiyor. Onlara da aynı güzergahta yer ayarlanması gerekli. Onların çoğalıp tükenmemesi için bu durum elzem. İnşallah yakın zamanda bunlar da olur.

                Zengin vatandaş pazara uğramadan gider markete alacağını alır. Dar gelirli vatandaş için bütçesine uygun olanı almak ancak pazarla mümkündür. Yapılan her hizmet tabi ki güzel. Şehrimizi güzelleştirip büyütür. Dar gelirliye verilen hizmet daha güzel olup hizmet için seçilen kişilerin değerini yükseltir.  Saygılarımla.

06.12.2018

Mehmet Tapar

Emekli Öğretmen

"Mehmet Tapar" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku