takip et takip et takip et
Gündem

8 Ağustos 2020 - 621 Okunma

KALPTEN KONUŞMANIN HİKAYESİ ANLATILDI

Abone Ol

“KONUŞMASI İLE DÜNYAYI ETKİLEMEK İSTEYENLERİN KİTABI”

Tokat Kitap Grubu (Oku-Yorum) üyeleri Sevinç Satıroğlu’na ait “Konuşursam Dünya Sarsılır”  isimli kitabı yorumlamak için 5 Ağustos Çarşamba günü akşamı saat 21:30 da online toplantı platformu Zoom’da bir araya geldi. Kitabın yazarı Sevinç Satıroğlu, programda yaptığı açıklamada kalpten konuşma kitabı yazdığını ve kalpten konuşmanın hikayesini anlatmak istediğini söyledi. Tokat Kitap Grubu Kurucu Başkanı Nurdan Sağol, ayda bir yaptıkları kitap toplantılarının her koşulda devam ettiğini, Yeni tip Koronavirüsten (Kovid-19) salgını sebebiyle sosyal medya platformu üzerinden bir araya geldiklerini ve kitap okuma sevgisiyle her engeli aştıklarını vurguladı.

“HAYATA MANŞETİNİZİ ATIN”

Tokat Kitap Grubu (Oku-Yorum) Kurucu Başkanı Nurdan Sağol ve grup üyeleri, “Konuşursam Dünya Sarsılır- Hayata Manşetinizi Atın” isimli kitabın yazarı Sevinç Satıroğlu ile online toplantı platformu Zoom’da buluştu. Tokat Kitap Grubu Kurucu Başkanı Nurdan Sağolprogramla ilgili yaptığı konuşmada, “Bu ay okuduğumuz “Konuşursam Dünya Sarsılır- Hayata Manşetinizi Atın” isimli kitabın yazarı Sevinç Satıroğlu ile sosyal platformdan iletişim kurarak toplantımızı yaptık. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

KALPTEN KONUŞMA KİTABI

Sevinç Satıroğlu ise Tokat Kitap Grubu üyeleri ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Sevinç Satıroğlu kalpten konuşma kitabı yazdığını ve kalpten konuşmanın hikayesini anlatmak istediğini söyledi. Satıroğlu yaptığı konuşmada “İnsan tanıdığımız zaman hayatı, duyguyu öğreniyorsunuz. İnsanı bir olay karşısında ne hissettiğini anlayabildiğiniz zaman tanırsınız, yargılamadan, sadece neyi neden hissettiğini ve yaptığını gördüğünüz yerde. Konuşurken kendi bildiklerinizi anlatmazsınız, karşınızdakini anladığınız için onun ruhuna konuşursunuz. Yani beni dinleyenlerin ruhları beni anlıyorsa o ruha hitap etmek isterim ben. Günümüzde sürekli etkileşim halindeyiz, birbirimizle çok meşgul bir zihnimiz var. Fiziki ve beşeri olarak konuşuyoruz zaten ama bu konuşmanın içinde bizler duyguya bakmayı atlıyoruz. İnsanlar bugün hep kendilerini doğru ifade etmenin peşindeler ama doğru bir dille mi gidiyoruz karşımızdakine yani aslında biz ne istediğimizi biliyor muyuz? Ne istediğimizi kendimize doğru ifade edebiliyor muyuz? Karşı tarafa verdiğimiz beden diliyle, ses tonuyla, insani bir değerle aslında kendimizi ifade ediyoruz. İnsanlar birbirlerine, sevdiklerine sevgilerini anlatmışlar, şiir yazmışlar. Eskiden insanlar sosyal medya yokken birbirlerine mektup yazarlarmış, o zamanlar kalpleriyle konuşmayı biliyorlarmış. Şimdi kalplerimizle konuşmayı unuttuk, sosyal medyadan ‘ok’ yazıyoruz ‘tamam’ anlamına geliyor. Kısaca işimizin görüldüğü kadar yazıyoruz ama burada önemli olan şey aslında anlatmak.” Dedi.

“ÖNEMLİ OLAN ŞEY NASIL SÖYLEDİNİZ KADAR NE SÖYLEDİĞİNİZDİR”

Anadolu’da aşk ve sevginin dillendirildiği değerlerin unutulduğunu vurgulayan Yazar Satıroğlu “Unutulan şey aslında bizim öz duygularımız. Diksiyon şekildir, güzel konuşmak onun içeriğini doldurmaktır. Herkes söz söyleme sanatını öğrenebilir ama bunun konuşmanın içerisini doldurabilmek kişiye özeldir, o yüzden her diksiyon öğrenen insan aynı konuşmaz. Öyle olsa hepimiz robot gibi aynı şeyi konuşuyor olurduk. Burada önemli olan şey nasıl söylediniz kadar ne söylediğinizdir. Herkes diksiyonu öğrenebilir ama neyi söyleyeceği, ne anlatacağı önemli.” İfadelerini kullandı.

YAZAR SEVİNÇ SATIROĞLU’NA TEŞEKKÜR

“Konuşursam Dünya Sarsılır- Hayata Manşetinizi Atın” isimli kitabı okuyup yorumlayan Tokat Kitap Grubu (Oku-Yorum) üyeleri, kitabı beğenerek okuduklarını ifade ederek sohbetini hayranlıkla dinledikleri yazar Sevinç Satıroğlu’na teşekkür etti.

 “KONUŞMASI İLE DÜNYAYI ETKİLEMEK İSTEYENLERİN KİTABI”

Yazar Sevinç Satıroğlu kitabı hakkında şu bilgileri verdi:

“Yaşamın ruhu; iletişim kurmak, anlatmak, dinlemek ve sahnede kendini iyi ifade edip, dünyaya duygularını aktarabilmek… Fakat bunu başarılı bir biçimde yapmak, konuşmanın sadece belirli teknikleri ile sınırlanamaz. Ezber veya rasyonel kurallar ilham vermeyi veya iz bırakmayı sağlayamaz.  Çünkü iyi ve derin bir konuşma kalpten olandır. İşin sırrı, kalbinin derinliklerine sakladığın seni bulmakta. Kişiliğinin değerleri, seni sen yapan her bir anlam ve enerjini besleyen o güçlü tutku kalbinden doğar.  Sonra kalbinden diline giden yol, beyninin derinliklerindeki sırlarla çözülüyor. Hayata katmak istediklerin, gerçek sene dönüşüyor. İşte bu kitapta anlatmak istediğim, kalp ve beynin eşsiz ahengi ile konuşmanın kişiye özel sırları.  Kendi yolunu ararken, bu kitap ile kendi hikayeni keşfetmek ve onu sadece anlatmak değil, onu “gerçekten, kalpten kalbe ulaştırmanın” kitabı bu.  Bu kitapla buluşanlar sadece tanımlamalarla karşılaşmayacak. Kalbiyle konuşurken tüm dünyayı değiştiren Steve Jobs, Barack Obama gibi isimlerin yolculuklarını; Chanel, Lamborghini gibi başarı hikayeleri ile de buluşacaklar.  Daha da yakın ve gerçek örnekler de, benim yıllardır eğitim verdiğim üst düzey yöneticilerin ve ünlü isimlerin konuşma hikayeleri, süreçleri.  Tüm bunlar, günümüzün etki dünyasında hem kişisel hem kurumsal başarıyı yakalamak isteyenlere iyi bir rota çizecektir.” 


" KALPTEN KONUŞMANIN HİKAYESİ ANLATILDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KALPTEN KONUŞMANIN HİKAYESİ ANLATILDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KALPTEN KONUŞMANIN HİKAYESİ ANLATILDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku