Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.458,98 0,55%
Çeyrek Altın 2.453,00 0,78%
Yarım Altın 4.905,00 0,74%
Tam Altın 9.688,85 6,48%
Kalp Ağrısı Neden Olur? 8 Önemli Neden ve Yapılması Gerekenler

Kalp Ağrısı Neden Olur? 8 Önemli Neden ve Yapılması Gerekenler

ABONE OL
07 Mayıs 2023, 22:27:50

Kalp ağrısı, kalp rahatsızlıkları ile ilişkili yaygın bir semptomdur. Bu semptoma neden olan birçok faktör vardır ve önemli bir önlem alınması gereklidir. Bu yazıda, kalp ağrısına neden olan 8 önemli faktöre değineceğiz ve yapılması gerekenleri açıklayacağız. Kalp sağlığı için önemli olan bilgileri öğrenmek isteyenler için mükemmel bir kaynak.

Kalp Ağrısı Hakkında Önemli Bilgiler

Bu makale, tıbbi doğruluk ve güvenirlilik açısından kontrol edilmiş olup, Medikal Rehber İçerik Politikası’na uygun olarak hazırlanmıştır.

İçindekiler

  • Kalp ağrısı hakkında önemli bilgiler
  • Kalp ağrısı neden olur?
  • Sonuç olarak
  • Kalp ağrısı: Video

Kalp Ağrısı Neden Olur?

Kalp ağrısı neredeyse her zaman kalp krizi ile ilişkilidir. Bu ağrı; kalpte iğne batması gibi ağrı hissedilmesiyle başlayan, göğüs altında 10 dakikadan uzun süren, sırt gibi vücudun diğer bölgelerine yayılabilen ve genellikle kollarda karıncalanma ile ilişkili bir sıkışma, baskı veya ağırlık olarak hissedilir.

Bununla birlikte, kalp ağrısı her zaman kalp krizi anlamına gelmez. Ana semptomun kalp ağrısı olduğu; kostokondrit, kardiyak aritmi ve hatta anksiyete, panik atak gibi psikolojik bozukluklar gibi başka durumlar da vardır. Kalp ağrınız 10 dakikadan uzun sürüyorsa; baş dönmesi, soğuk ter, nefes almada zorluk, göğüste sıkışma, yanma hissi veya şiddetli baş ağrısı gibi başka semptomlar eşlik ediyorsa, uygun teşhisin konulabilmesi için en kısa sürede bir doktora görünmeniz gerekmektedir. Kalbe bıçak gibi bir ağrı girmesi; kalp krizi veya olası diğer acil durumları tetikleyebileceğinden bu belirtileri görmezden gelmemeniz gerekir.

1. Aşırı Gaz

Aşırı gaz; göğüs ağrısının en yaygın neden

DİKKAT!  DİYABETLE BAŞ ETMENİN 7 YOLU
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler