takip et takip et takip et
Gündem

18 Ekim 2019 - 172 Okunma

Kaleci Çelik’ten mesajlar var

Abone Ol

Tokatspor A.Ş. kalecisi Cüneyt Çelik taraftarlara seslendi ve “biz taraftarımızın destek çıkmalarını istiyoruz.” Dedi.

TFF 3. Lig 1. Grup’ta mücadele eden ve 7 haftası geride kalmış ligde henüz galibiyete ulaşamayan Tokatspor A.Ş.’nin kalesinde görev yapan Cüneyt Çelik basın mensuplarının sorularına yanıt verdi. Yaş ortalaması 18 olan kadroda 32 yaşında olan ve Tokatlı oyunculara ağabeylik yapan kaleci Çüneyt antrenman öncesi konuştu. Kaleci Cüneyt taraftarlara seslendi ve “biz taraftarımızdan destek çıkmalarını istiyoruz.” dedi.

ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİLİYOR

Tokatspor A.Ş.’nin içinde bulunduğu durumun zorluğundan söz eden kaleci Cüneyt Çelik “zor bir süreçten geçiyoruz. Özellikle altyapıdaki çocuklarla, bu şehrin kendi çocukları ile mücadele ediyoruz. Biz de ağabeyleri olarak elimizden geleni yapıyoruz. Biraz da bize şehrin destek çıkmasını bekliyoruz açıkçası.” dedi. Eleştirilecek şey olabileceğine değinin kaleci Cüneyt, “Başkanımızla ilgili eleştiri olabilir, başkaca eleştiriler olabilir ama bir gerçek var ki bu oyuncular bu gençler Tokat’ın çocukları. Benim söyleyebileceğim şey bizi ligde tutacak tek unsur şu an taraftar olarak görünüyor. Bu hafta bir maç oynadık öyle ya da böyle kaybettik. Bunlar çok önemli şeyler değil ama bazen taraftarımızın da maç kazandırması gerekiyor. Rakibimiz bizden daha çok konuştu, daha çok hakemle uğraştı. Bu lig çok üst düzey bir lig değil, mücadele edenin kazanabileceği bir lig. Bizim çocuklara da onu söylüyorum bizim de iki elimiz iki ayağımız var ve rakiple şartlarımız eşit sahaya çıktığımız zaman. Bizim saha dışında şartlarımız eşit değil, işte taraftarlarımızdan onu istiyoruz. Bize destek çıkmalarını istiyoruz. İnşallah iyi olur. Koskoca şehrin Tokatspor’dan başka bir şeyi yok, en büyük sosyal eğlencesi bu ve buna da sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum en azından. Özellikle Belediye Başkanının, Valisinin, bu şehrin önde gelenlerinin biraz daha bize destek vermeleri gerektiğini düşünüyorum. Sahipsiz bir oyuncu gibiyiz yani. Hadi biz hasbelkader yıllardır bu işin içindeyiz ama daha yeni başlamış gelecek vadeden bu çocukların da önünün kesilmesini istemiyorum açıkçası. İnşallah iyi olur, bizim temennimiz o yönde.” Dedi.

“ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ, TAKDİR ALLAH’IN”

Kaleci Cüneyt zor şartlar altında olsa da çalışmalara devam edeceklerini belirterek devam ettiği açıklamasında “biz çalışmalara devam edeceğiz, takdir Allah’ın. Önümüzde grubun lideri ile oynayacağımız bir maç var. Bu ligde kimsenin kimseden üstünlüğü yok, ben onu biliyorum, onu söylüyorum. Serik de ligin ikincisiydi ama işte bir penaltı ile beraberlik elimizden gitti, 10 kişi maçı da alabilirdik. İnşallah güzel olur diye düşünüyorum ben.” Dedi.

“KENDİMİ DE YETERLİ GÖRMÜYORUM”

Kaleci Cüneyt, kendi performansını nasıl değerlendireceği sorulduğunda “tabiî ki performansımı yeterli görmüyorum, daha fazlası her zaman vardır. Futbolcu zaten akıllı insandır, yatağa başını koyduğunda ne yaptığını ya da ne yapabileceğini çok iyi bilir. Biz de ne kadar tecrübeli olsak da biz de hata yapabiliriz. Ben çocukların hata yapmalarına hiçbir zaman kızan bir insan değilim, hata olacaktır, insanız, ben sadece koşup mücadele etmediğimiz zaman kızıyorum. Kendimle ilgili de kızıyorum, yakın gördüğüm insanların da bana eleştiri yapması dostça gelir her zaman. Yeterli değiliz tabiî ki. Sonuçta ligin en fazla gol yemiş ikinci takımıyız. Ben bunu da görüyorum ve bunu da bilerek hareket ediyorum. Ama bu sonuçta bir takım oyunu. Herkes kendi mevkiindeki dersleri çıkarıp ona göre hareket ederse zaten başarı öyle geliyor. Aslında bir komplikasyon bu, dişlilerin birbiriyle uyumuyla alakalı bir şey. İşte Valisinden bahsettim, Belediyesinden bahsettim, saha içinden bahsettim, hepsi birbirini tetikleyen bir olay. Kendimle ilgili daha üst seviyelere çekmem gereken şöyle var, yaptığım hatalar var, bunlardan da ders alarak daha iyi olacağımı düşünüyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.


" Kaleci Çelik’ten mesajlar var konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Kaleci Çelik’ten mesajlar var ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Kaleci Çelik’ten mesajlar var ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku