takip et takip et takip et
Tokat Haberleri

26 Kasım 2019 - 452 Okunma

KADINLAR EL ÜSTÜNDE TUTULMAYI HAK EDİYOR

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Dr. Ozan Balcı, mesajında şunları kaydetti. 

“Toplumun temel taşı ve aile birliğinin en önemli unsuru olan kadınlar, özellikle annelik sıfatı ile fedakârlığın sembolüdürler. Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişme seviyesi, kadını toplum içinde konumlandırdığı yer, ona duyduğu saygı ve verdiği değer ile ölçülmektedir.

Hayatımızın her döneminde sevgi ve özveriyle bize destek olan kadınlarımız el üstünde tutulmayı hak ediyor. Kadına dünyada birçok ülkeden daha önce seçme ve seçilme hakkı verilen Ülkemizde, kadın hakları konusunda birçok önemli yapısal ve yasal düzenlemeler yapılmıştır. Bu kapsamda; kadına yönelik şiddetin en aza indirilmesi,  kadınların sosyal yaşamda hak ettikleri yere gelmesi ve kız çocuklarımızın eğitimi konularında ceza mevzuatlarında kadınlarımızı ve aileleri korumaya yönelik düzenlemeler yapılmaktadır.

Nedeni ne olursa olsun yeryüzünde hiçbir canlı şiddeti hak etmemektedir. Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımıza herkesin gerekli sevgi ve saygıyı göstermelerini, tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada hiçbir şiddete maruz kalmadan yaşamalarını temenni ediyorum.”


" KADINLAR EL ÜSTÜNDE TUTULMAYI HAK EDİYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KADINLAR EL ÜSTÜNDE TUTULMAYI HAK EDİYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KADINLAR EL ÜSTÜNDE TUTULMAYI HAK EDİYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku