takip et takip et takip et
Gündem

3 Temmuz 2020 - 475 Okunma

KADIN KOOPERATİFLERİ PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Abone Ol

Tokat Valiliği koordinesinde Kadının Gücü Tokat’ın Gücü sloganı ile Tokat merkez ve ilçelerde kurulan 14 kadın kooperatifinin finansman ve öz sermayelerini sağlamak üzere Tarımsal Kırsal Destekleme Kurumuna (TKDK) yapılacak proje başvuruları düzenlenen toplantı ile değerlendirildi.

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın kıymetli ürünlerini dijital ortamda, satış merkezlerinde Türkiye ve dünya insanıyla buluşturmayı hedefleyen projede Tokat’ın yöresel ürünlerini ve kadınların gücünün ön plana çıkarılacağını kaydetti.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat merkezde ve ayrıca her ilçede en az bir olmak üzere toplam 14 kadın kooperatifi kurduk. Tokat Kadın Kooperatifleri olarak örgütledik. 250 girişimci kadın ile başlayan projede hedefimiz 5 yılda 5 bin, 10 yılda 10 bin kadın girişimciye ulaşmak.” dedi.

Kadın Kooperatiflerinin finansman sorunlarının halledilerek en kısa zamanda üretici hale geçeceklerini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu sadece kadınlarımızın işlerini kolaylaştırmak onların önlerini açmak değil, aynı zamanda Tokat tarımına, üretimine yapılan bir katkıdır.Tokat’ın ekonomisine, esnafımıza, çiftçilerimize, üreticilerimize, kadınlarımıza büyük destek sağlayacağız. Kadının aklından, zekâsından, yetenek ve yetilerinden faydalanılmasını önemsiyoruz. Onların üretici gücünü önemsiyoruz. Kadının gücü Tokat’ın gücü. Biz kadınlarımızı destekleyeceğiz ve yalnız bırakmayacağız, işi birlikte yapacağız.” diye konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı, projelerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, TKDK İl Müdürü Fevzi Çiçek, OKA Tokat İl Koordinatörü Mehlika Dicle, ilçe tarım müdürleri ve proje ekibi katıldı.


" KADIN KOOPERATİFLERİ PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KADIN KOOPERATİFLERİ PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KADIN KOOPERATİFLERİ PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku