Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.249,93 0,48%
Çeyrek Altın 2.343,00 2,27%
Yarım Altın 4.715,00 2,90%
Tam Altın 9.079,61 0,33%
KADIN KOOPERATİFLERİ İÇİN YENİ PROJE DESTEKLERİ

KADIN KOOPERATİFLERİ İÇİN YENİ PROJE DESTEKLERİ

ABONE OL
05 Eylül 2020, 11:25:24

Tokat Valiliği koordinesinde Kadının Gücü Tokat’ın Gücü sloganı ile Tokat merkez ve ilçelerde kurulan kadın kooperatifleri projesi kapsamında yürütülen  çalışmalar Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığındaki toplantıda ele alındı.

Valilik makamında gerçekleştirilen toplantıda “Kadının Gücü, Tokat’ın Gücü” Projesi kapsamında kadınların mütevazı bir şekilde ürettikleri gıda ürünlerinden etkileyici bir başarı hikâyesine çevirebilmek amacıyla kadınların gıda ürünlerini üretim sürelerini yılın tamamına yaymak ve ürettikleri ürünün piyasada hak ettiği değeri almasını sağlayabilmek için Tokat Valiliği koordinasyonunda 20 ana başlık ve 600 projeden oluşan “2023 Tokat Projeleri” kapsamında “Kadının Gücü, Tokat’ın Gücü Projesi” yürütüldüğünü dile getiren Vali Dr. Ozan Ozan Balcı, “İlimizde kurulan 14 Kadın Girişimi ve Üretimi Kooperatifine yönelik Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı SOGEP Programına, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu IPARD II Programı 9. Teklif Çağrısına, Ticaret Bakanlığı KOOP-DES Programına sunulan proje başvuruları olumlu sonuçlanmaya devam ediyor. Projeler ile yaklaşık 7 Milyon TL tutarında bir yatırımın etap etap hayata geçirilmesi hedeflenmekteyiz. Bizler her zaman kadın girişimcilerimizi destekledik, bunan sonrada desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

ÜRETİM ATÖLYELERİ KURULACAK

Vali Dr. Ozan Balcı sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlimizde kadın girişimi ve üretimi kooperatifçiliğinin geliştirilmesi çalışmaları kapsamında yürütülen “Kadın’ın Gücü, Tokat’ın Gücü” Projesine ilk destek Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Bu kapsamda güdümlü proje yöntemiyle Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Tokat Yatırım Destek Ofisi geliştirilip, başvuru hazırlık sürecinde aktif rol alınarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destek Programına (SOGEP) Tokat İl Özel İdaresi tarafından sunulan “Kadın’ın Gücü, Tokat’ın Gücü” projesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır. Toplam bütçe büyüklüğü 1.685.452,00 TL olan projeye Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 1.497.656,00 TL finansman desteği sağlanacaktır. Proje kapsamında kadın girişimi ve üretimi kooperatifi üyelerine yönelik kooperatif girişimciliği, iletişim, finansal yönetim ve muhasebe, pazarlama ve markalaşma, e-ticaret ve mikro ihracat,  güven gıda üretim teknikleri eğitimleri verilerek, kadın kooperatiflerine yönelik olarak üretim atölyeleri kurmayı hedefliyoruz” dedi

DİKKAT!  Patent Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir, Başvurusu Nereye Yapılır?

Şu anda 250 girişimci kadın ile başlayan projede hedefin 5 yılda 5 bin, 10 yılda 10 bin kadın girişimciye ulaşmak olduğunu belirterek, Kadınlarımızın üretici gücünden daha çok yararlanacağız. Kadının gücü Tokat’ın gücü ve enerjisi demek. Projede emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum.” dedi.

Gerçekleştirilen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, OKA İl Koordinatörü Mehlika Dicle ile proje yürütücüleri katıldı.

kadin kooperatifleri
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler