Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.209,54 -0,31%
Çeyrek Altın 2.022,00 -0,79%
Yarım Altın 4.043,00 -0,81%
Tam Altın 8.026,23 -0,17%
KADIN CİNAYETLERİ VE KOVİD-19 İL GENEL MECLİSİNİN GÜNDEMİNDE

KADIN CİNAYETLERİ VE KOVİD-19 İL GENEL MECLİSİNİN GÜNDEMİNDE

ABONE OL
31 Ağustos 2020, 10:21:53

Tokat İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi 2020 yılı Eylül ayı olağan toplantısı yarın saat 14.00’te İl Genel Meclisi toplantı salonunda yapılacak. İlçe ve köy meselelerinin yanı sıra Kovid-19 salgını döneminde 2020-2021 eğitim-öğretim yılı öncesi okul ve yurtlarda alınan önlemler ve kadın cinayetleri konusundaki sosyal sorumluluk projeleri meclis toplantısının gündemindeki konular olacak.

Tokat Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre meclisin gündeminde olan maddeler şöyle:

“Kovid-19 salgını nedeni ile Tokat genelinde 2020/2021 Eğitim Öğretim yılı öncesinde okullarımızda ve yurtlarımızda alınan önlemler hakkında meclisimizin bilgilendirilmesi talebine ilişkin Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

İlimiz genelinde kadına şiddet olaylarına yönelik önleyici sosyal sorumluluk projeleri hakkında meclisimizin bilgilendirilmesi talebine ilişkin Aile, Çocuk ve Engelliler Komisyonu ile Adalet, Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

İlimizde bulunan mültecilerin son 5 yıl içerisindeki istatistiklerinin çıkarılarak meclisimizin bilgilendirilmesi talebine ilişkin Doğal Afet ve Göç Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

İlimiz genelinde ön görülmüş olan gölet ve sulama projesinden hangilerinin bugüne kadar proje aşamasının tamamlandığı ve projelendirilmemiş olanların tespitine ilişkinTarımsal Alt Yapı Hizmetleri ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile Orman, Gölet ve Su ÜrünleriKomisyonu (müşterek)  raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

İlimiz genelinde 2/B affı kapsamında kaç hektar alanın orman vasfını kaybettiği gerekçesiyle hazineye devir olduğu talebine ilişkin Orman, Gölet ve Su Ürünleri Komisyonu ile AR-GE Komisyonu (müşterek)  raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Ormanlarda yangın sırasında kullanılmak üzere kurulan su depolama alanlarının bölgemiz ormanlık alanlarında da olup olmadığına ilişkin Orman, Gölet ve Su Ürünleri Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Niksar İlçesi Akıncı Köyünde bulunan ünlü Lübnan sediri ağaçları ormanının, Akıncı Köyü bölgesinde koruma altına alınarak üretim ve geliştirilmesinin sağlanması talebine ilişkin Tarımsal Alt Yapı Hizmetleri ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile Orman, Gölet ve Su Ürünleri Komisyonu (müşterek)  raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Almus İlçesine bağlı 32 köy yollarında köy istikameti ve km gösteren yol işaret levhalarının karayolları standartlarına uygun olmayan, eskimiş, yıpranmış eksik yön levhalarının tespit edilerek değiştirilmesi talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, Köy İşleri Komisyonu ile AR-GE Komisyonu (müşterek)  raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Turhal İlçesi Kat Köyünün Belediyelikten düştükten sonra köy statüsü kazanması ile köy yolunun İl Özel İdaresi yol ağına bağlanması talebine ilişkin Yol ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Zile İlçesi Karaşeyh Köyü mevkiinde Haremikışla ve Sekikışla Köylerine geçiş için yapılan yeni yol ve köprünün İl Özel İdaresi yol ağına alınması talebine ilişkin Yol ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Artova – Zile grup yolu – Taşpınar Köyü bağlantı yolunun 900m’lik kısmının yol ağına alınması talebine ilişkin Yol ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Niksar İlçesi Gürçeşme Beldesinden Budaklı – Eryaba – Sorhun grup yolu bağlantısı 7 km. olup, Gürçeşme Beldesinden Eryaba Köyü köy yolunun kavşağına yeni bağlantı yolu yapılmış ve grup yolu bağlantısı 2 km.’ye düştüğünden bu yolun incelenerek İl Özel İdaresi yol ağına alınması talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Niksar İlçesi Ormancık Köyünde bulunan Anadolu’nun fethine katılan Alperenlerden Melik Gazi’nin kardeşi Bolak Baba Gazi türbesinin çevre düzenlenmesinin yapılması talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, AR-GE Komisyonu ile Turizm ve Gençlik Spor Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Zile İlçesi Küçükaköz Köyü mevkiinde bulunan Osmanlı Köprüsü Hacıboz yıkılmak üzere olduğundan bu tarihi eserin bakım ve onarımının yapılması talebine ilişkin AR-GE Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu ile Turizm ve Gençlik Spor Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Zile İlçesi Kireçli Köyü kapalı sistem sulama tesisi işinin 2020 yılı çalışma programına alınması talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile Tarımsal Alt Yapı Hizmetleri ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

İlimiz Merkez İlçeye bağlı Uğrak Köyünün Kapalı Sistem Sulama Tesisinin 2020 yılı çalışma programına alınması talebine ilişkinPlan ve Bütçe Komisyonu ile Tarımsal Alt Yapı Hizmetleri ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

İl Özel İdaresi tarafından yapılacak olan kapalı sistem sulama tesislerinde, çiftçilerimizin özellikle parça değiştirmesi gibi ( vana, almaç vb.) su kullanımı ve tesis bakım ve onarımı için, yatırım talep eden köyden, işin ehli kişiler tarafından oluşacak su yönetimi kurulması talebine ilişkin Tarımsal Alt Yapı Hizmetleri ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile AR-GE Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Reşadiye İlçesi Çevrecik Köyü Çevrecik imar planı plan notlarında yer alan “minimum parsel büyüklüğü gelişme konut alanlarında 750 m2, meskun konut alanlarında 500 m2”ibaresinin,gelişme konut alanlarında 500 m2, meskun konut alanlarında 300 m2olarak revize edilmesi talebine ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            İlimiz Merkez Ortaköy Köyü Köyönü mevkiinde bulunan mülkiyeti İdaremize ait tarla vasıflı 3 adet taşınmazı Murat DEMİREL, Halil DALGIÇ ve Ünal KOÇAK’ın satın alma taleplerine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Erbaa İlçesi Koçak Köyü Köyiçi mevkiinde mülkiyeti İdaremize ait 190 ada 10 No.lu parselde kayıtlı kargir hizmet binası vasfındaki taşınmazı Kadir AYDIN ve Nejat AYNACI’nın satın alma taleplerine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

İlimiz Merkez Büyükyıldız Köyündeki (eski hal yeri) taşınmazın üzerinde bulunan 3 adet dükkanı S.S.Yeşilırmak Havzası Hanımeli İnsiyatifi Çevre ve Kültür İşletme Kooperatifinin kiralama talebi ile, İlimiz Merkez Emirseyit Beldesi Güneşli Mah. Milli Eğitim Bakanlığına tahsisli okul yerini S.S. Emirseyit Rençper ve Zanaatkar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin kiralama talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Niksar ve Reşadiye İlçelerinde yapılması planlanan kütüphanelere ilişkin “Kamu Eliyle Yapılan Kültür Yatırımlarına Destek Projesi” kapsamında İl Özel İdaremizden eş finansman desteği sağlanması talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu ile Kentsel Yenileme ve Proje Takip Komisyonu(müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Sulusaray Kaplıcalarının bulunduğu tesis ve alanların, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi olarak kullanılmak üzere Gaziosmanpaşa Üniversitesine tahsis edilmesi talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, Kentsel Yenileme ve Proje Takip Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Mülkiyeti İdaremize ait İlimiz Merkez Kaleardı Mahallesinde 5.882,53 m2 lik taşınmazın Tokat Belediyesince satın alınması, bedeli karşılığında Tokat Belediyesine ait başka taşınmazlarla ya da meskenlerle trampa edilmesi talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

S.S. Erbaa Yeni Nesil Karma Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin, Erbaa İlçesi Tosunlar Köyü ile Evyaba Mahallesi arasında kalan mera parsellerini ya da Tepekışla Köyünde bulunan orman parsellerinin tahsis talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, Tarımsal Alt Yapı Hizmetleri ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile Sanayi Ticaret ve Enerji Komisyonu ile Şirketler ve İştirakler Komisyonu(müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

OKA tarafından yürütülmekte olan 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında “Vefa Tepesi Bedensel Engelli ve Yaşlı Gündüzlü Bakımevi Projesi”ne İl Özel İdaremizden eş finansman desteğinin sağlanması talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile Kentsel Yenileme ve Proje Takip Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.”

il genel meclisi olaganustu toplanacak gundem baris pinari harekati
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments