Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.474,08 0,88%
Çeyrek Altın 2.460,00 1,19%
Yarım Altın 4.905,00 0,74%
Tam Altın 9.686,87 -0,52%
Kadim Durmaz’dan 97’nci yıl mesajı: CHP VATANIN TEMSİLİDİR

Kadim Durmaz’dan 97’nci yıl mesajı: CHP VATANIN TEMSİLİDİR

ABONE OL
09 Eylül 2020, 10:37:52

Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) 97’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, “Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluştan Kurtuluşa zaferlerle dolu bu vatanın temsilidir.” dedi.

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97’nci kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Durmaz, mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuruyla yola çıkmasıyla başlayan milli mücadelemiz, milletimizin ateşle ve kanla imtihanından büyük bir zaferle çıktı. Emperyalizme ve emperyalizmin işbirlikçilerine karşı, dünyada verilen en şanlı mücadeleyi milletimiz kazandı. Milletimiz, “Dörtnala gelip Uzak Asya’dan, Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan, bu memleket bizim” diye tüm dünyaya haykırdı. İşte; Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluştan Kurtuluşa zaferlerle dolu bu vatanın temsilidir. Büyük Önder Atatürk’ün “Bağımsızlık benim karakterimdir” sözü, daima Partimizin başat ilkesi ve pusulası olmuştur. Kurtuluş savaşının, ulusal bağımsızlık mücadelesinin ve Anadolu aydınlanma devriminin temsilcisi Cumhuriyet Halk Partisi, 97 yıldır temel hak ve özgürlüklerin, hukukun, eşitliğin, çoğulcu demokrasinin ve çağdaşlaşmanın teminatı olmaya devam ediyor! Bugün Cumhuriyet Halk Partisi 97. yılını kutluyor. Cumhuriyet Halk Partisi kurtuluşun partisidir; çünkü köklerinde vatanın ve ulusun birliğini korumak için emperyalizme karşı milli direniş ve Kuvayı Milliye vardır. Cumhuriyet Halk Partisi kurtuluşun partisidir; çünkü köklerinde, milletten kopmuş Saraya ve yedi düvele karşı, milletin hakkına, hukukuna sahip çıkan Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti vardır. Gazi Mustafa Kemal “Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi” diyerek Partimizin önemini anlatmıştır. Bugün de Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler hak hukuk ve adalet anlayışıyla,  milletimizin hakkına hukukuna geleceğine, bu vatanın birliğine bütünlüğüne sahip çıkıyoruz. Bunlar bizim, Cumhuriyet Halk Partililer olarak tarihi sorumluluklarımızdır. CHP devrimlerin partisidir. Partimiz ilk devrimi Cumhuriyetin kuruluşudur.  Sessizlerin sesi, kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyet, Cumhuriyetin partisi Cumhuriyet Halk Partisidir.  Yüzlerce yıl Saraya kul olan milletin her bir ferdi, Cumhuriyetle beraber asil birer yurttaş olmuştur. Partimizin yaptığı diğer bir devrim ise ülkemize Sosyal Demokrasiyi getirmektir. Sosyal demokrasiyle beraber bu topraklar ‘sosyal devlet’ anlayışıyla tanışmıştır.” ifadelerini kullandı.

DİKKAT!  KURBAN BAYRAMI TOKAT'A 100 MİLYON LİRAYA KATKI SAĞLADI

CHP’NİN ÖNÜNDE YENİ BİR TARİHİ GÖREV VAR

CHP’nin önünde tarihi bir görev olduğuna dikkati çeken Kadim Durmaz, şöyle devam etti:

“Ve şimdi Cumhuriyet Halk Partisi’nin önünde yine tarihi bir görev durmaktadır. Cumhuriyetimizi tam demokrasiyle taçlandırmak… Milletimizin birlik ve beraberliğini tehdit edenler, kardeşliğimize kast edenler, bu aziz vatanın topraklarına göz dikenler, bu ülkede demokrasi trenini rayından çıkarmak isteyenler, geçmişte olduğu gibi bugün de, yarın da, karşılarında milletimizi ve partimizi bulacaklardır. Cumhuriyet Halk Partisi, kökleri milletin vicdanına uzanan “Hak, hukuk ve adalet siyasetine” devam edecektir. Partimiz, Cumhuriyetimizi er geç tam demokrasiyle taçlandıracaktır. Partimizin kuruluş yıl dönümü olan 9 Eylül’de, bizler Atamızın bize bıraktığı ilkeler ışığında, çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefinin taşıyıcısı olarak, ülkemizin kurucu değerlerini savunmaya devam edeceğiz. Bu inanç ve kararlılıkla, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, merhum Genel Başkanlarımız İsmet İnönü ile Bülent Ecevit’i ve tüm aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyor, 9 Eylül ruhunu bugünlere taşıyan bütün parti emekçilerimizi saygıyla selamlıyorum. 97. Kuruluş yılımız kutlu olsun!

kadim durmaz

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler