Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.133,05 0,09%
Çeyrek Altın 1.896,00 -0,05%
Bitcoin 431128 -0.22427%
Ethereum 31161 1.27786%
Yarım Altın 3.792,00 -0,08%
Tam Altın 7.552,28 0,32%
KADİM DURMAZ: İNSANLARIN AKLI İLE DALGA GEÇMEKTEN VAZGEÇİN

KADİM DURMAZ: İNSANLARIN AKLI İLE DALGA GEÇMEKTEN VAZGEÇİN

ABONE OL
07 Ocak 2023, 02:42:19

CHP’li Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, öğretmen ve özel okul ücretlerine yapılan zammı yorumladı. Artışın öğretmenlerin geçimini sağlamaya yetmeyeceğini ifade eden Durmaz, “Öğretmenlere yüzde 30, özel okullara yüzde 65 zam yapıldı. Öğretmenleri imkansız hale getirirken kaliteli eğitimi nasıl bekleyebilirsiniz? Ne yazık ki bu haber kamuoyuna müjde olarak açıklandı! Bu sadece insanların zekasıyla alay ediliyor! Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var. Türkiye’nin sorunları derin ama Türkiye umutsuz değil. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi var.”

TÜRKİYE’NİN BÜYÜK DÖNÜŞÜME İHTİYACI VAR

Türkiye büyük bir dönüşüme ihtiyaç duyuyor. Ülke, dile getirilmeyen sistematik bir çöküş kriziyle karşı karşıya. Son sürat felakete doğru giden bir Türkiye portresi ile karşı karşıyayız. O kadar büyük sorunlarımız var ki, sadece yarını değil, önümüzdeki on yılı ve hatta orta ve uzun vadeyi de dert ediyoruz. Bugün milyonlarca insanımız açlığa maruz kalmıştır. Biz insanımızın açlık sınırını biliyoruz ama bu doyumsuzların tokluk sınırını bilmiyoruz. İktidara gelmeden önce tek parça elbise giyenler, şimdi bu ülkenin ve devletin büyük yerlere geleceğine inanarak ihtişamdan, ihtişamdan bahsediyorlar. Onlara burada hatırlatmak istiyorum. Yedi Kuvvet’e karşı savaşan, dayatılan Sevr Antlaşması’nı yırtıp çöpe atan bir millet, Mustafa Kemal’in 16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan Anadolu’ya getirdiği azim ve cesaretle savaşı tüm milli güç unsurlarının yardımıyla kazanan ve şimdi aynı azabı şimdiki liderleri altında yaşıyor. Bu liderler bunun hakkında konuşmuyor bile. Ama bizim milletimiz bir yüzükle yola çıkanların “Başka servetim yok” diyenlerin nasıl milyarlarca doları bu millete sattığını görüyor. Bunları konuşacağız, konuşacağız. Susturulmaya çalışılan bir millet adına, vicdanları susturulmaya çalışılan bir millet adına, korkutulmaya çalışılan bir millet adına, umut adına konuşmak zorundayız. Bağıracağız. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Türkiye’nin umududur. Bugün de aynı düşünceyi tekrarlıyoruz: Türkiye’nin köklü bir dönüşüme ihtiyacı var. CHP’nin yıllardır ısrarla beklediği bir dönüşüm. Türkiye’nin mevcut krizden çıkmak için CHP’nin savunduğu “büyük dönüşüm hedeflerini” uygulaması gerekiyor. CHP’nin yeni Türkiye vizyonu ve projesi, ülkemizi daha yaşanabilir, daha eşit, daha demokratik, daha çağdaş, daha müreffeh bir geleceğe taşıyacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Diyarbakır Nöbetçi Noterler Hakkâri Nöbetçi Noterler Gümüşhane Nöbetçi Noterler Erzurum Nöbetçi Noterler Erzincan Nöbetçi Noterler Elazığ Nöbetçi Noterler Edirne Nöbetçi Noterler Hatay Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Noterler Mersin Nöbetçi Noterler Konya Nöbetçi Noterler İzmir Nöbetçi Noterler Kocaeli Nöbetçi Noterler Kırşehir Nöbetçi Noterler Kırklareli Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler Kastamonu Nöbetçi Noterler Kars Nöbetçi Noterler Çanakkale Nöbetçi Noterler Çankırı Nöbetçi Noterler Çorum Nöbetçi Noterler Giresun Nöbetçi Noterler Denizli Nöbetçi Noterler Gaziantep Nöbetçi Noterler Eskişehir Nöbetçi Noterler Niğde Nöbetçi Noterler Mardin Nöbetçi Noterler Manisa Nöbetçi Noterler Muğla Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Noterler Malatya Nöbetçi Noterler Kahramanmaraş Nöbetçi Noterler Muş Nöbetçi Noterler Nevşehir Nöbetçi Noterler Sinop Nöbetçi Noterler Rize Nöbetçi Noterler Sivas Nöbetçi Noterler Sakarya Nöbetçi Noterler Tekirdağ Nöbetçi Noterler Samsun Nöbetçi Noterler Ordu Nöbetçi Noterler Siirt Nöbetçi Noterler Tokat Nöbetçi Noterler Trabzon Nöbetçi Noterler Şanlıurfa Nöbetçi Noterler Yozgat Nöbetçi Noterler Aksaray Nöbetçi Noterler Karaman Nöbetçi Noterler Van Nöbetçi Noterler Zonguldak Nöbetçi Noterler Uşak Nöbetçi Noterler Bayburt Nöbetçi Noterler Kırıkkale Nöbetçi Noterler Tunceli Nöbetçi Noterler Bartın Nöbetçi Noterler Yalova Nöbetçi Noterler Şırnak Nöbetçi Noterler Ardahan Nöbetçi Noterler Karabük Nöbetçi Noterler Iğdır Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Noterler Kilis Nöbetçi Noterler Osmaniye Nöbetçi Noterler Bursa Nöbetçi Noterler Burdur Nöbetçi Noterler Bolu Nöbetçi Noterler Bitlis Nöbetçi Noterler Bingöl Nöbetçi Noterler Bilecik Nöbetçi Noterler Balıkesir Nöbetçi Noterler Düzce Nöbetçi Noterler Aydın Nöbetçi Noterler Artvin Nöbetçi Noterler Antalya Nöbetçi Noterler Ankara Nöbetçi Noterler Amasya Nöbetçi Noterler Ağrı Nöbetçi Noterler Afyonkarahisar Nöbetçi Noterler Adıyaman Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler