Dolar 32,9461 -0.3%
Euro 35,8856 -0.17%
Gram Altın 2.537,73 -0,52%
Çeyrek Altın 4.224,00 -2,11%
Yarım Altın 8.439,00 -2,12%
Tam Altın 16.809,46 -0,61%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
KADİM DURMAZ: İNSANLARIN AKLI İLE DALGA GEÇMEKTEN VAZGEÇİN

KADİM DURMAZ: İNSANLARIN AKLI İLE DALGA GEÇMEKTEN VAZGEÇİN

ABONE OL
07 Ocak 2023, 02:42:19

CHP’li Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, öğretmen ve özel okul ücretlerine yapılan zammı yorumladı. Artışın öğretmenlerin geçimini sağlamaya yetmeyeceğini ifade eden Durmaz, “Öğretmenlere yüzde 30, özel okullara yüzde 65 zam yapıldı. Öğretmenleri imkansız hale getirirken kaliteli eğitimi nasıl bekleyebilirsiniz? Ne yazık ki bu haber kamuoyuna müjde olarak açıklandı! Bu sadece insanların zekasıyla alay ediliyor! Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var. Türkiye’nin sorunları derin ama Türkiye umutsuz değil. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi var.”

TÜRKİYE’NİN BÜYÜK DÖNÜŞÜME İHTİYACI VAR

Türkiye büyük bir dönüşüme ihtiyaç duyuyor. Ülke, dile getirilmeyen sistematik bir çöküş kriziyle karşı karşıya. Son sürat felakete doğru giden bir Türkiye portresi ile karşı karşıyayız. O kadar büyük sorunlarımız var ki, sadece yarını değil, önümüzdeki on yılı ve hatta orta ve uzun vadeyi de dert ediyoruz. Bugün milyonlarca insanımız açlığa maruz kalmıştır. Biz insanımızın açlık sınırını biliyoruz ama bu doyumsuzların tokluk sınırını bilmiyoruz. İktidara gelmeden önce tek parça elbise giyenler, şimdi bu ülkenin ve devletin büyük yerlere geleceğine inanarak ihtişamdan, ihtişamdan bahsediyorlar. Onlara burada hatırlatmak istiyorum. Yedi Kuvvet’e karşı savaşan, dayatılan Sevr Antlaşması’nı yırtıp çöpe atan bir millet, Mustafa Kemal’in 16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan Anadolu’ya getirdiği azim ve cesaretle savaşı tüm milli güç unsurlarının yardımıyla kazanan ve şimdi aynı azabı şimdiki liderleri altında yaşıyor. Bu liderler bunun hakkında konuşmuyor bile. Ama bizim milletimiz bir yüzükle yola çıkanların “Başka servetim yok” diyenlerin nasıl milyarlarca doları bu millete sattığını görüyor. Bunları konuşacağız, konuşacağız. Susturulmaya çalışılan bir millet adına, vicdanları susturulmaya çalışılan bir millet adına, korkutulmaya çalışılan bir millet adına, umut adına konuşmak zorundayız. Bağıracağız. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Türkiye’nin umududur. Bugün de aynı düşünceyi tekrarlıyoruz: Türkiye’nin köklü bir dönüşüme ihtiyacı var. CHP’nin yıllardır ısrarla beklediği bir dönüşüm. Türkiye’nin mevcut krizden çıkmak için CHP’nin savunduğu “büyük dönüşüm hedeflerini” uygulaması gerekiyor. CHP’nin yeni Türkiye vizyonu ve projesi, ülkemizi daha yaşanabilir, daha eşit, daha demokratik, daha çağdaş, daha müreffeh bir geleceğe taşıyacaktır.

DİKKAT!  Tekne orucu iftarında stadyum doldu taştı
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet Portobet Giriş Ajaxbet Güncel Giriş Ajaxbet Whatsapp Ajaxbet Tv Ajaxbet Para Yatırma Ajaxbet Para Çekme Ajaxbet Güvenilir Mi Ajaxbet Güncel Giriş Ajaxbet Para Çekme Ajaxbet Güncel Link Ajaxbet Güvenli Mi?
Ertesi Gün Hapı