takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

26 Aralık 2019 - 10:03:51 - 498 Okunma

İZMİR NARLIDERE TOKATLILAR DERNEĞİ

Heybemdekiler isimli kitabımı kitapseverlerle buluşturmak için İzmir Narlıdere Tokatlılar Derneğinde söyleşi ve imza günü düzenlendi. Dernek üyeleri ile 14 Aralık 2019’da saat 16.00-18.00 arasında buluşmak üzere sözleştik.

Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğindeki Nuray Aktaş aktif çalışan sosyal sorumluluk duygusu üst düzeyde bir kardeşimiz. Nuray Aktaş topluma hizmet için Güzelbahçe Semtinde muhtar adaylığını koymuş ama az bir farkla kaybetmiş.

Dernek Başkanı Ahmet Yıldız, Yönetim Kurulu Üyeleri; Nuray Aktaş, Hikmet Yıldız, Mahmut Merdan, Reyhan Taşlı, Deniz Serttaş, Zehra Gündoğdu, Tokatlıların kültürünü geleneğini ve birliğini yaşatan ekibin adı. Dernek aynı zamanda İzmir Tokatlılar Federasyonuna üye.

Nuray Aktaş derneğin faaliyetleri ile ilgili verdiği bilgilerde, Narlıdere Derneğinin 156 üyesinin olduğunu söyledi. Dernekte Bat günü ve dayanışma yemekleri düzenlediklerini, geziler yaparak birlikte öğrenme ve eğlenmeyi sağladıklarını belirtti. Başkan Ahmet Yıldız anneler gününde Pamukkale, Şirince, Denizli ve birlikte deniz gezileri düzenlediklerini söyledi. 14 Aralık 2019 Cumartesi günü saat 16.00 da Tokatlılarla, şahsım buluştuk. Söyleşi programında “Kaldırımlarda Demokrasi” konulu konuşma yaptım. Dernek üyeleri ilginç buldukları kaldırımlara insan hakları bakış açısı ile hiç bakmadıklarını söylediler. Bunun üzerine şu ifadeleri dile getirdim: “Bir şehirde kaldırım taşları yüksekse, kasisler varsa, bahçe duvarları yüksekse o şehirde gelişmişlikten söz edilemez. Gelişmenin en önemli temel taşı ise eğitimdir. Eğitim anne karnında başlar. Çocukların henüz anne karnında iken eğitimlerinin başladığını unutmayalım.  7-8 yaşına gelene kadar birçok bilgi ile donatılmış olur çocuklar,  görsel algıyla benliğine oturttuğu bir konu ebedi olarak kalıcı olur. Baskı kurmadan kişiliğini zedelemeden örnek davranışlarla rol model olmalıyız. Kötülüklerin anası cahillik, cahilliğin sonu felakettir.”

İki saatlik söyleşi programında örnekler vererek Heybemdekiler isimli kitabımı tanıttım. Kitabını imzaladığım her kitapsever bana ve Tokatlılara selam ve sevgilerini ilettiler. Bir başka günde tekrar söyleşide buluşmak dilek ve istekleri ile söyleşi programı sona erdi.

"Süleyman Erkan" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku