takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

14 Ekim 2019 - 23:54:16 - 302 Okunma

İYİ FUTBOL

Tokatspor’umuz sahamızda oynadığı puan sıralamasında en üstlerde yer alan Antalya Serik Belediyespor’a 2-1 mağlup oldu. Tokatspor’umuz bu sezon sahamızda oynadığı futbolla, maçımızı yöneten hakemin verdiği kararlar neticesinde mağlup oldu. Takımımızın oynadığı bu iyi futbol devam ederse daha sonraki maçlarda daha iyi sonuçlar alacağı kanaatindeyiz. Tebrikler, tebrikler, tebrikler diyoruz

Tokatspor A.Ş- Serik Belediyespor maçında gözümüze takılan önemli yarıntılara gelince:

1-Sahamızda oynadığımız her maçımızda olduğu gibi maçımızı izleyen protokol tribünün manzarası Tokatspor kamuoyunun Tokatspor’umuza olan ilgi ve alakasını gösteriyordu. Bundan evvelki maçlarımızda olduğu gibi protokol tribününün müdavimleri olan Gençlik Spor İl Müdürümüz Sayın Cemil Çağlar ve Yardımcıları Celal Yurdakul ve Hüseyin Eşiyok, eski Spor İl Müdürümüz Sayın Vecdi Ayça, TFF Maç görevlileri,  Serik Belediyespor’un Başkan ve Yöneticileri, şahsım, bu kadroya bu hafta İl Emniyet Müdürümüz Sayın Göksel Topaloğlu’nun dahil olduğunu tespit etmiş bulunuyoruz. İnşallah bundan sonraki maçlarımızda protokol tribününün sahipleri yerlerine gelirler, gelmelidirler. Tokatspor’umuz bir tanedir başka Tokatspor yoktur, haydi hayırlısı diyelim.

2- yönetim kurulumuzun maça giriş biletlerinin fiyatlarını düzenleme yaptığı halde GOP Stadyumunun tribünleri boş denecek kadar az seyirci vardı. Şunu unutmayalım ki Tokatlı sporseverler Tokatsporumuz bir tane olduğuna göre konumu ne olursa olsun birde takımımız bu sezon milat yaparak alt yapıdan teşkil ettiği futbolcular ve Tokatlı teknik heyet tarafından idare edildiğine göre hiç olmazsa bizden olanları muhakkak desteklemek için maçlarımıza gelmelidirler. Bu seyirci potansiyeli ne kadar fazla olursa takımımızın oynadığı müsabakada bu hafta olduğu gibi bu maçta olduğu gibi hakem yanlışına gitmemelerine sebebiyet verir bizden söylemesi daha sonra üzülmeyelim. İnşallah bundan sonra takımımızın yapacağı maçlarda iki maçtır maça gelmeyen taraftar toplulukları ile beraber GOP Stadyumunun tribünlerini doldurarak yapacağı tezahüratlarla takımımızı desteklerler.

MAÇIN TEKNİK ANALİZİ

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi takımımız bu sezon en iyi futbolu oynamasına rağmen Serik Belediyespor’a 2-1 mağlup olmaktan kurtulamayarak mağlup oldu. Bize göre Tokatspor’umuzun bundan sonra yapacağı maçlarda da bu taktik anlayışı ve sahada yer almasını ufak tefek değişiklikler yaparak oynamalıdır. Bu hassa bu taktik anlayışının en önemli hücum varyasyonu rakibimizin defans grubunun yaptığı boşluklardan daha dikkatli davranıp gol yapabiliriz.   Takımımız yeni ve genç bir ekip olmasından dolayı bu maçta yaptığı yanlışları önümüzdeki maçlarda da yapmamaları için onları tespit ettiğimiz şu uyarılarda bulunmak isteriz. Takımımız gol attıktan sonra futbolcularımız heyecanlarına kapılıp el kol hareketi yapmamalıdır. Maç devam ederken ofsayt kaidesini rakip sahada daha sonra bulunarak pozisyonu yaptığımız gol pozisyonlarını ofsayt olmamasına dikkat etmeliyiz. Son olarak rakibimizin attığı korner frikik atışlarında da ceza sahamızın içinde kısa, orta uzun kenar dediğimiz topa geliş noktalarında futbolcularımızı maçtan evvel belirlemeliyiz. Bu maçta olduğu gibi korner atışından yediğimiz gol ve deplasmanlarda da duran toplarda (frikiklerde) üst üste yediğimiz gollere karşı mutlaka bu taktik anlayışı içerisinde hareket etmeliyiz. Burada uzun uzun takımımızın oynadığı teknik bakımdan yorumlamamamıza rağmen orta sahamızda ki Emrah Taysi ve Şükrü yerleri değiştirilmeden, Erbaa Spor ile yaptığımız kupa maçında kısa bir zamanda deneyip gördüğümüz tecrübeli futbolcumuz Ramazan Karacayı bu futbolcularımızın önünde santrafor arkası gibi oynatarak takımımızın hücum gücünü de daha iyi organize etmiş oluruz. Hülasa olarak bu sezon 3. Ligde genelde alt yapı futbolcularımızın çoğunlukta olduğu takımımız maçlarda oynaya oynaya git gide daha tecrübeli bir konum gösterdiğine göre biz bu takımımızın önümüzdeki maçalarda daha iyi neticeler aldığı kanaatindeyiz.

Tokatspor’umuzun bundan sonra yapacağı maçlarda da futbol şansımızın bizimle beraber olması düşüncesi ile takımımıza başarılar diler, sayın sporseverlere sevgiler ve saygılar sunarız.

Ercan Süsoy

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku