Dolar 32,2221 0.1%
Euro 34,9586 0.31%
Gram Altın 2.417,84 0,33%
Çeyrek Altın 4.011,00 0,02%
Yarım Altın 8.015,00 0,02%
Tam Altın 15.978,66 -0,59%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
İstanbul’da Gerçekleşen Operasyonla Uluslararası Suç Örgütü COMANCHERO Çökertildi!

İstanbul’da Gerçekleşen Operasyonla Uluslararası Suç Örgütü COMANCHERO Çökertildi!

ABONE OL
02 Kasım 2023, 15:22:04

İstanbul’da düzenlenen büyük çaplı operasyonla, Avustralya merkezli uluslararası suç örgütü COMANCHERO’nun lideri Hakan Ayık (Reis) önderliğindeki suç örgütü, etkili bir şekilde çökertildi. Operasyon sonucunda 37 şüpheli şahıs yakalandı.

COMANCHERO, Avustralya merkezli bir sınıraşan silahlı organize suç örgütü olarak biliniyordu. Örgüt, uluslararası boyutta uyuşturucu madde ticareti, adam öldürme, silahlı soygun, kundaklama, adam kaçırma ve suçtan elde edilen malvarlığını aklama gibi suçları işlemekteydi. 2018 yılında sözde liderleri Mick Hawi’nin öldürülmesine rağmen, örgütün faaliyetleri devam etmekteydi.

Mark Douglas Buddle’ın liderliğinde hareket eden suç örgütü, uluslararası boyutta uyuşturucu ticareti ve diğer suçları işlemeye devam ediyordu. Ancak 2022 yılında KKTC’de yakalanan Mark Douglas Buddle, Avustralya makamlarına teslim edildi.

Örgütün lider kadrosunda yer alan Hakan Ayık (Reis) ve Duax Hohepa Ngakuru, örgütün yönetimini devralarak suç faaliyetlerine devam ettiler. Türk vatandaşı örgüt yönetici ve üyeleri ile yabancı uyruklu örgüt üyeleri, Türkiye’ye gelerek suç faaliyetlerini sürdürmeye çalıştılar. Ayrıca Güney Amerika’dan temin ettikleri uyuşturucu maddeleri Güney Kore ve Güney Afrika üzerinden Avustralya, Hollanda ve Hong Kong’a ulaştırmaya çalışarak uluslararası çapta suç işliyorlardı ve bu suçlardan elde ettikleri geliri ülkemizde aklamaya çalışıyorlardı.

8 6 9

Bu çerçevede İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından suç örgütü COMANCHERO’ya karşı “Suç İşlemek İçin Örgüt Kurma, kurulan örgüte üye olma, Uluslararası Uyuşturucu Madde Ticareti, Suçtan Elde Edilen Malvarlığını Aklama” suçlarından bir operasyon düzenlendi.

MASAK raporlarına dayanarak 55 şüpheli şahsa ait yaklaşık 4,5 milyar TL değerindeki malvarlıklarına (banka hesapları, taşınmazlar, araçlar ve 22 şirkete ait ortaklık payları) İstanbul 3.Sulh Ceza Hakimliği tarafından el konuldu.

DİKKAT!  TOKAT’IN KÖYLERİ KONFORLU YOLLARA KAVUŞUYOR

Ayrıca, ABD ve Avustralya makamları tarafından çıkarılan KIRMIZI BÜLTENLE aranan Hakan Ayık (Reis), Yeni Zelanda makamları tarafından çıkarılan KIRMIZI BÜLTENLE aranan Duax Hohepa Ngakuru, Avustralya makamları tarafından çıkarılan KIRMIZI BÜLTENLE aranan Hakan Arif Tavukçu, ABD makamları tarafından çıkarılan KIRMIZI BÜLTENLE aranan Barış Tükel, ABD makamları tarafından çıkarılan KIRMIZI BÜLTENLE aranan Erkan Yusuf Doğan, MAVİ BÜLTENLE aranan Jimmy Avaijan, Sibel Arif, Alp Öztürk ile birlikte aklama faaliyetlerine iştirak eden 37 şüpheli şahıs yakalandı.

10 7 12

Operasyon, İstanbul Başsavcılığı, Adliye, MASAK ve Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı’nın işbirliği ve kararlılığıyla gerçekleştirildi. Bu operasyon, organize suç örgütlerine ve zehir tacirlerine karşı gösterilen kararlı bir duruşun bir göstergesidir. Türkiye, bu tür suç örgütlerine ve faaliyetlerine asla müsamaha göstermeyecektir. Adalet her zaman yerini bulacaktır ve organize suç örgütleri çökertilecektir.

5 1 11 13 4 3

İstanbul’da Gerçekleşen Operasyonla Uluslararası Suç Örgütü COMANCHERO Çökertildi! yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet