takip et takip et takip et
Gündem

6 Aralık 2019 - 412 Okunma

İŞKUR’DAN ENGELLİ BİREYLERE HİBE DESTEĞİ

Abone Ol

18 yaşını doldurmuş, en az yüzde 40 engelli raporu olan ve hibe desteği için gerekli tüm şartları taşıyan engelli mezunlar işin başında olunması şartı ile 50.000 TL’ye kadar hibe desteği almak için başvuru yapabilecek. Engelli veya Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma Hibe Desteği Projesinin son başvuru tarihinin 18 Aralık 2019.

Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından, Tokat Yavuz Selim Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim gören öğrencilerin ve mezunların velilerine yönelik bir sunum gerçekleştirildi.

İŞKUR Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 2017 tarihinde MEB’e bağlı Özel Eğitim Meslek Okullarında eğitim gören hafif düzeyde zihinsel engelli özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilere iş ve meslek danışmanlığı hizmeti sunarak işe/mesleğe ve tespit edilecek ihtiyaçlar doğrultusunda aktif işgücü programlarına yönlendirilmesine yönelik protokol imzalanmıştı. Protokol kapsamında son iki yıldır İŞKUR İl Müdürlüğü ve Tokat Yavuz Selim Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi aktif olarak çalışıyor. Bu kapsamda 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde Tokat Yavuz Selim Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğretmenlerine, idarecilerine ve öğrenci velilerine yönelik bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi. İŞKUR İl Müdürlüğünde görevli iş ve meslek danışmanları Tokat Yavuz Selim Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrenci atölyelerini ve sınıflarını ziyaret ederek özel öğrencilerin eğitim-öğretim hayatı ile ilgili detaylı bilgiye sahip oldu. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için ilk program kapsamında mezun veya hali hazırda öğrenci olan özel öğrencilerin velilerine yönelik İŞKUR hizmetleri, İŞKUR’un engelli raporu olan bireylere sunduğu hizmetler ve engelli kendi işini kurma hibe desteği konularının yer aldığı “Herkes İçin İstihdam” temalı bilgilendirme sunumu oldu.

Programa ilişkin Tokat İŞKUR İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Sunum esnasında da ifade ettiğimiz gibi 18 yaşını doldurmuş, en az yüzde 40 engelli raporu olan ve hibe desteği için gerekli tüm şartları taşıyan mezun öğrencilerimiz, işin başında olunması şartı ile bu 50.000 TL’ye kadar sunulan hibe desteğine başvuru yapabileceklerdir. İl genelinde başvuru yapılan engelli veya eski hükümlü hibe desteği başvurularının tamamı Sayın Valimiz başkanlığında toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) toplantısında incelenecek, inceleme aşamasından sonra komisyonda gündeme alınması amacıyla Genel Müdürlüğümüze gönderilecektir.

Proje başvurusu yapacak kişiler için İl Müdürlüğümüz, Turhal Hizmet Merkezimiz ve Erbaa Hizmet Merkezimizde görevli personellerimiz proje başvuru formu ve teknik detaylar hakkında bilgi vermek amacıyla özveri ile çalışmaktadır. Ayrıca başvuru yapmayı düşünen vatandaşlarımız için www.iskur.gov.tr internet adresimizde hibe desteği ile ilgili tüm belge ve dokümanlara ulaşabileceklerdir.

Engelli veya Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma Hibe Desteği Projesinin son başvuru tarihinin 18 Aralık 2019 olduğunu bu vesile ile tekrar hatırlatır, proje başvurusu yapacak kişilere başarılar diler, Tokat Yavuz Selim Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi idarecilerine ve bilgilendirme sunumumuza katılan tüm velilerimize teşekkür eder, özel eğitim öğrencilerimize eğitim-öğretim hayatlarında başarılar dileriz.” denildi.


" İŞKUR’DAN ENGELLİ BİREYLERE HİBE DESTEĞİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere İŞKUR’DAN ENGELLİ BİREYLERE HİBE DESTEĞİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda İŞKUR’DAN ENGELLİ BİREYLERE HİBE DESTEĞİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku