takip et takip et takip et
Gündem

26 Kasım 2019 - 450 Okunma

İŞİTME ENGELLİLER HAYATIN İÇİNDE OLMALI

Yalçın, işitme engellilerin sorunları ve çözüm yolları konusunda konuştu.

İşitme engelli yazar Turan Yalçın Ordu’nun Fatsa ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’ın babası işitme engelli Faruk Kibar’ın daveti ile Ordu ili Fatsa ilçesine giden işitme engelli yazar Turan Yalçın bir dizi etkinliğe katıldı.

KAYMAKAM YARAN’DAN TOKAT HALKINA SELAM

Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran’ı ziyaret eden Yalçın, Recep Yazıcıoğlu’nın Liderlik Sırları isimli kitabını Kaymakam Yaran’a hediye etti.Kendisinin de Trabzonlu olduğunu belirten Kaymakam Yaran, Recep Yazıcıoğlu’nu her Trabzonlu gibi sevip saydıklarını ve onu anlatan kitabı severek okuyacağını belirterek Yalçın’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Kaymakam Yaran, Tokat halkına selam ve sevgilerini iletti.

YÖNETİCİLER HALKIN İÇİNDE OLMALI

Gittiği her yerde kaymakamları ziyaret ederek kitaplarını hediye ettiğini belirten Yalçın, Recep Yazıcıoğlu gibi sevilen ve halkın içinde olan yöneticilerin artmasını istediklerini söyledi.

Ziyaretinde işitme engelliler ile de bir araya gelen Yalçın, işitme engellilerin sorunları ve çözüm yolları konusunda konuştu. Halk Eğitim Merkezi İşaret dili kurslarına da konuk olan Yalçın, işaret dili öğrenen kursiyerler ile işitme engelliler ile iletişim konusunda sohbet ederek güzel soru soranlara kalem ve kitaplar hediye etti.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’ı başkanın işitme engelli Babası Faruk Kibar ile birlikte ziyaret eden Yalçın engelliler ve ailelerinin bilinçlenmesi onlara engellilerin gelişimi için kitaplar hediye edilmesi, engelli ailelerinin birlikte ziyaret edilmesi gibi önerilerde bunundu.

Yazar ve öğretmen Ercan Uçak, yazar-şair-öğretmen Ahmet Duran ve şair-bestekâr Hasan Gençay ile de sohbet eden Yalçın ayrıca Varan Anne Sevgisi Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Adil Kesin ile de görüşerek işitme engelli kursiyerlerin gelişimi konusunda fikir alışverişinde bulundu.


" İŞİTME ENGELLİLER HAYATIN İÇİNDE OLMALI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere İŞİTME ENGELLİLER HAYATIN İÇİNDE OLMALI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda İŞİTME ENGELLİLER HAYATIN İÇİNDE OLMALI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku