takip et takip et takip et
Merkez

16 Eylül 2020 - 292 Okunma

İŞ ADAMI MESUT ÖZÇOBAN 4 ÜLKE’DEN FORMA SİPARİŞİ ALIYOR

Abone Ol

Tokatlı iş adamı Mesut Özçoban 4 Ülke’den ve Türkiye’nin 81 ilinden takımların forma, atkı ve polar siparişi alıyor.

            1981 yılında Tokat’ın Erbaa ilçesi Tanoba Beldesi’nde doğan Mesut Özçoban, bir evin tek çocuğu ve evli, iki kız babası. İlk ve orta öğretimini Tanoba İlköğretim Okulu’nda okuyan Tokatlı işadamı Mesut Özçoban, maddi zorluklardan dolayı öğretime devam edemedi, 1997 yılında Erbaa’dan taşınarak ailesiyle birlikte İstanbul’da yaşamaya başladı. İstanbul’da ilk olarak sağlık sektöründe çalışan Özçoban, hem çalışıp hemde dernekler, sivil toplum kuruluşların da ve bir siyasi parti de görevler aldı.

            İstanbul’da eşinin desteğiyle Miray Atkı Tasarım ve Spor Ürünleri adı altında tekstil atölyesi açan Tokatlı iş adamı Mesut Özçoban, Almanya, Hollanda, Gürcistan ve KKTC’den 4 Ülke’den siparişler alıyor. Türkiye’nin 81 ilinden takımların forma, atkı ve polar gibi spor ürünlerine talepler ve siparişlerde yoğunluklar yaşanıyor. Yaşanan yoğunluklar karşısında müşterilerini mağdur olmaması konusunda yoğun mesai harcıyor.

MESUT ÖZÇOBAN: “MİRAY ATKI TASARIM İKİ KIZIMIN ORTAK İSİMLERİNDEN BİRLEŞTİRİP ORTAYA ÇIKTI”

Tokat ve Erbaa’da da ofis olması konusunda çalışmalarını sürdüren Miray Atkı Tasarım ve Spor Ürünleri firma sahibi Mesut Özçoban WhatsApp üzerinden gazetemize yapmış olduğu açıklamasında tekstilin doğuş hikâyesini bahsederek, “ Tekstil hayatına atılmamdaki en önemli etken sevgili eşim sayesinde oldu. İlk iş hayatıma mahalle bakkalı olarak atıldım ve yürütemedim devretmek zorunda kaldım. Bir süre güvenlik sektöründe çalışmaya devam edip kendimi maddi yönden toparladıktan sonra promosyon işine girdim ve işlerim umduğumdan çok iyi gidince eşimin de desteği ile kendimi tekstilin içerisinde buldum. Kendi atölyemi açıp Spor ürünleri yapmaya başladım. Sırasıyla dijital baskı ve dokuma olarak işlerimi büyüttüm ve Miray atkı tasarım doğdu. Neden Miray atkı tasarım diyenler oluyor, ismini buradan yanıtlayalım. İki kızımın ortak isimlerinden birleştirip ortaya çıkardık.” dedi ve açıklamasının devamında;

“YOĞUNLUK YAŞIYORUZ, DEMEK Kİ MÜŞTERİLERİMİZE YAPTIĞIMIZ ÜRÜNLERDE MEMNUN EDİYORUZ”

Türkiye’nin en fazla Karadeniz Bölgesi’nden talepler aldığını da söyleyen Tokatlı iş adamı Özçoban, “Futbol, basketbol, voleybol ve hentbol kulüplerine atkı, forma, bere ve polar yapıyoruz. Müşterilerimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Müşterilerimizin istediği tasarımları ve üretimi yapmaya çalışıyoruz. Evet, yoğunluk yaşıyoruz demek ki müşterilerimize yaptığımız ürünlerde memnun ediyoruz ki geri dönüşleri olumlu oluyor Allah razı olsun.” diye konuştu.

“SİPARİŞLERİMİZİN TESLİM SÜRELERİNDE SARKMALAR OLUYOR, OLUR ve OLACAKTA”

Türkiye’nin 81 ilinden de siparişler aldığını hatırlatan İşadamı Mesut Özçoban, “bazen siparişlerimizin teslim sürelerinde sarkmalar oluyor, olur ve olacakta bu çok normal bir şey. Allah’tan kimse teslim süresi uzayınca aklına dolandırıldık mı? diye getirmiyor. Sanırım bu da bizim insanlara verdiğimiz güven ile alakalı diye düşünüp teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tabi ki bizde nede olsa bize güveniyorlar. Süreyi az daha uzatabiliriz, mantığı ile yaklaşmıyoruz duruma. Ama bazen baskıdan sorumlu (makine ustaları) sırayı unuta biliyor, geciktirebiliyor, karıştırabiliyor, makine bazen ufakta olsa ariza veriyor. Makinenin arızalanması siparişlerin 1 gün uzaması demek oluyor, müşterilerimiz haklı olarak ürünün akıbetini soruyor ama lütfen bunları da göz önünde bulundurulması gerekiyor. Kargo süresini 7 iş günü diyoruz ama yukarıda yazdığımız sebeplerden dolayı 1 veya 2 gün uzaya biliyor. Forma içinse 2 ve3 hafta diyoruz şu sıralar (inanılmaz bir yoğunluk var) ki 1 ay olduğu oldu yakın zamanda ama bu istisnaî bir durumdu bayağı unutulmuş sipariş bizden kaynaklı idi. Birazda kendimize öz eleştiri yapalım, bu süre için çok uzun diyen müşterilerimiz oluyor. Evet, haklılar ama durum bu başka bir şey gelmiyor elden. Size 1 hafta diye söyleyip ardından 2 hafta ekstra zaman çalmak çok büyük saygısızlık, bunu kendimize yakıştıramıyoruz. Zaten gerekli bilgiyi arkadaşlar size veriyor.” açıklamasına şu şekilde devam etti;

“ÇOK MAHCUP OLDUĞUMUZ ZAMANLARDA KARGO PAKETİNİN İÇİNE FORMA ÜCRETİNİ DE İADE EDİYORUZ”

Türkiye dışında Almanya, Hollanda, KKTC, Gürcistan gibi ülkelerden de siparişlerin olduğunu belirten Özçoban, “Formaları mecburen biriktirip basıyoruz, makinenin açılması, pres makinesinin ısınması, falan bunlar hem zaman alıcı hemde uğraştırıcı etkenler,  o yüzden bekletiyoruz, teslim süresinin uzun olmasının temel sebebi budur. Hem forma atkı gibi değil, ayrı ayrı 5 ve 6 parçanın dikilmesi ile oluyor. 1 parça dikim sırasında hata olsa, yeniden basmak zorunda kalıyoruz, yeniden bastığımız çok oldu ama bir şekilde idare etmeye çalışıyoruz, bazen çok mahcup olduğumuz zamanlarda kargo paketinin içine forma ücretini de iade ediyoruz, bir şekilde özür mahiyetinde. Bunu yaptığı şekil anlatıyor diye düşünmeyin, durum tespiti yapıyoruz sadece. Zaten anlayışlı sizleri anlayışınızı korumanız temennisi ile buradan selamlıyoruz.” açıklamasının sonunda ise;

“KORANA VİRÜS SALGINI EN FAZLA BİZ ETKİLENDİK”

Dünyayı etkisinde olan Covid-19 salgınından dolayı etkilendiğini ifade eden Tokalı işadamı Mesut Özçoban, “ Korana virüs salgını bizi de etkiledi en fazla biz etkilendik diye bilirim ama devletimiz esnafının elinden tuttu çalışanlarımızı işten çıkarmadan devletimizin desteği ile çalışanlarımızı mağdur etmedik ve işçi çıkarmadık. Şimdi sezon açıldı işlerimiz de açıldı lakin korona virüs salgını bizi yine etkiliyor bir gün çalışıyor bir gün temizlik ve dezenfekte yapıyoruz doğal olarak %50 gibi işlerimiz düşüyor üretimde, tabi ki her şeyden önce sağlık ve çalışanlarımızın güvenliği.” dedi.


" İŞ ADAMI MESUT ÖZÇOBAN 4 ÜLKE’DEN FORMA SİPARİŞİ ALIYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere İŞ ADAMI MESUT ÖZÇOBAN 4 ÜLKE’DEN FORMA SİPARİŞİ ALIYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda İŞ ADAMI MESUT ÖZÇOBAN 4 ÜLKE’DEN FORMA SİPARİŞİ ALIYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku