Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.302,73 1,15%
Çeyrek Altın 2.291,00 0,88%
Yarım Altın 4.596,00 0,88%
Tam Altın 8.850,65 0,24%
İmzalar yarın atılıyor! Türkiye Bulgaristan’a doğal gaz satacak

İmzalar yarın atılıyor! Türkiye Bulgaristan’a doğal gaz satacak

ABONE OL
02 Ocak 2023, 23:29:53

Bulgaristan’a Doğal Gaz Satılacak. Türkiye Cumhuriyeti Bulgaristan’a doğal gaz satacak imzalar yarın atılacak.

Bulgaristan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bulgaristan ve Türkiye arasında yarın imzalanacak önemli bir anlaşma hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, Türkiye’nin Bulgaristan’a doğal gaz satacağını açıkladı.

Türkiye ve Bulgaristan arasında doğal gaz satışı konusunda bir anlaşma imzalandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TV Net canlı yayınında yapılan açıklamada, Türkiye’nin Bulgaristan’a doğal gaz satışı konusunda müzakerelerin sonuçlandığını belirtti.

“TÜRKİYE, BULGARİSTAN’A DOĞAL GAZ SATACAK”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Bulgargaz ile BOTAŞ arasında yarın önemli bir anlaşma imzalanacak. Türkiye, Bulgaristan’a doğal gaz satacak.” açıklamasında bulundu. Bakan Dönmez, Türkiye’nin enerji sektöründeki gelişmelerin sevinç verici ve iftihar edici olduğunu belirtti. Karadeniz gazının Türkiye sistemine eklenmesinin hem Türkiye halkının hem de devletin lehine olacağını vurgulayan Dönmez, çıkartılacak gazın evlerin ihtiyacını karşılayacağını ve keşiflerle birlikte daha fazlasını sağlayacağını söyledi. Bakan Dönmez, avantajların vatandaşların lehine kullanılacağını da belirtti.

“2023’TE SÜBVANSİYON ORANLARI İLE DEVAM EDECEĞİZ”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Savaş bitmeden radikal bir fiyat düşüşü beklemek doğru değil. Enerji krizinin aşılmasında da üzerimize düşeni yapmaya hazırız. İstisnasız bütün hanelerde doğal gazın yüzde 75’ini devlet karşılıyor, yüzde 25’ini vatandaşa yansıtıyoruz. Kararlıyız, 2023’te de sübvansiyon oranları ile devam edeceğiz. Türk Akımı’ndan yıllık 15 milyar metreküp kadar gaz alabiliyoruz.” açıklamasında bulundu. Bakan Dönmez, savaş bitmeden fiyatların radikal bir şekilde düşmesinin doğru olmadığını ve enerji krizinin aşılmasında da görevlerini yerine getirmeye hazır olduklarını belirtti. Tüm hanelerde doğal gazın yüzde 75’inin devlet tarafından karşılandığını ve yüzde 25’inin vatandaşlara yansıtıldığını söyleyen Bakan Dönmez, Türkiye’nin Türk Akımı’ndan yıllık 15 milyar metreküp gaz alabileceğini de vurguladı.

DİKKAT!  Engelli Faturalarında İndirimler Nelerdir
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments