Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.165,63 -0,05%
Çeyrek Altın 1.931,00 -0,36%
Bitcoin 434224 0.3384%
Ethereum 29659 -0.30528%
Yarım Altın 3.863,00 -0,34%
Tam Altın 7.655,54 -0,47%
İmplant Diş ve Köprü İmplant Fiyatları 2023

İmplant Diş ve Köprü İmplant Fiyatları 2023

ABONE OL
30 Aralık 2022, 05:12:35

İmplant fiyatları; Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından 2023 yılı için hazırlanan rehber tarfifeye göre, tedavide kullanılan materyal bedeli hariç 2690TL olarak belirlenmiştir. Tedavinin toplam maliyeti ise kullanılan implantın markası, üzerine yapılan protezin türü ve kemik ogmentasyonu gibi ek prosedürlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Diş İmplantı

İmplant diş, eksik dişlerin başarılı bir şekilde restore edilmesi amacıyla çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilen küçük titanyum vidalardır. Fabrikasyon olarak çeşitli uzunluk ve çaplarda üretilen bu vidalar, uygulamadan sonra 2-4 ay arasında çene kemiği ile kaynaşmakta ve üzerine yapılacak bir protez için dayanak vazifesi görmektedir.

Tek Diş Eksikliğinde İmplant Fiyatı

İmplant uygulamalarının en popüler olduğu endikasyonlardan biri olan tek diş eksikliklerinde; çene kemiğine yerleştirilen vida ve üzerine yapılan porselen kaplama ile geleneksel diş köprülerinden olduğu gibi komşu dişleriniz zarar görmeden, kaybetmiş olduğunuz dişinize kavuşmanız mümkün. Eğer Antalya, İstanbul, Ankara gibi TDB nin birinci grup olarak sınıflandırdığı illerden birinde yaşıyorsanız, diş hekiminiz muhtemelen size şu şekilde bir fatura çıkaracaktır; implantın cerrahi olarak yerleştirilmesi 2690TL + Silindirik İmplant ücreti + Vidanın üzerine yapılan seramik kron ücreti 1125TL.

Çoklu Diş Eksikliğinde İmplant Fiyatları

Tıpkı geleneksel diş köprülerinde olduğu gibi; birden fazla diş eksikliğinde bu boşluğun implant köprüleri ile kapatılması mümkündür. Eğer yan yana 3 dişinizi kaybetmişseniz; boşluğun ön ve arka kısmına uygulanan iki implant birbirine köprü ile bağlanabilir ve 2 vida üzerine 3 üyeli bir implant köprüsü uygulanabilir. Bu gibi durumlarda yapılan işlemler sonucunda implant fiyatları hastanın durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Fiyatlandırma hesabı yaparken 2 implant üzerine 3 tane porselen kron köprü tutarını toplamanız gerekecektir.

Hiç Dişsiz Ağızlarda Komple İmplant Köprü Ücretleri

Eğer talihsiz bir şekilde tüm dişlerinizi kaybetmek zorunda kalmışsanız üst çene için uygulanan 7 veya 8, alt çene için ise 6 adet implant vidası üzerine yapılan implant köprü uygulaması ile sabit bir restorasyona kavuşmanız mümkün.Diş hekiminiz alt çene için fiyatlandırma yaparken 6 adet implant ve 14 adet porselen diş tutarını hesaplayarak tedavi bedelinizi belirleyecektir.

Fiyatları Etkileyen Ek Ücretler

Nadiren de olsa implantın uygulanacağı bölgede yeterli kemik bulunmayabilir ve yeniden oluşturulması gerekebilir. Bu tür bir prosedür ihtiyacında uygulanan sinüs lifting ve kemik artırılması prosedürleri toplam tedavi maliyetinin yükselmesine neden olur.Umarız implant fiyatları hakkında hazırlamış olduğumuz bu makale tedavi ücretiniz hakkında örnek bir fiyatlandırma yapabilmenizi sağlar. Daha detaylı bilgi almak için Antalya diş kliniği web sitesinden ücretsiz bilgi ve destek alabilirsiniz.  

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments