takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

28 Şubat 2014 - 08:46:43 - 26 Okunma

İlim, İrfan, Kültür ve Eğitim Yuvası Temeli atıldı

23 Şubat 2014 Pazar günü Tokat’ta kurulmuş olan dernek başkanlığını Ramazan Sahan’ın yaptığı “Tokat İbni Kemal Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği”nin eski Niksar yoluna cephe ve halen faaliyette olan 100 öğrencinin barındığı Muradiye Erkek Talebe Yurdu’nun yanına, 150 kişilik erkek öğrenci yurdunun temeli kalabalık bir davetli huzurunda atıldı. Ayrıca törene Vali Yardımcısı Coşkun Açık, Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek, bazı ilçe kaymakamları, Zile Belediye Başkanı, Turhal Belediye eski Başkanı, siyasi partilerin belediye başkan adayları ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşları katıldılar.

Törenin sunuculuğunu Arif Ekmekçi güzel lisanıyla yaparken evvela İstiklal Marşı okundu.

            Akabinde Muradiye Yurtları görevlisi Emrullah Aktaş güzel sesiyle Kur’an-ı Kerim okudu huşu içinde dinlenildi.

            Programın başlamasıyla Tokat Muradiye Yurtları bölge temsilcisi Muharrem Kızılay açış konuşmasında davetlileri selamladı ve yapılacak talebe yurdu hakkında özet olarak şu bilgileri verdi. Yurt inşaatının on katlı olacağını, 570 metrekare üzerine konacağını, 150 üniversite öğrencisinin yatılı ve bütün ihtiyaçlarının giderilerek barınacağının ve inşaatın çağın son teknolojisine uygun ve modern bir şekilde inşa edilip iki yıl içerisinde bitirilmesi planlandığını ifade etti.

            Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek ise “böyle yurtlar hayırlı hizmetler kuranları kutlamak lazım. Biz belediye olarak bu inşaatın plan ve projesi safhasında gereken yardımı yaptık görevimizi yaptık. Hayırlı olsun.” dedi.

            Vali Yardımcısı Coşkun Açık ise bu tür yurtların hayırsever halkımızın yardımlarıyla meydana geldiğini söylerken “bizlerin de devlet olarak yasal olarak görevlerimizi yapıp yardımcı olmamız lazım. Başta halkımızı sonra bu güzel kültür yuvası derneğini kuran yöneticilerini kutluyorum.” Dedi.

Sivas’tan gelen misafir Hüseyin Yıldız “bu yurtlarda kalan öğrencilerimiz devletini, milletini, bayrağını seven büyüklerine saygılı olarak yetişirler.” dedi.

Samsun’dan gelen misafir Ömer Yılmaz ise “böyle yurtları kuranları kutluyorum. Allah hayırlı etsin.” dedi.

Muradiye Yurdu Müdürü Mustafa Sezgi ise protokolle, misafirlerle ilgileniyor ve koşturup duruyordu.

 

Böylece konuşmalar son buldu. Vali Yardımcısı ve Belediye Başkanı düğmeye basarak temeli attılar. Böylece merasim son buldu. Katılımcılara yemek ikram edildi. Tokat’ımıza 150 öğrencinin okuyacağı, barınacağı, Devletini, vatanını, bayrağını, seven milli ve manevi değerlerine saygılı, inançlı gençler yetişecektir. Başta Türk Milletine, Devletimize ve Tokat’ımıza hayırlı uğurlu olsun derken böyle güzel manevi bir derneğin kurucularını kutlarken, halkımızın yardıma koşacağı inancı içerisindeyim. Saygılarımla.

"Mehmet Camgözoğlu" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku