Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.211,97 -0,66%
Çeyrek Altın 2.036,00 -0,20%
Bitcoin 528396 -2.11797%
Ethereum 33682 -2.99316%
Yarım Altın 4.066,00 -0,37%
Tam Altın 8.104,35 0,73%
İLÇELERDE VEFA SOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARI

İLÇELERDE VEFA SOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARI

ABONE OL
26 Mart 2020, 10:12:18

Vefa Sosyal Destek Projesi, Tokat merkez ve ilçelerde 65 yaş üstü veya kronik hastalığı olup temel ihtiyaçlarını karşılatacağı kimsesi bulunmayan vatandaşlara hizmet ediyor.

Tokat’ın Yeşilyurt ilçesinde Vefa Sosyal Destek Gurubu Çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Yeşilyurt Kaymakamı Muhammed Sait Baytok, başkanlığında oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, ilçe ve köylerde sokağa çıkması sınırlandırılan kimsesi olmayan yada yalnız yaşayan vatandaşların mağduriyetlerinin önüne geçmek için çalışmalarına devam ediyor.

VEFA SOSYAL DESTEK 24 SAAT HİZMETTE

Yeşilyurt Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, “Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın sokağa çıkmasının sınırlandırılması üzerine, bu vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarının giderilmesi maksadıyla Kaymakamlığımız başkanlığında ilçede paydaş kurumların katılımıyla Vefa Sosyal Destek Projesi hayata geçirilmiştir. 65 yaş üzerinde veya kronik hastalığı olup temel ihtiyaçlarını karşılatacağı kimsesi bulunmayan vatandaşlarımız 155 ve 156 numaralı telefonlara taleplerini iletebileceklerdir. İlçemizde bu vatandaşların taleplerini giderecek vefa destek saha ekibi oluşturulmuştur.” İfadelerine yer verildi.

ARTOVA’DA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’nın başkanlığında video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen koronavirüs ile mücadele koordinasyon toplantısına Artova Kaymakamı Mustafa Karali, İlçe Emniyet Amiri Fatih Kaptan, İlçe Jandarma Komutanı Yener Çetintaş ve Hastane Başhekimi Dr. Enes Osmanoğlu katıldı.

VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU TOPLANTISI

Artova Kaymakamı Mustafa Karali başkanlığında Kaymakamlık Makamında Vefa Sosyal Destek Grubu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda koronavirüsle mücadele kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ikametlerinden dışarı çıkmamaları,  ilçede özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan söz konusu vatandaşların mağdur olmaması ve temel ihtiyaçlarının karşılanması konuları görüşüldü.

Kaymakam Karali’nin başkanlık ettiği toplantıya Belediye Başkanı Lütvü Yalçın, İlçe Jandarma Komutanı Yener Çetintaş, İlçe Emniyet Amiri V. Fatih Kaptan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü  Murat Süer katıldı.

PAZAR’DA VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU HİZMETTE

Pazar Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “İlçemizde koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için Vefa Sosyal Destek Grubu 7/24 vatandaşımızın hizmetindedir.” İfadelerine yer verildi.

“SİZ İSTEYİN BİZ GETİRELİM”

Sulusaray Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada ise, “65 yaş üstü temel ihtiyaçları bulunan büyüklerimiz evlerinizde kalınız! Siz isteyin biz getirelim.” Denildi.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments