takip et takip et takip et
Başçiftlik

10 Ağustos 2020 - 287 Okunma

İLÇELERDE “SAĞLIK İÇİN, HEPİMİZ İÇİN” DENETİMİ

Abone Ol

İçişleri Bakanlığının, “Koronavirüs Denetimleri” konulu genelgesi kapsamında, bugüne kadarki en kapsamlı COVID-19 denetimi ülke genelinde olduğu gibi Tokat ve ilçelerinde de gerçekleştirildi.

TURHAL VE BAŞÇİFTLİK’TE COVID-19 TEDBİRLERİ DENETİMİ YAPILDI

Turhal Kaymakamı Ali Gökay’ın katılımıyla “sağlık için, hepimiz için” sloganıyla COVID-19 tedbirleri denetimi yapıldı. Denetimlere Kaymakam Ali Gökay’ın yanı sıra, İlçe Emniyet Müdürü Tahsin Şahin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Muammer Gürçay, Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Çenesiz de katıldı.Market, lokanta, kafe ve manav başta olmak üzere birçok iş yeri ve vatandaşların toplu kullanım alanları denetlendi.Kaymakam Gökay denetimler esnasında pandeminin güncel durumu ve KOVID-19 salgını ile mücadele kapsamında yapılması gerekenlerle ilgili vatandaşlara bilgilendirme yaparak uyarılarda bulundu.Yapılan denetimler sonrası bir açıklama yapan Gökay, “Türkiye genelinde olduğu gibi COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında “Sağlımız için, hepimiz için”, denetimlerini Turhal ilçemizde de gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Jandarma Komutanlığımız köylerimizde, Emniyet Müdürlüğü personelimiz ise ilçe merkezinde Sağlık Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerimiz ise kendi görev alanlarında COVID-19 ile mücadele kapsamında denetimler gerçekleştiriyor. Özellikle maske takılması, sosyal mesafeye uyulması ve hijyen kurallarına riayet edilmesi çok önemli. Biz de Turhallı hemşehrilerimizden ve ülkemizdeki tüm vatandaşlarımızdan salgınla mücadele kapsamında bu hususlarda gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ediyoruz” dedi.

BAŞÇİFTLİK’TE “SAĞLIK İÇİN, HEPİMİZ İÇİN” DENETİMİ

Başçiftlik Kaymakamı Server Sinanoğlu’nun katılımıyla “sağlık için, hepimiz için” sloganıyla COVID-19 tedbirleri kapsamında İlçede denetimler yapıldı.

Denetimlere Kaymakam Server Sinanoğlu’nun yanı sıra, Belediye Başkanı Murat Tunçel, İlçe Jandarma Komutanı V. J.Asb.Kd.Üçvş Mehmet Önder Hançer, İlçe Emniyet Amir V. Furkan Karahan, Başçiftlik İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Seda Nur Pelit, Başçiftlik İlçe Devlet Hastanesi Müdürü Durmuş Kaymak katıldı.Kıraathaneler, Çay Bahçeleri başta olmak üzere birçok iş yeri ve vatandaşların toplu kullanım alanları denetlendi.Ayrıca; Kolluk Kuvvetleri ile birlikte yol kontrol noktasında trafik denetimine katılan Kaymakam Sinanoğlu, vatandaşlara COVID-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeleri, maske takmaları konusunda da uyarılarda bulundu.

Kaymakam Sinanoğlu denetimler esnasında pandeminin güncel durumu ve KOVID-19 salgını ile mücadele kapsamında yapılması gerekenlerle ilgili vatandaşlara bilgilendirme yaparak uyarılarda bulundu.Yapılan denetimler sonrası bir açıklama yapan Sinanoğlu, “Türkiye genelinde olduğu gibi COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında “Sağlımız için, hepimiz için”, denetimlerini Başçiftlik ilçemizde de gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda İlçe Jandarma Komutanlığımız köylerimizde, İlçe Emniyet Amirliği personelimiz ise İlçe merkezinde İlçe Sağlık Müdürlüğü ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerimiz ise kendi görev alanlarında COVID-19 ile mücadele kapsamında denetimler gerçekleştiriyor.

Özellikle maske takılması, sosyal mesafeye uyulması ve hijyen kurallarına riayet edilmesi çok önemli. Biz de Başçiftlikli hemşerilerimizden ve ülkemizdeki tüm vatandaşlarımızdan salgınla mücadele kapsamında bu hususlarda gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.


" İLÇELERDE “SAĞLIK İÇİN, HEPİMİZ İÇİN” DENETİMİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere İLÇELERDE “SAĞLIK İÇİN, HEPİMİZ İÇİN” DENETİMİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda İLÇELERDE “SAĞLIK İÇİN, HEPİMİZ İÇİN” DENETİMİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku