Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.217,00 0,05%
Çeyrek Altın 2.023,00 3,53%
Bitcoin 540311 4.50039%
Ethereum 34161 0.56303%
Yarım Altın 4.046,00 3,53%
Tam Altın 8.039,34 0,38%
İLÇELERDE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

İLÇELERDE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

ABONE OL
19 Mart 2020, 10:59:59

Tokat merkez ile Zile, Yeşilyurt, Reşadiye ilçelerinde koronavirüs salgınına (Kovid-19) karşı tedbirler alınmaya devam ediyor.

ZİLE’DE KORONAVİRÜSE KARŞI DEZENFEKTE ÇALIŞMASI

Zile Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfektasyon çalışması yapıldı.

Zile Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) gibi ölümcül sonuçlar doğurabilen salgınlara Dünya Sağlık Örgütü ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu kriter ve esaslar doğrultusunda temizlik ve dezenfektasyon işlemlerini hızlandırdı. Çalışmalar kapsamında ekipler, başta ailelerin yoğun kullandığı bölgelere dezenfektasyon çalışması yaptı. Bölgenin genel temizliğinin ardından hazırlanan özel karışımla vatandaşların temasta bulunabileceği her noktaya dezenfekte işlemi uygulandı.

DEZENFEKTASYON İŞLEMLERİ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, yaptığı açıklamada ‘Halkın sağlık kalitesini arttırmak, toplu kullanım alanlarından yayılabilecek olası tehlikelerin önüne geçebilmek adına Sağlık Bakanlığınca belirlenen yönergeler doğrultusunda dezenfektasyon işlemlerinin aralıksız devam edeceğini belirtti. Başkan Sargın, “Riski ve riskli alan sayısını azaltmak bizim bu süreçte en öncelikli görevimizdir. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.” dedi.

YEŞİLYURT’TA DEZENFEKTE ÇALIŞMASI

Tokat’ın Yeşilyurt ilçesinde Belediye ekipleri dezenfekte çalışması yaptı. 

Yeşilyurt’ta koronavirüs salgınına (Kovid-19) karşı tedbirler alındı. Belediye ekipleri tüm ilçeyi, camileri, öğrenci yurtlarını, resmi kurum ve kuruluşları dezenfekte etti.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, “Resmi kurumlar ve iş yerlerinde dezenfekte çalışmalarımız devam ediyor. Dezenfekte ürünlerinin bulunmasında zorlanan tüm halkımız bizden yardım talep edebilir.” dedi.

SALGIN HASTALIKLARLA TOPYEKÜN MÜCADELE

Başkan Yılmaz, “Salgın hastalıklar tarih boyunca insanlığı tehdit etmiştir. Salgın hastalıklarla topyekün mücadele edildiği zaman anlam kazanmakta ve sonuca ulaşılmaktadır. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca koordinasyonunda yürütülen Kovid-19 hastalığına hepimiz kurallara uyarak destek vermeliyiz. Rabbim hepimizi hastalıklardan ve tabi afetlerde muhafaza eylesin.” Şeklinde konuştu.

SAĞLIK DEĞERLİ

Yeşilyurt Belediyesi’nin halkın sağlığına büyük önem verdiğini ifade eden Muhsin Yılmaz, “Sağlığın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anladık. Halk sağlığına yönelik olarak çalışmalarımız ve hassasiyetimiz diğer zamanlarda da devam edecektir. Yeşilyurtluların göstermiş olduğu hassasiyete de ayrıca teşekkür ediyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.

REŞEDİYE’DE KORONAVİRÜSE KARŞI ÖNLEMLER ALINDI

Reşadiye Belediyesi ekiplerince yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında ilçe genelinde dezenfekte çalışması gerçekleştirildi.

Belediye ekipleri koronovirüs salgınına karşı ilçe genelinde Belediye Binası, Kaymakamlık, Hükümet Konağı, Camiler, Emniyet Binası, İlçe Jandarma Komutanlığı, Kütüphane, Özel İdare Binası, PTT, Sosyal Yardımlaşma, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Sosyal Hizmet Merkezi, STK’lar, Minibüs yazıhaneleri, Kaplıca Otel ile oturma parkları ve ATM’lerde ULV ve alkol gibi temizlik maddeleriyle ilaçlama ve dezenfekte çalışması yapıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, yeni tip koronovirüs salgınına karşı ilçede bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşları ile halkın ortak kullanım alanlarında ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarının başladığını kaydetti.

Sağlık Bakanlığının uyarılarının dikkate alınması uyarısında bulunan Yılmaz, “Vatandaşlarımızdan Sağlık Bakanlığımızın uyarılarını dikkate almalarını ve kişisel temizlik kurallarına uymaları ricasında bulunuyoruz. Dezenfekte çalışmalarımız Otogar, öğrenci yurtlarımız ,okullarımız ve parklarda özellikle vatandaşlarımızın sık kullanım alanlarında devam edecek. Yüce rabbimiz başta ülkemiz ve İslam alemi olmak üzere tüm insanlığı salgın hastalıklardan bela ve musibetlerden muhafaza etsin.” Dedi.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments