takip et takip et takip et
Gündem

10 Temmuz 2020 - 389 Okunma

İL HIFZISSIHHA KURULU TOPLANDI

Abone Ol

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı ilimizde yürütülen çalışmaların, tedbirlerin ve gündem maddelerinin görüşüldüğü İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantıda uygulanan kararlar gözden geçirilerek, alınacak kararlar ve tedbirler karara bağlandı.

Salgınla mücadele kapsamında devletin aldığı tedbirler ve sağladığı imkânlarla vatandaşların yanında yer alındığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı Kovid-19 salgınıyla mücadelede kontrollü sosyal hayat döneminde olunduğunu belirterek, bu dönemde sosyal ve ekonomik hayat devam ederken sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymanın daha da önem kazandığını söyledi.

Vatandaşların maske takmaya, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına rehavete kapılmadan riayet etmesinin önemine vurgu yapan Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu hususları ihmal etmeyelim. Muhakkak maskeyle dolaşalım, sosyal mesafeye uyalım, su ve sabun bizim dostumuz, hijyen kurallarına dikkat edelim. Bunlar bizim vazgeçilmez kurallarımız.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, pandemi sürecinde alınan tedbirlerin Tokatlı vatandaşlarla birlikte başarıyla uygulandığını kaydederek, “Bugüne kadar salgın kapsamında alınan tedbirleri büyük bir sabır ve anlayışla yerine getiren Tokatlı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Süreç tamamen bitmiş değil. Sabırla, birlik ve beraberlik içerisinde bu zor günlerin üstesinden gelmeyi başardık, rehavete kapılmak yok kurallara uymaya devam edeceğiz. Maske takma zorunluluğu ilimizde devam ediyor. Denetimleri sıkılaştıracağız. Kurban Bayramı ile ilgili genelgenin uygulanmasının sıkı takipçisi olacağız. Bunları vatandaşlarımızın sağlığı için uygulanan tedbirler. Vatandaşlarımızı ve sağlıklarını önemsiyoruz.” diye konuştu.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı yanı sıra video konferans yolu ile Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sümbül, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fatih Demir, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Bahadır Uçar, Serbest Eczacı Hakan Yılmazer katıldı.


" İL HIFZISSIHHA KURULU TOPLANDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere İL HIFZISSIHHA KURULU TOPLANDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda İL HIFZISSIHHA KURULU TOPLANDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku