takip et takip et takip et
Gündem

1 Kasım 2019 - 426 Okunma

İL GENEL MECLİSİ BUGÜN TOPLANIYOR

Abone Ol

Tokat İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi kasım ayı olağan toplantısında Niksar İlçesi Ardıçlı Köyünde Roma Dönemine ait ilgisizlikten bakımsızlıktan dolayı yok olmak üzere olan tarihi tescilli hamamın onarımı görüşülecek. İlimizde geleneksel spor dallarının yaygınlaştırılması için Ata Sporları Merkezi kurulması için alan tahsisi ve İl Genel Meclisinin verimli çalışması için yeni komisyonlar kurulması gibi konular da görüşülecek.

Tokat İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi 2019 yılı Kasım ayı olağan toplantısı bugün saat:14.00’te İl Genel Meclisi toplantı salonunda Meclis Başkanı Av. Erol Duyum başkanlığında yapılacak.

Tokat Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre meclisin gündeminde olan maddeler şöyle:

“Reşadiye İlçesi Darıderesi Köyü Askerağa Mahallesinin içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla Selmankırığı, Talışman ve Atucun deresindeki su kaynaklarının Darıderesi Köyü Tüzel Kişiliğine tahsis talebine ilişkin İl Özel İdaresi Yapı Kontrol Müdürlüğünün 24/10/2019 tarih ve 10647 sayılı teklif yazı ve eklerinin görüşülerek konunun karara bağlanması.

Erbaa İlçesi Gölönü Köyündeki içme suyunun yetersiz olması nedeniyle Altınoluk mevkiinde bulunan su kaynağının Gölönü Köyü Tüzel Kişiliğine tahsisine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile Köy İşleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

İdaremiz araç parkında bulunan ve servis dışı tutulan 1 adet İveco marka midibüsün Evrenköy Köyü Tüzel Kişiliğine bedelsiz devir talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Erbaa İlçesi Doğanyurt Köyünde 160 ada ve 37 No.lu parselde kayıtlı 435,68 m2  yüzölçümlü, ½ hissesi hazineye ait, ½ hissesi de İdaremize ait taşınmazın hazineye ait hissesinin Doğanyurt Köyü Muhtarlığına tahsis edilebilmesi için İdaremizce muvafakat verilmesi ve ayrıca  İdaremiz hissesinin Köy Tüzel Kişiliğine tahsisine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Zile İlçesi Dutlupınar Mahallesinde Özel İdare İşhanı binasının 1.ve 2.katlarının, yangından korunma ve güvenlik önlemlerinin alınması kaydıyla Zile Halk Eğitim ve ASO Müdürlüğüne örgün ve yaygın eğitim kurs merkezi olarak geçici tahsis edilmesi talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu (müşterek) raporunun  görüşülerek konunun karara bağlanması.

Pazar İlçesi Dereköy Köyü Karaağaç mevkiinde 254 ve 255 No.lu parsellerde kayıtlı taşınmazların Dereköy Köyü Muhtarlığına tahsis talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Yapılan yollarda kullanılan malzemelerin çevreye herhangi bir zararı olup olmadığı konusunda inceleme yapılarak meclisimizin bilgilendirilmesine ilişkin Yol ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu ile Çevre ve Sağlık Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Zile İlçesi Çayır Köyüne geçen yıl yapılan asfaltın %80’lik bölümünün yapım hatası olması nedeniyle tahrip olduğu, bu yılda ara ara yama yapıldığı belirtilmiş olup, yolun yeniden incelenerek meclisimizin bilgilendirilmesine ilişkin Yol ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

2019 yılı çalışma programında planlanan işlerin içerisinde özellikle yollarımızın ne kadarının yapıldığı, yapılan yolların kontrollerinin düzenli yapılıp yapılmadığı konusunda gerekli incelemenin yapılarak meclisimize bilgi verilmesine ilişkin Yol ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Turhal İlçesi Kat Köyünde mülkiyeti İdaremize ait 32 ve 1 No.lu parsellerde kayıtlı taşınmazlar üzerinde yapılacak yöresel ürünler üretim ve satış yeri projesinin faaliyete geçirilememesi nedeniyle İl Genel Meclisince Turhal K.H.G.B.’ne yapılan tahsisin kaldırılarak, söz konusu tesislerin amacına uygun olarak faaliyete geçirilebilmesi için İdaremizce kiraya verilmesi ve kira süresinin belirlenmesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

2019 yılı özel idare bütçesi akaryakıt ödeneğinin yetersiz olması nedeniyle, kış sezonunda karla mücadele çalışmalarında sıkıntı yaşanmaması için 200.000 litre akaryakıt alınması için ödenek temin edilmesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Reşadiye, Niksar ve Sulusaray İlçeleri sondaj çalışmaları, jeotermal kaynağın depolanması ve dağıtımı için depo yapılması, v.s. işlerin 2019 yılı çalışma programına alınması ve gerekli ödeneğin temin edilmesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile AR-GE Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Yeşilyurt İlçesi Çırdak Mahallesi daha önce köy statüsünde iken köyün merkezi yerleri İdaremiz tarafından beton parke yapılmış, ancak ilkokula giden bazı yolların parkesi yapılamamış olup, öğrencilerin okula ulaşım sıkıntısı çekmemesi için eğitime katkı kapsamında 2.000 m2 parkenin İdaremiz tarafından karşılanması talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

İlimizde geleneksel spor dallarının yaygınlaştırılması için Ata Sporları Merkezi kurulup bu merkezde müsabakaların yapılacağı bir alan tahsis edilmesi, yarış atlarının ve okçuların antrenmanlarının burada icra edilmesi, Tokat’ımızda bu spor dallarından şampiyonlar yetişmesi için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile müştereken çalışarak Ata Sporları Merkezinin kurulup çalışmaya başlaması talebine ilişkin Turizm ve Gençlik Spor Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Erbaa İlçesinde bulunan Küçük yayla ve Düden gölü piknik alanı olarak kullanılmakta olup, çevremizi koruma ve halkı bilinçlendirmek amaçlı olarak önemli olan diğer İlçe ve Merkezde de kullanılan piknik alanları da dahil olmak üzere çöp konteynırı konulmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Turizm ve Gençlik Spor Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Niksar İlçesi Çamiçi Bölgesi Ilısuluk mevkiinde bulunan binlerce dönümlük arazinin sulu tarıma kavuşturulması ve buradaki bazı köylerin de içme suyu ihtiyacının karşılanması ve bölgenin kalkınması için gölet yapılmasının 2020 yılı çalışma programına alınmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, Köy İşleri Komisyonu ile Tarımsal Alt Yapı Hizmetleri ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Niksar İlçesi Ardıçlı Köyünde Roma Dönemine ait ilgisizlikten bakımsızlıktan dolayı yok olmak üzere olan tarihi tescilli hamamın onarımının yapılarak turizme kazandırılması için 2020 yılı çalışma programına alınmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, Turizm ve Gençlik Spor Komisyonu ile Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu(müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

İl Genel Meclisinin verimli çalışması, tüm sorunlara ve konulara hakimiyeti, milletimize daha faydalı olması açısından yeni komisyonlar kurulması ve komisyon üye sayılarının çoğaltılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile AR-GE Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.”


" İL GENEL MECLİSİ BUGÜN TOPLANIYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere İL GENEL MECLİSİ BUGÜN TOPLANIYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda İL GENEL MECLİSİ BUGÜN TOPLANIYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku