Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.133,05 0,09%
Çeyrek Altın 1.896,00 -0,05%
Bitcoin 431128 -0.22427%
Ethereum 31161 1.27786%
Yarım Altın 3.792,00 -0,08%
Tam Altın 7.552,28 0,32%
İFTAR ÇADIRINDA 3 BİN KİŞİ ORUÇ AÇTI

İFTAR ÇADIRINDA 3 BİN KİŞİ ORUÇ AÇTI

ABONE OL
10 Nisan 2022, 01:45:53

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, iftar çadırında oruçlarını açan vatandaş sayısının günlük 3 bine ulaştığını söyledi.

Tokat’ta Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte Tokat Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırına ilgi her geçen gün daha da artıyor. 2 yıl süreyle pandemi nedeniyle kurulamayan iftar çadırına ihtiyaç sahibi insanların yanı sıra, öğrenciler, bölge esnafı, yalnız yaşayan yaşlılar ve kendileriyle birlikte ibadet eden insanlarla birlikte oruç açmak isteyen vatandaşlar da kullanıyor. Yeşilırmak Sahilinde, Tokat Belediyesi Hıdırlık Tesislerinin hemen yanında kurulan 2 çadırda açılan iftar sonrasında Ramazan Etkinlikleri de yine bu çadırlarda yapılıyor.

2 YILLIK HASRET SON BULDU

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu: “Öncelikle bütün İslam aleminin, bütün ülkemizin, herkesin Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ediyorum. Allah nice böyle güzel Ramazanlara bizlere kavuştursun. Tabii 2 yıldır ramazanlarımız biraz daha buruk geçiyordu. Malum pandemiden dolayı çadırlarımızı kuramıyorduk. Ama bu yıldan itibaren yeniden o eski günlere eski Ramazanlara kavuştuk. Biz de geleneksel olarak yapmış olduğumuz yıllardan beri sürdürdüğümüz ramazan çadırımızı, iftar çadırımızı da iki yıl aradan sonra tekraren açtık. Değerli Tokatlı insanlarımızla buluşturduk.

TOKAT, YARDIM EDENLER DİYARIDIR

Tokat yardım edenler diyarıdır. Tokat, hamiyet perver insanların yaşadığı bir şehirdir. Her zaman birbirlerine yardımcı olan, komşusu açken tok yatmayan bir neslin insanlarıdır. Bu noktada da biz de her gün burada gördüğünüz çadırlarda günlük 2 bin 500 kişiye iftar veriyoruz. Önceki gün 3 bin kişiye ulaştı bu sayımız. Aslında her geçen gün daha da artıyor. 3 bine yakın bir kapasitemiz var. Ve bundan sonra da 3 bin insanımıza her gün burada bu iftar çadırında iftar vereceğiz.

ÇADIRDA HER KESİMDEN İNSAN ORUCUNU AÇIYOR

Bu çadırımıza kimler geliyor? Öğrencilerimiz geliyor. Biz de öğrenciydik malum. Öğrenci için evde yemek yapmak zordur. İmtihanlar başladığı için şu anda öğrenci kardeşlerimiz tabii yoğun bir şekilde geliyorlar buraya. Bununla beraber evde yemek yapmakta zorlanan insanlarımız var. Yani yaşlılarımız var veya hasta olanlar, yalnız yaşayanlar var, dul olanlar var. Onlar da geliyorlar. Tabii bununla beraber yine bir yerden bir yere geçerken duran yolcularımız gelip burada iftar hizmetimizden faydalanıyorlar. Yine çevredeki çalışan kardeşlerimiz var. Dükkanlarını iftar vakti münasebetiyle kapatıp hemen iftarını yapıp tekrar işlerine gidiyorlar. Yani böyle çok güzel, farklı farklı insanların geldiği bir iftar çadırı burası.

DOLU DOLU MENÜLERİMİZ VAR

Vatandaşlarımız arasından isteyen arzu edenler bu iftar çadırına katkı sunabiliyorlar. Şu ana kadar da yaklaşık 15 günlük iftar çadırımızın iftar masraflarını üstlenen hemşehrilerimiz çıktı. Kalan 15 günü ise şu anda biz belediye olarak kendimiz karşılıyoruz. Hemşehrilerimizden yine katkıda bulunmak isteyenler olursa da, onlara da yine gün sağlayabiliriz. Çok dolu dolu menülerimiz var. Tatlısıyla, çorbasıyla, ana yemeğiyle, pilavıyla dolu dolu bir iftar menümüz var. Haliyle de çok güzel bir iftar çadırı oldu yine. Biz istiyoruz ki değerli kıymetli hemşehrilerimiz Ramazan’da bu güzel duyguları tatsınlar, birlikte beraberce aynı sofralarda iftarlar açsınlar. Ben de mümkün olduğunca gelmeye gayret ediyorum buraya. Tüm vatandaşlarımıza tekrardan hayırlı bir Ramazan diliyor, iftar çadırımıza vatandaşlarımızı beklediğimizi bir kez daha yinelemek istiyorum” diye konuştu.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Diyarbakır Nöbetçi Noterler Hakkâri Nöbetçi Noterler Gümüşhane Nöbetçi Noterler Erzurum Nöbetçi Noterler Erzincan Nöbetçi Noterler Elazığ Nöbetçi Noterler Edirne Nöbetçi Noterler Hatay Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Noterler Mersin Nöbetçi Noterler Konya Nöbetçi Noterler İzmir Nöbetçi Noterler Kocaeli Nöbetçi Noterler Kırşehir Nöbetçi Noterler Kırklareli Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler Kastamonu Nöbetçi Noterler Kars Nöbetçi Noterler Çanakkale Nöbetçi Noterler Çankırı Nöbetçi Noterler Çorum Nöbetçi Noterler Giresun Nöbetçi Noterler Denizli Nöbetçi Noterler Gaziantep Nöbetçi Noterler Eskişehir Nöbetçi Noterler Niğde Nöbetçi Noterler Mardin Nöbetçi Noterler Manisa Nöbetçi Noterler Muğla Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Noterler Malatya Nöbetçi Noterler Kahramanmaraş Nöbetçi Noterler Muş Nöbetçi Noterler Nevşehir Nöbetçi Noterler Sinop Nöbetçi Noterler Rize Nöbetçi Noterler Sivas Nöbetçi Noterler Sakarya Nöbetçi Noterler Tekirdağ Nöbetçi Noterler Samsun Nöbetçi Noterler Ordu Nöbetçi Noterler Siirt Nöbetçi Noterler Tokat Nöbetçi Noterler Trabzon Nöbetçi Noterler Şanlıurfa Nöbetçi Noterler Yozgat Nöbetçi Noterler Aksaray Nöbetçi Noterler Karaman Nöbetçi Noterler Van Nöbetçi Noterler Zonguldak Nöbetçi Noterler Uşak Nöbetçi Noterler Bayburt Nöbetçi Noterler Kırıkkale Nöbetçi Noterler Tunceli Nöbetçi Noterler Bartın Nöbetçi Noterler Yalova Nöbetçi Noterler Şırnak Nöbetçi Noterler Ardahan Nöbetçi Noterler Karabük Nöbetçi Noterler Iğdır Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Noterler Kilis Nöbetçi Noterler Osmaniye Nöbetçi Noterler Bursa Nöbetçi Noterler Burdur Nöbetçi Noterler Bolu Nöbetçi Noterler Bitlis Nöbetçi Noterler Bingöl Nöbetçi Noterler Bilecik Nöbetçi Noterler Balıkesir Nöbetçi Noterler Düzce Nöbetçi Noterler Aydın Nöbetçi Noterler Artvin Nöbetçi Noterler Antalya Nöbetçi Noterler Ankara Nöbetçi Noterler Amasya Nöbetçi Noterler Ağrı Nöbetçi Noterler Afyonkarahisar Nöbetçi Noterler Adıyaman Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler