takip et takip et takip et
Manşet

10 Nisan 2022 - 599 Okunma

İFTAR ÇADIRINDA 3 BİN KİŞİ ORUÇ AÇTI

Abone Ol

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, iftar çadırında oruçlarını açan vatandaş sayısının günlük 3 bine ulaştığını söyledi.

Tokat’ta Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte Tokat Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırına ilgi her geçen gün daha da artıyor. 2 yıl süreyle pandemi nedeniyle kurulamayan iftar çadırına ihtiyaç sahibi insanların yanı sıra, öğrenciler, bölge esnafı, yalnız yaşayan yaşlılar ve kendileriyle birlikte ibadet eden insanlarla birlikte oruç açmak isteyen vatandaşlar da kullanıyor. Yeşilırmak Sahilinde, Tokat Belediyesi Hıdırlık Tesislerinin hemen yanında kurulan 2 çadırda açılan iftar sonrasında Ramazan Etkinlikleri de yine bu çadırlarda yapılıyor.

2 YILLIK HASRET SON BULDU

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu: “Öncelikle bütün İslam aleminin, bütün ülkemizin, herkesin Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ediyorum. Allah nice böyle güzel Ramazanlara bizlere kavuştursun. Tabii 2 yıldır ramazanlarımız biraz daha buruk geçiyordu. Malum pandemiden dolayı çadırlarımızı kuramıyorduk. Ama bu yıldan itibaren yeniden o eski günlere eski Ramazanlara kavuştuk. Biz de geleneksel olarak yapmış olduğumuz yıllardan beri sürdürdüğümüz ramazan çadırımızı, iftar çadırımızı da iki yıl aradan sonra tekraren açtık. Değerli Tokatlı insanlarımızla buluşturduk.

TOKAT, YARDIM EDENLER DİYARIDIR

Tokat yardım edenler diyarıdır. Tokat, hamiyet perver insanların yaşadığı bir şehirdir. Her zaman birbirlerine yardımcı olan, komşusu açken tok yatmayan bir neslin insanlarıdır. Bu noktada da biz de her gün burada gördüğünüz çadırlarda günlük 2 bin 500 kişiye iftar veriyoruz. Önceki gün 3 bin kişiye ulaştı bu sayımız. Aslında her geçen gün daha da artıyor. 3 bine yakın bir kapasitemiz var. Ve bundan sonra da 3 bin insanımıza her gün burada bu iftar çadırında iftar vereceğiz.

ÇADIRDA HER KESİMDEN İNSAN ORUCUNU AÇIYOR

Bu çadırımıza kimler geliyor? Öğrencilerimiz geliyor. Biz de öğrenciydik malum. Öğrenci için evde yemek yapmak zordur. İmtihanlar başladığı için şu anda öğrenci kardeşlerimiz tabii yoğun bir şekilde geliyorlar buraya. Bununla beraber evde yemek yapmakta zorlanan insanlarımız var. Yani yaşlılarımız var veya hasta olanlar, yalnız yaşayanlar var, dul olanlar var. Onlar da geliyorlar. Tabii bununla beraber yine bir yerden bir yere geçerken duran yolcularımız gelip burada iftar hizmetimizden faydalanıyorlar. Yine çevredeki çalışan kardeşlerimiz var. Dükkanlarını iftar vakti münasebetiyle kapatıp hemen iftarını yapıp tekrar işlerine gidiyorlar. Yani böyle çok güzel, farklı farklı insanların geldiği bir iftar çadırı burası.

DOLU DOLU MENÜLERİMİZ VAR

Vatandaşlarımız arasından isteyen arzu edenler bu iftar çadırına katkı sunabiliyorlar. Şu ana kadar da yaklaşık 15 günlük iftar çadırımızın iftar masraflarını üstlenen hemşehrilerimiz çıktı. Kalan 15 günü ise şu anda biz belediye olarak kendimiz karşılıyoruz. Hemşehrilerimizden yine katkıda bulunmak isteyenler olursa da, onlara da yine gün sağlayabiliriz. Çok dolu dolu menülerimiz var. Tatlısıyla, çorbasıyla, ana yemeğiyle, pilavıyla dolu dolu bir iftar menümüz var. Haliyle de çok güzel bir iftar çadırı oldu yine. Biz istiyoruz ki değerli kıymetli hemşehrilerimiz Ramazan’da bu güzel duyguları tatsınlar, birlikte beraberce aynı sofralarda iftarlar açsınlar. Ben de mümkün olduğunca gelmeye gayret ediyorum buraya. Tüm vatandaşlarımıza tekrardan hayırlı bir Ramazan diliyor, iftar çadırımıza vatandaşlarımızı beklediğimizi bir kez daha yinelemek istiyorum” diye konuştu.


" İFTAR ÇADIRINDA 3 BİN KİŞİ ORUÇ AÇTI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere İFTAR ÇADIRINDA 3 BİN KİŞİ ORUÇ AÇTI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda İFTAR ÇADIRINDA 3 BİN KİŞİ ORUÇ AÇTI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma BeConvert codlio web tasarım ajansı kutrtv ilhan kut kimdir
html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf