Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.299,31 0,89%
Çeyrek Altın 2.291,00 0,88%
Yarım Altın 4.595,00 0,86%
Tam Altın 8.850,65 0,24%
HÜSEYİN AKBAŞ MEZARI BAŞINDA ANILDI

HÜSEYİN AKBAŞ MEZARI BAŞINDA ANILDI

ABONE OL
18 Şubat 2020, 10:57:05

Dünya şampiyonu milli güreşçi Hüseyin Akbaş, vefatının 31. yıl dönümünde memleketi Almus’un Çevreli beldesinde anıldı.

            Şampiyon Hüseyin Akbaş’ın mezarı başında düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Çevreli Belediye Başkanı Sadi Ertan Soysal ve şampiyon güreşçi Hüseyin Akbaş’ın kızı Semra Akbaş Esen ve Tokat Milletvekili Kadim Durmaz’ın konuşmalarının ardından Kur’an-ı Kerim okunarak merhum Hüseyin Akbaş  için dua edildi.

            Vali Dr. Ozan Balcı, törende yaptığı konuşmada, Dünya Şampiyonu Hüseyin Akbaş’ın azmin, çalışkanlığın sembolü olduğunu söyledi.

Çevreliden Şampiyonlar Çıkıyor

            Vali Dr. Ozan Balcı, “Sayısız dünya şampiyonlukları almış, milletimizin göğsünü kabartmış olan Milli Güreşçimiz Hüseyin Akbaş bağımsızlığımızın sembolü Bayrağımızı göndere çektirerek İstiklal Marşımızı sayısız yabancı ülkede dinletmiştir. Hüseyin Akbaş azmi ve başarıları ile bizlere de enerji kaynağı olmuştur. Biz Spor Tokat projemizi başlattık. Öğretmenlerimiz, Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz, antrenörlerimiz çok iyi bir şekilde yürütüyor. Projemiz ile anaokulundan liseye kadar her çocuk, ya bir spor dalı ile uğraşsın ya da bir spor dalını sevsin istiyoruz. Spor Tokar kapsamında Güreş Tokat projemizi yürütüyoruz. Bizim 400 güreşçimiz vardı. Rahmetli Hüseyin Akbaş bizlere ışık oldu. 1000 tane güreşçi yetiştirme hedefimiz vardı. Şimdi 1.100 tane güreşçimiz oldu. Çevreli merkez, Çevreli’den şampiyonlar çıkıyor. İnşallah güreş diyince akla Tokat gelecek. Hüseyin Akbaş’lar gelecek.  Hüseyin Akbaş böyle büyük bir insan bence.

            Türk Milletinin göğsünü kabartan medarı iftiharımız olan, Türkiye’nin ilerlemesine yükselmesine yücelmesine imarına ihyasına halkımızın huzuruna esenliğine katkı sağlayan kafasıyla kalemiyle kollarıyla, kılıcıyla emek veren bütün bilim adamları başta olmak üzere, sanat adamlarını, eğitim adamlarını devlet adamlarını ve hepsinden önemlisi aziz şehitlerimizi, bizler  huzur içinde yaşarken bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum. Kalanlara da sağlık afiyet diliyorum.

DİKKAT!  GASTRONOMİ FESTİVALİNE ADIM ADIM

            İnşallah Hüseyin akbaş’ın yaktığı meşale, bu umut, azmin temsilcisi olarak, çalışkanlığın temsilcisi olarak, gelecek kuşaklara örnek olacaktır. Dünya şampiyonu milli güreşçimizi tekrar rahmetle anıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

            Yapılan törenin ardından Güreş Tokat projesi kapsamında, merhum Hüseyin Akbaş anısına Almus Merkez Spor Salonunda, 11-12-13 yaş grubu 154  sporcunun katıldığı “Minikler Serbest Güreş Şampiyonası” düzenlendi.

            Törene Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Piyade Albay Ayhan Ocak, Almus Kaymakamı Emre Çifci, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, merhum Hüseyin Akbaş’ın Kızı Semra Akbaş Esen, yakınları, güreş severler ve vatandaşlar katıldı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments