takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

2 Eylül 2020 - 09:00:50 - 764 Okunma

HOŞGELDİN 3’ÜNCÜ LİG ve TOKATSPOR

Tokatspor evet, gerek TFF kararıyla gerekse de ülkemizde ve tüm dünyada görülen pandemi yaşantısının ikramı ile her ne olursa olsun 2020-2021 futbol sezonunda ilk olarak bulunduğum Türkiye Profesyonel 3’üncü lig gruplarında ki maçlarda yer alacaktır.

            Bu olay geçmiş yıllarda olduğu gibi vilayetimizin yapacağı maçlarda ülkemizin tüm haber kaynaklarında radyolarda televizyon kanallarında yer alarak Tokat’ımızı ülkemize daha güzel tanıtacaktır. Bilhassa Tokatspor’umuzu bir turizm elçisi ve reklam unsuru olarak kalacaktır.

            Tokatspor’umuzun tekrar 3’üncü Ligde yer almasının her zaman olduğu gibi 50 yıllık Tokatlı futbol adamı olarak izlenimlerimizi hemşerimizle paylaşıp onları bilgilendirmek gerekse uyarmak istedim. Haydi, hayırlısı diyelim.

1- Tokatspor’un Türkiye futbol arenasındaki ayağı Tokatlıyım diyen tüm Tokatlıları ilgilendiren bir konu olduğunu kabullenmemiz lazımdır. Ona göre hareket edip birlik ve beraberlik içerisinde Tokatspor’umuza nasıl faydalı oluruz deyip düşünüp öyle hareket etmeliyiz.

2- Tokatspor’un önümüzdeki sezon kimliğini belirleyecek en önemli konu mutlaka halledilmesi gerekiyor. Bu Tokatspor 2 sene evvel birazda Sivasspor’un konumundan esinlenerek belki Sivasspor gibi başarılı olunur diyerek beklentisi hiçte iyi olmayarak takımımız 2’inci Ligden 3’üncü Lige küme düşmüştür. Geçen sezonda 3’üncü Ligden BAL Ligine düşmüştür. Allah’tan büyük şans olacak ki TFF kararıyla tekrar 2020-2021 sezonunda 3’üncü Ligde mücadele edecek. Bu arada iki sene evvel kulübümüz A.Ş’ye (bu konuda hiçbir yöneticinin bilgisi olmadan Tokatspor’a büyük kötülük yapılarak süresiz olarak Başkan Ufuk Akçekaya’ya devredilmiştir.) hâlbuki aynı şekilde Anonim Şirketi olarak tüm kulüplerde kulübün asıl sahibi olan derneğin hissesi olması lazım. Bunun en güzel örneği yakın komşumuz olan Samsunspor’da kulüp Yılport şirketine verilirken kulübün esas sahibi olan Samsunspor derneğinin % 51 payı saklı kalmıştır. Yılport bizden daha kötü konumda bulunan Samsunspor Kulübü’nün bütün borçlarını ödediği gibi kulübü mali acıdan da rahatlattı. Yılport Samsunspor 5 yıllık program yaparak tekrar Süper Lige dönmesi için mücadele veriliyor.

3- Kulübümüzü ilgilendiren en önemli konu kulübümüzün sahibi olan Tokatspor Derneği’ne % 51’lik payın verilmesi idi. Bu tarihi yanlışlığı başta Sayın Siyasilerimiz, Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Başkanımız mutlaka halletmelidirler. Hemen şunu da belirtelim, derneğimizin % 51 payının verildiğinde kulübümüzün üyelerinden en az 3-4 kişi kulübümüzün transfer tahtasını lüzumlu olan transferlerini yapacaktır.

4- 2020-2021 sezonunda Anonim Şirketi olan Tokatspor’umuz bundan sonra inşallah kulübümüzün esas sahibi olan, Tokatspor Derneği’ne % 51 pay verilirse o zaman vilayetimizin takımı olan Tokatspor A.Ş ilimizin siyasilerinden sayın valimizden sayın belediye başkanımızdan DİMES’ten (şirkette % 51 pay sahibi olduğu zaman) sivil toplum dernekleri Tokatspor’luyuz diyen herkesten yardım ve destek görecektir. İşin doğrusu da budur. Bu önerimizi kulübümüzün şirketinin başkanı olduğu kadar derneğimizin de başkanı olan Ufuk Akçekaya’dan tüm Tokatlılar olarak beklemekteyiz. Bundan sonra ki yıllarda birlik ve beraberlik içerisinde Tokatspor’umuza ümit edilen ve düşünülen yardımlar yapılabildiği gibi Başkanımız Sayın Ufuk Akçekaya her sene istediği zaman ve sürede kulübümüzde başkan olarak görmek istediğimizi belirtir, sporseverlere sevgi ve selamlarımızı sunarız.

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma BeConvert codlio web tasarım ajansı kutrtv ilhan kut kimdir
html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf