takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

11 Ağustos 2016 - 10:09:01 - 12 Okunma

HIRSIZSINIZ

Türkiye, ne güzel ne müstesna bir ülkesin. Türkiye, medeniyetlerin beşiği, cennet yurdum. Türkiye, dört mevsim yedi bölge ne güzel fotoğrafsın ki bakmakla doyum olmuyor sana. Bu güzelliklerini bize emanet eden Allah’ımıza ne kadar şükretsek azdır.  Türkiye, senin için aktı kanımız; senin için yandı, yakıldı ciğerimiz.  Baş koyduk sana!

            Baş koyduğumuz ülkemizi çalmak istediniz, hırsızsınız!

            Yaşadığımız süreç gösterdi ki başımıza sarılan bütün belalar tesadüfî değil. Bu güzel ülkede yaşamanın bedeli ağır. Bu güzel ülkede insan olmak en büyük mükâfat. Bu güzel ülkede doğmak, yaşamak ve bu güzel ülke için ölmek ne ulvî bir derecedir.

            Gençlerimizin geleceğini çaldınız, hırsızsınız!

            Gelelim yaşadığımız son vahim olaya, son ihanete  ve son  vahşete. Nedir bu insanların alıp veremediği de içimizi yakan bu olayları bize reva görüyorlar? Düşmeden düşünerek ve hayallere kapılmadan gerçekleri sağduyu ile görüp bir değerlendirme yapmak kaçınılmaz.

            Gençlerimizin aklî melekelerini  çaldınız, hırsızsınız!

            Ülkemizin neredeyse yarım asırlık zinde gücünü heba eden, ihanete sürükleyen ve sonunda ölüme götüren bu şeytansı vahşet şebekesini nasıl görmeliyiz? Neden bu gaflete daldık, neden geç uyandık?

            Gençlerimizin zekâsını çaldınız, hırsızsınız!

            İnsanımız,  dinî duygularla gelen herkese kapısını, gönlünü ve cüzdanını hemen açıyor. Yardımseveriz, paylaşırız. “Veren el, alan elden üstündür.”  düsturunu rehber edinmişiz.  Bu güzel duygularımız şimdi yok oldu.

            Milletimizin iyi niyetini çaldınız,hırsızsınız!

            Bilim, sanayi , kültür, ekonomi ve askeriye   hemen her alanda köşe kapan bu güruh tüm imkanları milletimiz için değil de    ihanet için kullanmış

            Milletimizin sermayesini çaldınız, hırsızsınız!

            Birbirini Allah için seven milletimizin en aziz değerlerini Allah diye diye başka kirli emellerinize alet ettiniz. İnancımızı, sevgimizi, duygularımızı kirlettiniz. Şimdi size acımayan, inanmayan, güvenmeyen bir kalbimiz var.

            Temiz duygularımızı ve kalbimizi çaldınız, hırsızsınız!

Yarım asırdır süren ihanetiniz ile ülkemizi, insanımızı boşluğa bıraktınız. Karanlık bir gelecek planladınız.

            En mukaddes zamanlarımızı çaldınız,  hırsızsınız!

            Neyimizi çalmamışsınız ki geleceğimizi, ülkemizi, dinimizi, servetimizi, sevgimizi, aşkımızı, birliğimizi, dirliğimizi, ekmeğimizi, ailemizi…

            Şimdi sonunuz geldi. Çalamayacaksınız! Çaldırmayacağız ve sizin riyakârlığınıza aldırmayacağız!

            Bu dünya geldi geçiyor ama mutlak adaletin  yaşanacağı rûz-i mahşerde hesaba çekileceksiniz. Oradaki hesabınız, sorgunuz daha ağır olacak.

            Bu dünyada her şeyi çaldınız, çalabildiniz ama hesap gününün sorularını çaldırmayan Allah, size bu hırsızlığı soracaktır.

            Hadi, görelim sizi! Yoksa oradaki soruları da mı çaldınız! 15 Temmuz sonrası hâlâ emin ve kibirli olduğunuza göre sanırım bizim inandığımız o gün, o son hesap,  sizin inandığınız hesaptan veya dinden farklı olmalı. Olmalı ki bu kadar masuma acımadan kurşun sıktınız, bombalarla ve tanklarla, uçaklarla saldırdınız. Bunları yapanlar Suriye’de, İsrail’de, Burma’da, Doğu Türkistan’da idi. Onlarla da aynı dininin mensubu değiliz. Şimdi soruyorum size, siz hangi dinin mensubunuz, bre gafiller!

 

            Hırsızsınız, hırsızsınız, hırsızsınız!

"Ali Bal" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku