takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

1 Eylül 2018 - 09:22:42 - 12 Okunma

Her aileye bir psikolog

Yine bir eğitim öğretim yılı başlayacak. Koca tatil süreci de bitmek üzere. Bugünlerde bilhassa Yüksek Öğretime başlayacak öğrenciler için bir telaş var. Hangi üniversiteye, hangi fakülte, meslek yüksek okula yerleşecekleri belli oldu.

            Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrenciler kadar ve hatta daha çok ailelerindeki heyecanı gözlemleyebiliyorum. Bilhassa sosyal mecrada aile yakınlarının, baba, anne, kardeşlerin heyecanını, sevincini takip edebiliyoruz. Doktoru, avukatı, mühendisi ve daha nice meslekler için bugün üniversiteye başlayacak olmanın heyecanı sarmış durumda aileleri.

            Nitekim bir üniversiteli de bizim ailede olacak. Kardeşim, Azerbaycan’daki üniversiteyi kazandı. Psikoloji Bölümüne gidecek. Yarın bir gün Allah nasip edip de okulunu bitirdiğinde psikolog olacak.

            Günümüzün siyasi, ekonomik, sosyal şartları göz önüne getirildiğinde, insanımızın psikolojisini sağlam tutmasının bir hayli zor olacağına kanaat getirebiliyoruz. Hal böyle olunca, psikologların varlığı önem arz ediyor. Her aileye bir psikolog lazım desek, eksik söylemiş olmayız.

 

                        Bu vesile ile tüm üniversitelilere, ailelerine geleceklerinin hayırlı uğurlu olmasını dilerim.

"SEDA BİNGÖL" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku