takip et takip et takip et
Günlük

2 Eylül 2019 - 284 Okunma

HEM GÜLERİM HEM AĞLARIM…

Abone Ol

1897 doğumlu gençlerin Birinci Dünya Savaşı’nda askere alınarak 15 yaşında Çanakkale’de, Yemen’de şehitlik mertebesine ulaşması ve bir daha geri dönmemeleri üzerine arkalarından sevdikleri tarafından yakılan Hey Onbeşli türküsünün günümüzde oyun havası olarak çalınmasıyla ilgili gündemi uzun süre meşgül eden tartışmalar yaşanmıştı.

1897 doğumlu gençlerin Birinci Dünya Savaşı’nda askere alınarak 15 yaşında Çanakkale’de, Yemen’de şehitlik mertebesine ulaşması ve bir daha geri dönmemeleri üzerine arkalarından sevdikleri tarafından yakılan Hey Onbeşli türküsünün günümüzde oyun havası olarak çalınmasıyla ilgili gündemi uzun süre meşgül eden tartışmalar yaşanmıştı. Tokat’ta bir kesim “ HEY ONBEŞLİ AĞITTIR. OYNATMAZUK” derken başka bir kesim de “KÜLTÜRÜMÜZDE HEY ONBEŞLİ OYUN HAVASI OLARAK DA VARDIR. OYNATURUK” dedi. Velhasılıkelam bu olaylı türküyü il dışında hareketli olarak seslendirenleri linç eden bizler geçen akşam Songül Karlı konserinde Hey Onbeşli türküsü ile coştuk, oynadık. Yorum sizin…


" HEM GÜLERİM HEM AĞLARIM… konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere HEM GÜLERİM HEM AĞLARIM… ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda HEM GÜLERİM HEM AĞLARIM… ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku